Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

MTHFR генна мутация ТЕМА 2

• 51 327
  • 631
  •   1
Отговори
# 630
Misholini, различно е и затова е хубаво да се изясните преди трансфер. При Русев беше казал от 5гс, но други лекари са ми предписали от трансфер. Имам лош опит и реших да започна от трансфер за всеки случай.

dее92, мета фолиевата не изчиства синтетичната. Организмът я изчиства с времето и започва да оползотворява по-добре и мета формата. Нито един витамин не е добре в огромни дози. За всяка възраст си има препоръчителни стойности и просто трябва да си ги следваме.

# 631
Здравейте дами, изчетох тези теми (много полезни, благодаря!) както и повечето относно тромбофилия + де що има статии и какво ли още не...и малко луднах, но си бях планирала да се посъветвам и с вас. Извинявам се за по-дългия пост.

Предистория: мисед в 6-7 г.с. преди месец, пуснах тромбофилия, излезе: комбиниран хетерозигот MTHFR (677CT и 1298AC) и хетерозигот PAI. Препоръката на генетиците беше в общи линии витамини Б група и фолат, не е изненада. Знам, че на места съветват да се пускат фактор 13 и ACE, изрично питах, казаха не (но ще видим дали няма да си ги пусна на своя глава).
След консултация с АГ, нормално, ми беше дадено неофолик (което аз започнах да взимам и два дни преди да видя док) - преди бременност 2Х1 т.е. 0.8 мг а при позитивен тест - 3Х1 т.е. 1.2 мг. Категорично ми беше казано да НЕ взимам аспирин протект, за който питах, тъй като мнооого често го дават като профилактика (както някои от вас са казали, белята от него може да е доста по-голяма от профилактичния ефект) и че нямам нужда от никакви допълнителни терапии в началото - ако по-късно при преглед на кръвопоток се наложи, щели да преценят.
Относно хомоцистеина, казаха да се следи чак при установена бременност, но аз реших да си го пусна, заедно с Б12 и фолиева киселина. Тук идва и питането: фолиева киселина пиех от почти година до преди няколко дни (в комбинирани fertility витамини) когато излязоха резултатите. Минах от 2 дни на неофолик, а от може би седмица до 10ина дни пия б12 (метилкобаламин) - сама си го "назначих" още преди да излязат резултатите, защото знам, че е добре като цяло. Исках да си видя нивата, независимо от това, че пия/съм пила добавки, особено хомоцистеина. Доколко ще мога да се доверя на тези резултати мислите? Допълвам, че не спирам добавките и да видя нивата без тях, защото скоро започваме опити отново. Всякакви съвети и препоръки приемам Simple Smile И ще пиша отново когато имам резултатите от лабораторията. Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт