КАНАДСКА лятна тема - 60

  • 95 961
  • 516
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 992
Момичета,
Попрегледах последните страници, но не намирам нужната информация и моля за помощ.

Дъщеря ми ще ме води на Ниагара. Ще летим от Ню Йорк до американската част на Ниагара ( не знам къде се пада).
Но от страната на Канада е по-красиво и бих желала от там да видя водопада. Тя е със зелена карта и нищо не й трябва, за да влезе в Канада.
Четох, че и на мен не ми трябва виза, ако влезна по суша . Вярно ли е това?
Какво ще ми препоръчате да разгледам около Ниагара? Ще бъдем за един уикенд.

Благодаря за отделеното време.

# 466
  • Мнения: 683
Да, по суша не ви трябва ЕТА.

Нямам представа какво да гледата, а само водопада съм гледала, има корабчета, ако ви се мокри.

# 467
  • Мнения: 1 034
https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/news/2 … travellingto.html

Не ви трябва нито виза нито  еТа за посещение на Канада по суша.

# 468
  • Мнения: 2 992
благодаря за отговорите, момичета!

# 469
  • Мнения: 262
Здравейте момичета, исках да помоля за препоръка: търся добри онлайн сайтове за купуване на козметика, продукти за коса и т.н. с доставка до Канада. Аз преди бях свикнала да пазарувам от европейските. Явно има някакви нови рестрикции и всякакви шампоани, маски и т.н. не се доставят от Европа до Канада.
В амазон цените в повечето случаи са доста високи...
Ето от тези сайтове пазарувах преди:
https://www.feelunique.com/
https://www.lookfantastic.com/
https://www.hqhair.com/
Благодаря!

# 470
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Здравейте момичета,

Коледа идва Christmas TreeChristmas TreeChristmas Tree

Всяка година майките от форума пращат картички на децата от домовете в България. Ако желаете и имате възможност да се включите, темата е:
https://www.bg-mamma.com/?topic=947782.new#new

Правилата са на последната (за сега) страница, ще ви пратя веднага по 4 деца и ще имате достатъчно време за избиране на картичките, надписване и изпращане. Благодаря предварително на всички, които ще се включат. Nature SnowmanNature SnowmanNature Snowman

# 471
  • Мнения: X
Мерси мамамия.
Прати ми  4 деца. Благодаря.

# 472
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Yummy Mommy, пратих ти лично съобщение. Благодаря ти, че участваш. Nature Snowman

Моля желаещите нека да пишат в другата тема (или да ми пратят съобщение на лични), просто за да не занимаваме момичетата тук с това. Благодаря

# 473
  • Мнения: 21
Здравейте мами, надявам се да можете да ми помогнете или ако се сещате да ме насочите към някоя предна тема. Интересувам се от българска детска градина в Монреал или такава, в която работят българки. Чувала съм, че имало таква в Ласал, но за съжаление не знам точния адрес. Опитах се да търся из нета и тук, но нищо конкретно не ми излиза. Благодаря предварително.

# 474
  • Мнения: X
Здравейте, повдигам темата. Може ли да разкажете за местата, на които живеете. Плюсове, минуси. Какво работите? Или да ме насочите към подобна тема. Ще се радвам да прочета историите ви, защото все нещо малко не ни стига да се решим и ние Simple Smile

# 475
  • Мнения: 3 033
Много хубава идея , ако примерно мисля да емигрирам в Канада, как да избера къде да дойда, какви са плюсове и минусите на мястото , където живеете.
Аз съм в Едмънтън, ще пиша повече скоро.
Дано сте здрави всички , пазете се

# 476
  • Мнения: 5 259
Плюсовете и минусите зависят от критериите, които за всеки човек са различни.
Мен ме интересува как са настроени хората и ако съм в малко градче, в което няма много хора от чуждестранен произход, няма да ми е комфортно.
Но в същото време изобщо няма да ме притеснява, че няма кой знае какви забавления и някои хора определят малките градчета като скучни. Аз нямам нужда от забавления на големите градове и това не ми е критерий.

Другото много важно е човек да има работа. Където имате по-добър шанс за хубава работа, това е вашето място.
И третото много важно, е да имате среда.

# 477
  • Мнения: 4
Здравейте,
Отдавна не съм влизала във форума и профила ми беше деактивиран Simple Smile Сега се включвам, вече от Канада (Торонто). Много ще се радвам да се запознаем! Казвам се Весела и преди бях slynchitse .
Тук сме с временен статут все още, подадохме документи за постоянно жителство преди дни. Имам две деца (5 и 7).
Ентусиасти сме, мъжът ми повече от мен, макар, аз да организирах цялата процедура.
Поздрави и бъдете здрави!

# 478
  • Мнения: X
Поздравления и успех!
Ще споделите ли какво ще работите? Simple Smile

# 479
  • Мнения: 4
Поздравления и успех!
Ще споделите ли какво ще работите? Simple Smile
Благодаря! Мъжът ми работи по специалността си (почти) софтуеърен инженер, а аз за мое съжаление, не. Учих управление на проекти тук една година, и се дипломирах отлично, но да видим какъв точно проджект мениджър ще съм. По професия съм преводач Simple Smile за жалост моите езици в комбинация тук не са така уникални както в БГ, но все ще намеря нещо подходящо.
Децата се адаптират добре. Ситуацията с вируса не помага, но няма как (мъчно ни е за бабите, че не могат да се видят с внуците на живо).

Общи условия

Активация на акаунт