Силни алергени

  • 7 426
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Прави ми впечатление, че почти за всяка храна се "отсича" да се внимава, че тя е силен алерген.Бихте ли направили едно списъче кои храни не са алергени?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Чак за всяка не Wink .
Ето за тези на първо време се сещам  - ягоди, малини, къпини, праскови, яйце - по-специално жълтъка, риба, ядки - орехи най-вече. Млчените продукти също - в общи линии алергени са храните с най-много белтъчини, т.к. белтъците са тези, които провокират алергична реакция.

Упс! Всъщност обратния списък съм направила - на алергените.

# 2
  • Мнения: 6 029
шоколада, по-специално какаото.....

# 3
  • Мнения: 2 006
Хляб,пове4ето зелен4уци,месо,пове4ето плодове(изклю4вам ягоди,малини и мъхести праскови),някой да допълва Grinning

# 4
  • Мнения: 18 542
Цитат на: mam4e
Чак за всяка не Wink .
Ето за тези на първо време се сещам  - ягоди, малини, къпини, праскови, яйце - по-специално жълтъка, риба, ядки - орехи най-вече. Млчените продукти също - в общи линии алергени са храните с най-много белтъчини, т.к. белтъците са тези, които провокират алергична реакция.

Упс! Всъщност обратния списък съм направила - на алергените.

Малка поправка, белтъка на яйцето е много силен алерген, а не жълтъка  Wink
Иначе неалергрени е силно казано, защото някое дете може да направи реакция към някоя храна, която по принцип се води за щадяща.
За Борис щадящи са:
меса:
заешко
патешко
пилешко
пуешко
свинско
мазнини:
зехтин
царевично олио
варива:
елда
ечемик
леща
ориз
пшеница
ръж
царевица
плодове:
арония
банан
боровинки
вишни
грозде
джанки
диня
кайсия
касис
киви
къпини
мандарини
манго
пъпеш
сини сливи
смокиня
стафиди
тиква
череши
шипки
зеленчуци:
аспержи
броколи
брюкселско зеле
бяло зеле
картофи
карфиол
киселец
лапад
лозови листа
маруля
маслини
спанак
тикви
тиквички
чушки
подправки:
ванилия
дафинов лист
джоджен
захар
захар - фруктова
канела
кимион
копър
кромид лук
магданоз
мащерка
праз лук
риган
сол
червен пипер
чесън
чубрица

Имай предвид, че той е на 1г. и 5месеца. Не яде мляко и млечни продукти освен неговото диетично мляко, не давам ябълки и моркови, защото се оказа алергичен към тяк, а с ябълките заминаха и крушите и дюлите, защото били от един тип с ябълките. Не яде яйца, храни с оцветители и консерванти/освен обикновени бисквити и солети/.[/b]

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: cheta
Малка поправка, белтъка на яйцето е много силен алерген, а не жълтъка  Wink


Да бе, всъщност - вярно, че е белтъка  doh  . Ама от жълтъка Мартин стана на петна, та съм го нарочила Imp

# 6
  • Мнения: 6 029
Цитат на: mam4e
Цитат на: cheta
Малка поправка, белтъка на яйцето е много силен алерген, а не жълтъка  Wink


Да бе, всъщност - вярно, че е белтъка  doh  . Ама от жълтъка Мартин стана на петна, та съм го нарочила Imp


пък моето дете пак е с обрив, въпреки отбягването на алергизиращи храни:(

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Julie
Цитат на: mam4e
Цитат на: cheta
Малка поправка, белтъка на яйцето е много силен алерген, а не жълтъка  Wink


Да бе, всъщност - вярно, че е белтъка  doh  . Ама от жълтъка Мартин стана на петна, та съм го нарочила Imp


пък моето дете пак е с обрив, въпреки отбягването на алергизиращи храни:(


 Не ми говори - Мартин в момента е също изринат, нищо алергизиращо не е ял и ми писна Imp . Аз поне мога да го отдам на зъбите, ама Теди е големичка май за таквизи дейности  - да е от боледуването - нещо да и е паднал имунитета или знам ли и аз вече Rolling Eyes  Confused

Извинявам се за off-a.

# 8
  • Мнения: 6 029
ОФФ

не знам от какво е
миналата седмица имаше обрив като екзема на краката
таман й мина - сега има по корема някакъв. в градината й готвят отделно. вече нямам никаква идея какво става.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Julie
ОФФ

не знам от какво е
миналата седмица имаше обрив като екзема на краката
таман й мина - сега има по корема някакъв. в градината й готвят отделно. вече нямам никаква идея какво става.

Борис пък има едно петно на бузата което ту изчезва, ту се показва, въпреки, че пие Зиртек. Не мога изобщо да го хвана от какво е.  Imp

# 10
# 11
  • Мнения: 2 051
Цитат на: Julie
ОФФ
не знам от какво е
миналата седмица имаше обрив като екзема на краката
таман й мина - сега има по корема някакъв. в градината й готвят отделно. вече нямам никаква идея какво става.

Може да не е хранителен обрива. Пълзят разни кожни зарази.
Моите като малки завъдиха един лишей по косата, падаше им на петна, да пази Господ, 3 месеца се моткахме по лекари докато попаднем на знаещ и после още 4-5 месеца се лекувахме.

# 12
  • Мнения: 6 029
vedrra

аз вече съм убедена, че Теди няма хранителна алергия. Мисля, че е нещо свързано със застудяването.. влагата във въздуха. Защото лятото й нямаше нищо. В момента, в който взе да става студено и да вали - айде честито - кашлици, хреми без температура, странни обриви.....

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: Julie
vedrra

аз вече съм убедена, че Теди няма хранителна алергия. Мисля, че е нещо свързано със застудяването.. влагата във въздуха. Защото лятото й нямаше нищо. В момента, в който взе да става студено и да вали - айде честито - кашлици, хреми без температура, странни обриви.....


В Алергии скоро стана въпрос за студовата алергия, която за моя голяма изненада освен уртикарии, включвала и такива прояви - хреми, кашлици и т.н. При мен е обрив Close . На Ирина беше темата - хвърли едно око, ако вече не си го направила де Wink

# 14
  • Мнения: 6 155
Цитат на: Julie
ОФФ

не знам от какво е
миналата седмица имаше обрив като екзема на краката


И малкия е с такъв обрив/екзема/ на крака Imp Даже започнаха и на други места по тялото да избиват.  Според лекарката било хранителна алергия. Обаче аз не съм давала алергизиращи храни. И не знам от какво е  33uu

Между другото, суровата круша алерген ли е Confused:

Общи условия

Активация на акаунт