Хърватия - Тема 2

  • 59 544
  • 762
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 39
Здравей,

за деца е много приятен региона около град Шибеник и самия той. Има много плажове, с чадъри, какво да се прави след плаж и цените са нормални.

За момента с кола се пътува ОК и няма рестрикции освен една форма, която се попълва онлайн.

Здравейте, решихме да отидем на море в Хърватия, но понеже ще ни е за първи път ако някой от вас може да ми препоръча градче с хубави плажове /не задължително пясъчни/, хотел или апартамент ще съм много благодарна! С две деца ще бъдем на 8 и 11 г , които много обичат да се гмуркат със шнорхели и плавници😊
Дубровник навсякъде е скъпо или поне беше миналата година. Ние намерихме през букинг, на около 20мин пеша от центъра и беше прилично. Като заведения, повечето са ОК, преглеждам рейтингите им в гугъл мапс и така си избирахме.

Някой може ли да ми препоръча нещо на ниска цена и на хубаво място за  двойка на 25г в Дубровник?Може и препоръки за места за хранене и магазини.Благодаря предварително.

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 17:25 от AnMary

# 376
  • Мнения: 852
Шибеник е доста далеч от Дубровник- към 300км...Аз съм  отсядала в Цафтат и определено го препоръчвам - по напред съм писала за това

# 377
  • Мнения: 11 069
Шибеник е доста далеч от Дубровник- към 300км...
Но питащата ще лети до Сплит и Шибеник й е доста по-близо от Дубровник всъщност.

# 378
  • Мнения: 8
Шибеник и околности е добре за деца. Трогир и Задар са също добър вариант. В Хърватска се пътува лесно и приятно. Хубава ваканция!

# 379
  • Мнения: 8
Шибеник е доста далеч от Дубровник- към 300км...
Но питащата ще лети до Сплит и Шибеник й е доста по-близо от Дубровник всъщност.
Жената споделя само възрастта на децата, не казва с какво ще пътува:smiley:

# 380
  • Мнения: 11 069
Жената споделя само възрастта на децата, не казва с какво ще пътува:smiley:

Те са 2, през един пост Simple Smile
За почивка с две деца и полет до Сплит пита и dejie.

# 381
  • UK
  • Мнения: 4 308
О, на мен ми се размина лятото за съжаление, чета ви за догодина вече. Благодаря.

# 382
  • Мнения: 784
Здравейте, да съживя малко темата. Правя планове за посещение на Хърватия и по-специално Истрия, като все пак искаме да минем през Загреб за един ден. Та моля за насоки относно:
1. За един ден (присигане в късния следобяд и поне една нощувка) какво може да се види в Загреб?
2. В Истрия основния ни фокус е Ровин. А колко дни може да се разгледа и да му се наслади човек? Била съм там преди 15-тина години, но измам само откъслечни спомени.
3. Кои други места в Истрия си струва да се видят и е възможно предвид разстоянията като съм предвидила 10-тина дни (+ 2 дни за път, отиване и връщане). Къде другаде е добре да се отседне в Истрия предвид удобство за посещение на повече места, красиви гледки и т.н.?

Предварително благодаря.

# 383
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Ровин се разглежда за ден, даже по-малко. Говоря за старата част.
За мен в Истрия си струва да се отдели ден на Пула. Има няколко симпатични и добре запазени средновековни селца и градчета като Бале ( на 20км от Ровин), Воднян ( съвсем близо до Пула), Светвинченат, Мотуван, Ковин, Пореч, Грознян, Буйе и Умаг. Май всички ги изредих. Grinning
Ние бяхме отседнали в една къща за гости близо до Бале. Казваше се Guest house Maxi ( Golaš 11A, Bale, 52211, Golaš, Хърватия). Някаква малка махаличка от 10-15 къщи на 6км от Бале с невероятна гледка към Адриатическо море и маслинова горичка. 

# 384
  • Мнения: 1 986
А как стои въпроса с короната към днешна дата - тестове, сертификати...? Тази Хърватия така и не я посетихме, а толкова искаме 😔

# 385
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Този въпрос и мен ме интересува, защото мислим лятото да се разходим пак дотам.

# 386
  • Мнения: 784
Ровин се разглежда за ден, даже по-малко. Говоря за старата част.
За мен в Истрия си струва да се отдели ден на Пула. Има няколко симпатични и добре запазени средновековни селца и градчета като Бале ( на 20км от Ровин), Воднян ( съвсем близо до Пула), Светвинченат, Мотуван, Ковин, Пореч, Грознян, Буйе и Умаг. Май всички ги изредих. Grinning
Ние бяхме отседнали в една къща за гости близо до Бале. Казваше се Guest house Maxi ( Golaš 11A, Bale, 52211, Golaš, Хърватия). Някаква малка махаличка от 10-15 къщи на 6км от Бале с невероятна гледка към Адриатическо море и маслинова горичка. 

Много благодаря за инфото. Както казах, аз съм била в Ровин и на едни острови - Св. Катерина и някакви други малки, но спомените са ми смътни. Само помня катедралата на високото.

Ако се отседне до Бале, има ли възможност да се обиколи целият остров. Удобно ли е? Mikkey дали помниш къщата, някакви онтакти? От кои сайтове е добре да се търси в Истрия - освен от букинг?

Колкото до Ковид рестрикциите, тези дни проверявах. Значи едно от следните:
1. Ако имаш сертифкат от ваксиниране с втора доза, поне 14 дни преди пътване и не по-късно от 180 дни от васкиниране.
2. Ако си боледувал и имаш позитивен тест - отпреди 180 дни макс.
2. Ако си преболедувал - някакво удсторенеие от лекар, че си се възстановил, но какво е, не знам.
4. PCR или антигенен тест - отрицателни (72 часа май преди влизане). Не съм сигурна колко часа.

Ето линк към информацията: https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212

Освен това нали се чака някакъв зелен европейски сертификат. Той ще урегулира нещата за страните от ЕС. Но кога ще влезе в сила и какво ще има в него още не се знае.

Обаче през Сърбия не разбрах как се минава! Някой да знае?

# 387
  • In transit
  • Мнения: 11 791
Alia, в темата за Сърбия виж, но мисля, че изискванията бяха същите.

Ето ти контактите на къщата в Бале: https://www.booking.com/hotel/hr/guest-house-maxi.html Всички места където сме спали по време на престоя ни в Хърватия бях запазила през букинг.
Бале в централно разположен в Истрия и ние оттам ходихме до Ровин, Пула и другите места. По спомен до Ровин бяха около 20км. До Пула 20-30км. Виж пак на гугъл мапс. В самата махала няма нищо освен няколко къщи както казах, но Бале е съвсем близко и там има доста ресторанти. В центъра имаше и хранителен магазин.
Когато правих резервациите видях, че имаше и доста къщи за гости в самото Бале, но бяха доста заети. Така, че разгледай и в околността, ако не ти харесва тази къща.

Гледката от балкона.

# 388
  • Мнения: 784
Mikkey, набързо погледнах в Букинг и ми се сториха главозамайващи цени. Но не съм се вглъбявла много, защото още нямаме дати за почивката, а и трябва да оределя на едно или на две места ще се спи. Та затова разпитвам къде е удобно и кои сайтове да се гледат. Ще търся и в rbnb. Искам после да минем нагоре към Триест. Ще проверявам разстояния в гугъл мапс, обаче някъде в темата четох, че се пътувало много бавно, защото били планинкси пътища.  Събирам всякаква информция, за да си направя сметката - хем да видим много неща, хем да си починем за 10-тина дни.

# 389
  • Мнения: 570

1. За един ден (присигане в късния следобяд и поне една нощувка) какво може да се види в Загреб?

Предварително благодаря.

В Загреб основните забележителности се намират в централната част на града. Ако пл. Йосип Йелачич (Ban-Josip-Jelacic) се приемe за изходна точка, забележителностите са на пешеходно разстояние. На този площад има и информационен център (Trg bana Josipa Jelacica 6 (Harmica), където ще Ви дадат карта на града със забележителностите, ще Ви упътят и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт