Силни алергени

  • 7 448
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 155
Цитат на: cheta
Цитат на: Biby

И малкия е с такъв обрив/екзема/ на крака Imp Даже започнаха и на други места по тялото да избиват.  Според лекарката било хранителна алергия. Обаче аз не съм давала алергизиращи храни. И не знам от какво е  33uu

Между другото, суровата круша алерген ли е Confused:

Какви храни даваш и кога се е появила тази екзема?


Давам зеленчукови пюрета на Хип - картоф и тиква, картоф и морков, моркови, различни зеленчуци /или нежни зеленчуци - в тях има грах, карфиол, пъщарнак/.Веднъж дадох и едно от спанак-отврат. В тях няма мляко или нишестета разни. А плодови на Ганчев - ябълка и морков, кайсия и морков, кайсия, круши, сини сливи, ябълки и кайсии, различни варианти с шипка, банани. За последните 2 седмици съм му дала 2 пъти сурова круша. Сокове не пие. 3-4 пъти съм давала и млечна каша, но обрива вече го имаше. Преди 1мес. някъде повърна жестоко от жълтък /1/4/, а му бях давала преди това няколко пъти без проблем.
Еми, това е което му давам  Thinking
А екземата се появи може би преди месец, само на ходилото. От седмица вече и на гънките зад колената. От вчера на врата, а от днес на китката. Imp  Imp  Imp  Cry

# 31
  • Мнения: 6 029
Цитат на: mama kenga
да не мислите, че съм ненормална и съм седнала ей така за спорта да се заяждам с майките на алергични деца.Просто установявам, че ако някой попита дали вече да въвежда някаква храна(подчертавам за неалергични деца) веднага му се отговаря - а недей още изчакай след 2 години това е силен алерген.и така почти за всичко чух, че е силен алерген.Мисля, че не може една храна да е  силен алерген по принцип, а всяка храна може да е алерген за конкретно дете.Май не мога да се обясня достатъчно ясно, но който иска ще разбере какво искам да кажа.


пример
Неалергично бебе
Дават му се ягоди и получава тежка уртикария
Извод: Ягоди, шоколад, прясно мляко не се дават до 1 годинка! Мъхестите плодове се белят - питай който искаш педиатър.

# 32
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Biby
Цитат на: cheta
Цитат на: Biby

И малкия е с такъв обрив/екзема/ на крака Imp Даже започнаха и на други места по тялото да избиват.  Според лекарката било хранителна алергия. Обаче аз не съм давала алергизиращи храни. И не знам от какво е  33uu

Между другото, суровата круша алерген ли е Confused:

Какви храни даваш и кога се е появила тази екзема?


Давам зеленчукови пюрета на Хип - картоф и тиква, картоф и морков, моркови, различни зеленчуци /или нежни зеленчуци - в тях има грах, карфиол, пъщарнак/.Веднъж дадох и едно от спанак-отврат. В тях няма мляко или нишестета разни. А плодови на Ганчев - ябълка и морков, кайсия и морков, кайсия, круши, сини сливи, ябълки и кайсии, различни варианти с шипка, банани. За последните 2 седмици съм му дала 2 пъти сурова круша. Сокове не пие. 3-4 пъти съм давала и млечна каша, но обрива вече го имаше. Преди 1мес. някъде повърна жестоко от жълтък /1/4/, а му бях давала преди това няколко пъти без проблем.
Еми, това е което му давам  Thinking
А екземата се появи може би преди месец, само на ходилото. От седмица вече и на гънките зад колената. От вчера на врата, а от днес на китката. Imp  Imp  Imp  Cry


с нещо мажеш ли?

# 33
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Biby
Давам зеленчукови пюрета на Хип - картоф и тиква, картоф и морков, моркови, различни зеленчуци /или нежни зеленчуци - в тях има грах, карфиол, пъщарнак/.Веднъж дадох и едно от спанак-отврат. В тях няма мляко или нишестета разни. А плодови на Ганчев - ябълка и морков, кайсия и морков, кайсия, круши, сини сливи, ябълки и кайсии, различни варианти с шипка, банани. За последните 2 седмици съм му дала 2 пъти сурова круша. Сокове не пие. 3-4 пъти съм давала и млечна каша, но обрива вече го имаше. Преди 1мес. някъде повърна жестоко от жълтък /1/4/, а му бях давала преди това няколко пъти без проблем.
Еми, това е което му давам  Thinking
А екземата се появи може би преди месец, само на ходилото. От седмица вече и на гънките зад колената. От вчера на врата, а от днес на китката. Imp  Imp  Imp  Cry

Май ще е добре да спреш всички твърди храни наистина. Доста неща даваш и ако не ги спреш всичките и постепено да ги въведеш пак няма да разбереш какво е.
Крушите купени ли бяха или домашни?
Веднъж докарах на Борис ужасни колики с круша от пазара - а беше много вкусна иначе  Imp

# 34
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Biby
Цитат на: cheta
Цитат на: Biby

И малкия е с такъв обрив/екзема/ на крака Imp Даже започнаха и на други места по тялото да избиват.  Според лекарката било хранителна алергия. Обаче аз не съм давала алергизиращи храни. И не знам от какво е  33uu

Между другото, суровата круша алерген ли е Confused:

Какви храни даваш и кога се е появила тази екзема?


Давам зеленчукови пюрета на Хип - картоф и тиква, картоф и морков, моркови, различни зеленчуци /или нежни зеленчуци - в тях има грах, карфиол, пъщарнак/.Веднъж дадох и едно от спанак-отврат. В тях няма мляко или нишестета разни. А плодови на Ганчев - ябълка и морков, кайсия и морков, кайсия, круши, сини сливи, ябълки и кайсии, различни варианти с шипка, банани. За последните 2 седмици съм му дала 2 пъти сурова круша. Сокове не пие. 3-4 пъти съм давала и млечна каша, но обрива вече го имаше. Преди 1мес. някъде повърна жестоко от жълтък /1/4/, а му бях давала преди това няколко пъти без проблем.
Еми, това е което му давам  Thinking
А екземата се появи може би преди месец, само на ходилото. От седмица вече и на гънките зад колената. От вчера на врата, а от днес на китката. Imp  Imp  Imp  Cry


с нещо мажеш ли?

# 35
  • Мнения: 6 155
Крушите бяха домашни.
От вчера е само на кърма и вода.

Мажа с Линола Фет /така ли се пишеше Embarassed / и давам капки Зиртек от два дни. Обаче имам чувството, че от тия капки се скъсва да реве по цял ден и е страшно неспокоен.

Токущо видях, че вече избива обрив и на лицето - на брадичката и около устата Imp  
Е, вече не знам какво да правя Cry  Cry  Cry
Утре ще искам направление за дерматолог. Препоръчайте някой добър такъв.

# 36
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Biby
Крушите бяха домашни.
От вчера е само на кърма и вода.

Мажа с Линола Фет /така ли се пишеше Embarassed / и давам капки Зиртек от два дни. Обаче имам чувството, че от тия капки се скъсва да реве по цял ден и е страшно неспокоен.

Токущо видях, че вече избива обрив и на лицето - на брадичката и около устата Imp  
Е, вече не знам какво да правя Cry  Cry  Cry
Утре ще искам направление за дерматолог. Препоръчайте някой добър такъв.


давай му да пие вода. а Зиртека няма странични ефекти, спокойно.
виж във здравния форум темата на Лекси за пъпките.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Biby
Крушите бяха домашни.
От вчера е само на кърма и вода.

Мажа с Линола Фет /така ли се пишеше Embarassed / и давам капки Зиртек от два дни. Обаче имам чувството, че от тия капки се скъсва да реве по цял ден и е страшно неспокоен.

Токущо видях, че вече избива обрив и на лицето - на брадичката и около устата Imp  
Е, вече не знам какво да правя Cry  Cry  Cry
Утре ще искам направление за дерматолог. Препоръчайте някой добър такъв.


Зиртека педиатърът ли ви го изписа? Той по принцип няма такива ефекти - да не би обривът да го сърби?Виж в здравния форум и в Клуб Алергии ( в подписа на tedi_b) - има доста координати.

# 38
  • Мнения: 4 358
Щом е от храна, по-добре е да го види алерголог.
В Здравния форум съм препоръчала дерматолог - д-р Пешева. Помисли си и евентуално обсъди с педиатърката към какъв специалист да се насочиш (алерголог или дерматолог). Личното ми наблюдение е, че дерматолозите винаги изключват възможността даден обрив да е на алергична основа.

# 39
  • Мнения: 6 155
Да, ДжиПито ги изписа капките и крема.

Не знам дали го сърби, но кожата на тези места е страшно суха и е зачервена.  Не знам дали е и от храна /според ДП е/, защото вчера и днес е само на кърма, а избиват нови участъци, дори и днес. Като, че ли се засилва от нещо. По тоя повод и аз не съм яла от вчера #Puppy dog

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Biby
Да, ДжиПито ги изписа капките и крема.

Не знам дали го сърби, но кожата на тези места е страшно суха и е зачервена.  Не знам дали е и от храна /според ДП е/, защото вчера и днес е само на кърма, а избиват нови участъци, дори и днес. Като, че ли се засилва от нещо. По тоя повод и аз не съм яла от вчера #Puppy dog


Я най-добре да ви даде направление за алерголог, или направо отидете. Точно такъв тип обриви имаше и Мартин - от Линола-та нямаше никакъв ефект. Моите наблюдения, са че често я изписват като "безобидна", но досега май не съм чула да има потресаващ ефект. Това, с което оправих обривите на Мартин е Нахткерцен Балсам на Др Тайс - прекрасно мазило ( аз съм му като регламен агент по градинките Embarassed  Wink , но това беше единственото, което ни помогна). Можеш да опиташ - не е лекарство.

# 41
  • Мнения: 6 155
Благодаря на всички за съветите!  bouquet

# 42
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Biby
Да, ДжиПито ги изписа капките и крема.

Не знам дали го сърби, но кожата на тези места е страшно суха и е зачервена.  Не знам дали е и от храна /според ДП е/, защото вчера и днес е само на кърма, а избиват нови участъци, дори и днес. Като, че ли се засилва от нещо. По тоя повод и аз не съм яла от вчера #Puppy dog

Задължително го заведи на алерголог или поне на гастроентеролог.
При нас дерматологът само ни забави диагнозата и лечението. Изписа някакво овлажняващо кремче, което разбира се нямаше ефект.

Можеш да даваш Калциев глюконат също. По 1/2 ампула сутрин и вечер. Той засилва имунната система и се изписва при алергични реакции.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: mam4e
Това, с което оправих обривите на Мартин е Нахткерцен Балсам на Др Тайс - прекрасно мазило ( аз съм му като регламен агент по градинките Embarassed  Wink , но това беше единственото, което ни помогна). Можеш да опиташ - не е лекарство.


И  при Ради се оправихме с нахткерцен и ражреждане на къпанията.

# 44
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Julie
vedrra

аз вече съм убедена, че Теди няма хранителна алергия. Мисля, че е нещо свързано със застудяването.. влагата във въздуха. Защото лятото й нямаше нищо. В момента, в който взе да става студено и да вали - айде честито - кашлици, хреми без температура, странни обриви.....


И аз да кажа, че майка ми например е с алергии към студа, топлото, изпотяването... абе все такива нетрадиционни алергии. Така че може да е от студа. Дано не е алергия де.

Общи условия

Активация на акаунт