MTHFR генна мутация ТЕМА 2

  • 80 798
  • 821
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 693
Ама защо да не вярвам, точно понеже се зачетох тук и се опитвам да разбера какъв ми е случая.... За пореден път се оказва, че не може просто да слушам лекар и да съм спокойна, все нещо не са казали докрай:( в момента чета тази тема, после ще търся и допълнителна информация.

# 226
  • София
  • Мнения: 7 468
Съжалявам, така ми прозвуча отговора ти.
Ако четеш английски, виж тук: mthfr.net.

# 227
  • Мнения: 693
Притесних се и явно не мога да изразя добре:) Мерси за сайта:heart:

# 228
  • Мнения: 9 196
teg, нещата са свързани. Ако Б12 ти е критичен - другите няма да се усвоят добре, ако фолиевата липсва, само Б12 не е достатъчен и така. Важно е да са в баланс нещата. По нашите ширини Б12 и Б6 са с много често срещан дефицит, масово, поради ред причини. А фолиевата така или иначе е нужна допълнително при планиране на бременност.

# 229
  • Мнения: 693
За изследването на Б12 в Цибалаб пише 10 дни никакви витамини, а аз пия фолиева мета и не мога да не я пия 10 дни, в 3/ти месец съм.... По телефона ми казаха добре е никакъв прием на витамини, но нещо бързаха и не знам дали оцениха, че бременна с тази мутация не мога да спра фолиева киселина....

Моля ви, да споделите мнение, ако изследвам Б12 докато си пия и фолиева, дали ще е реален резултата?

# 230
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз никога нищо не спирам при изследване. Също съм бременна и ми се струва нередно.

# 231
  • София
  • Мнения: 7 468
Аз също не спирам, въпреки че не съм бременна.
Знам че нивата ми са ниски и имам нужда от прием на витамини, за да ги вкарам в норма. Целта ми е да уцеля правилното количество, което ще ги държи в норма близо до горната граница.

# 232
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз също не ги спирам, не ми се струва редно по време на бременност и с дефицит/мутации да се правят такива почивки от по 10-14 дни.

# 233
  • Мнения: 16 871
И аз не съм спирала прием.

# 234
  • Мнения: 1 960
Аз пък винаги спирам приема на б12 , иначе ми излизат космични стойности. То зависи и какво взимаш де, едно е назален спрей дето рязко качва, друго е таблетки. Но фолиевата не я спирам като изследвам б12.

# 235
  • Мнения: 9 196
Какъв е този назален спрей Б12?

# 236
  • Мнения: 1 960
Какъв е този назален спрей Б12?
Аз взимам този
https://alohaexpress.net/product/vitamin-b12-kapki-za-nos-5000-m … g-methylcobalamin
Идеята е че през лигавицата на носа влиза в кръвообръщението и има ефект подобен на инжекции.

# 237
  • Мнения: 9 196
Странно защо ти го вдига повече, 250 е. Може би се усвоява много бързо, ще взема да поръчам да ми донесат един да го пробвам.

# 238
  • Мнения: 68 583
Този на Алоха е предпочитан и в темата за Б12...☺

# 239
  • Софето
  • Мнения: 618
Здравейте, скоро си правих изследване за тромбофилия. Оказа се, че имам хомозиготна мутация С677Т (Т/Т). По принцип хемоглобина винаги ми е на долната граница. Имам две деца, нямам аборти и не съм приемала никакви добавки и витамини.
Чудя се към какъв точно лекар да се обърна, за назначаване на необходимите изследвания за Б-витамини и хомоцистеин.

Общи условия

Активация на акаунт