Банята - 29-та тема

  • 114 280
  • 773
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 787
Според мен, ако човек разполага с две бани или с една, но голяма (10м2 примерно), спокойно може да си сложи и вана. Не смятам, че поддръжката й е нещо затормозяващо. Обаче за една малка баня ваната е по-скоро минус, поне за мен.  Peace

Аз имам въпрос - ниша в стената над тоалетната чиния бихте ли разделили с рафтче на две? Тя е по-скоро декоративна, та се чудя..  newsm78 И ако да - със стъклено рафтче (като паравана) или дървено (като плота под мивката)? Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Според мен, ако човек разполага с две бани или с една, но голяма (10м2 примерно), спокойно може да си сложи и вана. Не смятам, че поддръжката й е нещо затормозяващо. Обаче за една малка баня ваната е по-скоро минус, поне за мен.  Peace

Аз имам въпрос - ниша в стената над тоалетната чиния бихте ли разделили с рафтче на две? Тя е по-скоро декоративна, та се чудя..  newsm78 И ако да - със стъклено рафтче (като паравана) или дървено (като плота под мивката)? Simple Smile

Ох явно само аз се втелявам с тези вани, обаче първо ми трябва по голям бойлер, докато се излягам вътре, ще трябва да се топли за да мога да си взема душ, после ако се ползва от двама трима тази вана, познай в къщи кой ще я чисти след всеки, което явно няма как да е в един ден и ще трябва график да си правим. А особено ако в тази баня има и тоалетна, представям си как ще ми нервничат отвън Simple Smile Както и да е, важното е на ползващите да е ок. Виж нещо друго бих направила на мястото на ваната но ще постна друг път.

Колкото до нишата, харесват ми без рафт или може би стъклен.

# 32
  • софия
  • Мнения: 25 447

Аз имам въпрос - ниша в стената над тоалетната чиния бихте ли разделили с рафтче на две? Тя е по-скоро декоративна, та се чудя..  newsm78 И ако да - със стъклено рафтче (като паравана) или дървено (като плота под мивката)? Simple Smile
Ниша в стената в душ зоната  Simple Smile
Скрит текст:

# 33
  • Мнения: 1 787
Благодаря, звънчеHug

Страшно е удобно така да има ниша в душ-зоната. Моята ще е извън нея обаче:

Скрит текст:

Все още не знам за какво ще я ползвам, може би за красота главно и затова се чудя има ли смисъл да я разделям на две. Със стъкло изглежда много добре на твоята снимка, и сякаш би подхождало повече на плочките ми от дървено рафтче. Не помня размерите вече, но е доста голяма и удобна нишата за съхранение на най-различни неща. Съжалявам, че нямам по-нова снимка да покажа, като сложат плота и паравана, ще снимам детайлно. Simple Smile Как е прикрепено това стъклено рафтче вътре? Ще трябва да се обаждам на майстора да идва да дупчи пак по плочките, нали? Confused Пък ми се щеше вече да приключваме...  ooooh!

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Как е прикрепено това стъклено рафтче вътре? Ще трябва да се обаждам на майстора да идва да дупчи пак по плочките, нали? Confused Пък ми се щеше вече да приключваме...  ooooh!
Това може и мъжът ти да го свърши, само ти трябват полици с подходящ размер. Ако ще е с декоративна цел аз лично не бих слагала полица. Ако искаш да го ползваш за шкаф може да сложиш вратичка.

# 35
  • софия
  • Мнения: 25 447
Все още не знам за какво ще я ползвам, може би за красота главно и затова се чудя има ли смисъл да я разделям на две. Със стъкло изглежда много добре на твоята снимка, и сякаш би подхождало повече на плочките ми от дървено рафтче. Не помня размерите вече, но е доста голяма и удобна нишата за съхранение на най-различни неща. Съжалявам, че нямам по-нова снимка да покажа, като сложат плота и паравана, ще снимам детайлно. Simple Smile Как е прикрепено това стъклено рафтче вътре? Ще трябва да се обаждам на майстора да идва да дупчи пак по плочките, нали? Confused Пък ми се щеше вече да приключваме...  ooooh!
Прикрепено е с държачи.
Скрит текст:

Защо държачите не са отстрани е друга тема, но няма да се ядосвам. Нишата е малко по-широка от 20 см. и рафтът се държи и така.
Трябва да се дупчи, но са 2/4 дупки още. Мъжът ти може да го направи. Стъклото поръчахме на фирмата, която прави паравана. Ако не си сигурна дали ще ти трябва рафт, защо не изчакаш? Поживейте, ползвайте банята и то само ще си покаже дали трябва или не, но аз съм за стъклен рафт.

Последна редакция: пт, 02 юни 2017, 05:47 от zvanche

# 36
  • Мнения: 1 787
Ако не си сигурна дали ще ти трябва рафт, защо не изчакаш? Поживейте, ползвайте банята и то само ще си покаже дали трябва или не, но аз съм за стъклен рафт.

Именно защото вече искам да си поживея вътре.  Simple Smile Искам да изгоня вече всички майстори, да направя едно ударно чистене и да се радвам на направеното. Само мисълта, че след като си подредим къщата и се нанесем, пак ще влизат чужди хора да дупчат, слагат, донагласят неща, ме втриса.  ooooh!

Сиренце, идеята за вратичка е супер, изобщо не се бях сетила за това!  Hug  Hug Ще помисля и при следващото боядисване и освежаване след някоя годинка, може да сложим една, чудесно ми звучи. И тогава вече нишата се превръща в истинско напълно използваемо вградено шкфче за неща.

# 37
  • Мнения: 40 857
Сиренце, идеята за вратичка е супер, изобщо не се бях сетила за това!  Hug  Hug Ще помисля и при следващото боядисване и освежаване след някоя годинка, може да сложим една, чудесно ми звучи. И тогава вече нишата се превръща в истинско напълно използваемо вградено шкфче за неща.

Вратичката, която ще направи от нишата шкафче, без съмнение ще е нещо практично, но ще загроби цялата нестандартност, разчупване и визия, които дава нишата. Ако не си на зор остави си нишата да бъде ниша и даже не и слагай нищо по средата. В нея можеш да сложиш кошничка с ароматни билки, ароматна свещ, някоя икебана от изсъхнала чепата клонка и т.н.  Но ако си в криза за затворени пространства, където да трупаш джунджурии, вече е друга работа.

# 38
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз съм отявлен фен на шкафчета и гардероби, не обичам нещата ми да са на показ, а обикновенно не са и много подредени Mr. Green ММ като чуе гардероб/шкаф и го втриса вече. Mr. Green
Иначе и идеята на Звънче е хубава, да поживеете, за да видите кое и как ще ви е удобно. Например, ние за момента сме залепили закачалките за баня за да видим къде ще ни е най-удобно и след това ще дупчим плочките.

# 39
  • софия
  • Мнения: 25 447
Вратичката, която ще направи от нишата шкафче, без съмнение ще е нещо практично, но ще загроби цялата нестандартност, разчупване и визия, които дава нишата. Ако не си на зор остави си нишата да бъде ниша и даже не и слагай нищо по средата. В нея можеш да сложиш кошничка с ароматни билки, ароматна свещ, някоя икебана от изсъхнала чепата клонка и т.н.  Но ако си в криза за затворени пространства, където да трупаш джунджурии, вече е друга работа.
+1 Не бих слагала вратичка.
За пробиването на 2 дупки за слагане на рафт не се изисква майстор, а бормашина  Simple Smile. Ако ви притеснява вие да го направите, майстор ще свърши това за 5 мин. Ние в банята сами слагахме с мъжа ми аксесоарите в банята, хем да дупчиш гранитогрес е трики - аз пръсках с вода, а той беше с бормашината.

# 40
  • Мнения: 1 787
[Но ако си в криза за затворени пространства, където да трупаш джунджурии, вече е друга работа.

Не съм! Simple Smile Това ми е "официалната" баня за целия апартамент, така да се каже, не смятам да държа кой знае какви лични вещи вътре. Зеленинка/цвете обаче някакво ще има най-вероятно, само да открия какво.

Бормашини имаме даже няколко. Simple Smile Но сте прави, по-добре е да изчакам. Като сложат паравана и плота, банята ще добие своя си облик и ще покаже от какво има нужда още. Благодаря ви още веднъж за мненията!  Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 1 390
И при нас има ниша, различно разположение е, по-скоро е декоративна. Показвам я как изглежда със стъклени рафтчета и с по 2 най-семпли държача за всяка.


Сега е с друга аранжировка.

# 42
  • Мнения: 1 787
Страхотно се е получило и при теб, Vayana! Hug Приятно, красиво, а плочките ти са много нежни. Heart Eyes

Моите майстори (бояджиите) днес започнаха полека-лека да си изнасят нещата. Simple Smile Може да звучи гадно, ама нямам търпение вече всички да се изнесат, просто ми омръзна.

И попитам още нещо- има ли някакъв шанс санитария да се надере от нещо? Забелязах днес няколко малки тъмни черти на едно място по коритото на мивката, които не успях да забърша просто така с кърпа. Утре отивам да чистя с тежка артилерия и ако не излязат - голям скандал ще вдигна. Мивката ми е италианска, хубава и скъпа. Чудесно са ми боядисали хората целия апартамент, много доволна останах след обстоен оглед, обаче ако са я повредили по някакъв начин, ще е много гадно и със сигурност ще си имаме разправии.  Sad

Последна редакция: пт, 02 юни 2017, 20:54 от Madeleine

# 43
  • Мнения: 6 290
Страхотно се е получило и при теб, Vayana! Hug Приятно, красиво, а плочките ти са много нежни. Heart Eyes

Моите майстори (бояджиите) днес започнаха полека-лека да си изнасят нещата. Simple Smile Може да звучи гадно, ама нямам търпение вече всички да се изнесат, просто ми омръзна.

И попитам още нещо- има ли някакъв шанс саниратия да се надере от нещо? Забелязах днес няколко малки тъмни черти на едно място по коритото на мивката, които не успях да забърша просто така с кърпа. Утре отивам да чистя с тежка артилерия и ако не излязат - голям скандал ще вдигна. Мивката ми е италианска, хубава и скъпа. Чудесно са ми боядисали хората целия апартамент, много доволна останах след обстоен оглед, обаче ако са я повредили по някакъв начин, ще е много гадно и със сигурност ще си имаме разправии.  Sad
Много се радвам за теб!
Няма смисъл обаче да го мислиш има или няма начин, а просто виж утре какво ще се окаже. Сигурно е нещо, което ще се изчисти. Не виждам бояджийте с какво ще чагъртат по мивката та да я надерат.
П.П. на нас ни се случи от магазина да ни дадат чисто нова офраскана по ръба мивка на Рока преди 2 години, но хич не бях обърнала внимание. Така си остана, но не беше нещо дразнещо. Така че явно има начин....

# 44
  • Мнения: 1 787
Леле, толкова съм била афектирана, че чак грешно съм го написала! Grinning

Надявам се да се изчистят. Определено не беше така мивката, като я сложихме, пък откакто бояджиите влезнаха в апартамента, аз не съм и поглеждала в банята, защото беше пълно с всевъзможни техни неща. Едва днес, като се поизнесоха, успях да огледам. Дано няма други щети. Жестоко ще се карам, ако се окаже надрана от мистрии, ножчета, мечета и прочие.  #2gunfire (Като изключим това, стените са перфектни. 5 цвята боя за два дни, днес закачахме лампите.)  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт