Пациенти на Д-р Явор Малинов, Клиника Малинов

  • 52 432
  • 191
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 16
mary_bachev, пиша изключително премерено поради необходимостта да е така. Никъде не съм изрекла обида.
От клиниката ме изнесоха с линейка в безпомощно състояние. И директно ме закараха в друга болница, където се бориха за живота ми. 12 дена в реанимация. Всичко е документирано. Не говорим за "упс",  а за поредица от грешки в две поредни операции там.
Отново подбирам внимателно думите и съжалявам, че няма как да наричам нещата с истинските имена.
Та като говорим за големи сърца и морал, позволете ми да съм с особено мнение. Аз моралът го видях от първа ръка. Още съм била в реанимация, без гаранции за живота ми, когато Х вече се е разхождал в чужбина и пускал усмихнати кадри от пътуванията.  А телефонът на мъжа ми беше блокиран в даден момент, при все, че кавги не е имало нито за миг.  
Аз съм месеци наред от операция в операция и продължават. Крайно тежки и болезнени. Ясно ви заявих, че съм инвалид. И не знам какви детайли точно биха ви удовлетворили, за да нямате усещане, че някой ви лъже. Пишете, че диалог нямало да стане.  Странно, аз ви предложих да ме видите наживо и да ви покажа документи.
Когато аз избирах клиника четох (и) тук. И четох захаросани неща. Дано разберете защо изобщо си вредя като пиша всичко това.
Всъщност, дано продължите да вярвате в захаросаната версия. Това ще означава само едно, че сте здрава.

Последна редакция: нд, 21 май 2023, 02:31 от Dedabqh

# 181
  • Мнения: 22
Здравейте, аз имам един опит на свеж трансфер и един на замразен. Двата бяха неуспешни, обещанията бяха големи когато влязохме в кабинета. За отношение не бих казала, че съм останала впечатлена. Болничен след процедурите не получих. След като не бяха успешни два пъти съм ходила за празни приказки и единствено да ме навиват за операция. Вече имам една, искаха втора. Отказах се, спрях процедурите и контакта с тях. Отидох при друг док за второ мнение и в момента съм бременна по естествен начин. Не знам чудо ли е, но моето лично мнение е че ако искат операция не се доверявайте веднага. Правехме процедури Февруари 23г.

# 182
# 183
  • Мнения: 16
Момичета, Др Малинов е доста добър, независимо от завидно младата си възраст. Не го подценявайте човека така Simple Smile! .... Мисля, че няма да съжалявате ако се доверите на Др Малинов и екипа в клиниката. Успех!!!
  Е, аз съжалявам и то много!!!
Младостта не е оправдание за пълните простотии, които твори. Това е живот! Не учебно поле или телевизионно шоу "велкият доктор".  Няма капацитет за неща, с които се заема. Но вместо да бъде честен, той сипе обещания и "дава гаранции". На думи разбира се. Накрая - инвалид и опропастен живот.
Писа как искал да ми помогне и....се покри! Хайде помагай, нали ме шпионираш и триеш откъдето можеш! Чакам вече близо година.
Къде си?

Последна редакция: пт, 18 авг 2023, 14:45 от Dedabqh

# 184
  • Мнения: 20
Наскоро писаха текст за болките в душите и сърцата ни. Мислех да го адресирам към клиниката.

Прекъсването на бременността има два вида ранен и късен аборт.


В ранния вид са абортите до 12 гестационна седмица.

- Заплашващ аборт – на този етап матката е с нормални за бременността размери, а маточната шийка е без патологични промени. Препоръчва се пълен покой на бременната, прилага се витаминотерапия и спазмолитици;

- Започващ аборт – въпреки че матката е с нормални за бремеността размери, маточната шийка се скъсява. Вътрешният цервикален отвор се разширява;


- Аборт в ход – вътрешният отвор на цервикалния канал е разширен, като абортът в този етап е необратим;


- Инкомплетен (незавършен) аборт – части от плодното яйце са изхвърлени, но маточната кухина не е напълно изчистена;


- Комплетен аборт – напълно отделени плодни части при намалени размери на матката.


И втория вид аборти са късния аборт , който е в две стъпки.



Хабитуален аборт – с този термин се означава аборт, който настъпва след няколко предходни аборта. Причината за последователни аборти може да генетична, да е свързана с вродена маточна аномалия – например обърната матка, двурога матка. Хормоналният дисбаланс също може да е причина за невъзможно износване на плода.


Задържан аборт – аборт, при който по неизвестни причини плодът е задържан и не може да бъде изхвърлен през затворената маточна шийка.


Септичен аборт – аборт, който е усложнен с инфекция. По-често възниква след криминален аборт, който не е извършен от специалист при нужните условия на асептика и антисептика. В зависимост от тежестта си инфекциозният процес може да е ограничен в матката или да се разпространи в тазовата кухина и паренхимните органи.


Аборт по желание е изкуствен аборт , който е с цел прекъсване на бременността по желание на майката.

.....







Запознах ви с всички видове аборти за да мога да изпиша своята драма тук .

През 2022 събирахме пари, кандидатствахме по фонд, изтеглих и кредит за да направм инвитро процедура и да имаме деца !

Забременях след няколко месеца с близнаци. Асистираната репродукция е върха !

Щастие и кеф !

През Юли на 88 дни точно ги извадиха и двете ( мисед аборт / задържан аборт). После малко болничен за " майката" и повече тази тема не се отвори ....

Какво е да си майка не разбрах.

Имах ли деца или нямах , пак не разбрах. Плаках ли или бях заспала дните ми се сливаха в едно и не помня как съм оцеляла. Търсих си децата на сън , карах се с докторите на сън , защото в реалността виновен няма. Причини много, но коя е не знаем. Имам останал празен корем, също като мен .

Знаете ли какво точно преживява една жена с тези " ОПИТИ" ?!

Психологически белези от душевните скалпели ! Не ме боли тялото, разбирате ли ?! Боли душата и невъзможността да си купиш билет за да стигнеш до децата си. Не можеш да ги върнеш. Не можеш да им видиш лицата. Не можеш да им кажеш колко ги обичаш. Не можеш да им погалиш косите. Не можеш да ги целунеш. Раната кърви в душата, а никой не може да замени с нищо любовта към онези малки създания, които си очаквала с любов и само за няма и час процедура ми ги отнеха. Обвинявах се, плаках... Крещях. Обвинявах доктора, Бог, себе си най-вече себе си !

Исках да умра с болката и мъката си и да отида при тях. До колкото се познавам имах желание за работа, живот, кроях планове и др. Днес съм рухнала сграда без стени, крепят ме само едни основи - ръце и крака. Ходя на работа и отговарям на лични въпроси : Имаш ли деца ?!

И да имам ще ми ги гледате ли , че питате ?! Ще ми върнете ли мойте две или какво ?! Болката е вечер. Минавам без лекарства, които се изписват на лигли. Аз ще порева, пък ще ми мине. Аборта цял живот съм го мразила и накрая мойте първи рожби се наложи да ги извадят мъртви от мен. Всеки ден си казвам, че не ми е било писано и че ще дойдат други. Но .... Докато дойдат нови ще боледувам по първите си и не мисля, ще цял живот ще ми мине . Това не минава. То седи там , където му е мястото и ми напомня , колко много боли. Боли душата за не казаните думи и невижданите така любими , очаквани и желани първи близначета! Скъпи са ми. Нищо не може да ми ги замени.

Утре ще се събудя, ще се отправя на работа и ще изкарам 8 часа, после дългия път до дома. Ще се прибера изморена. Машинално ще подготвя вечеря за двама. И ще се опитам да не си спомням, че вместо това щях да гушкам две слънца и да ги цункам дълго... А след години щях да се прибирам у дома и да знам, че те ме очакват. Техните очички щяха да очакват да срещнат мойте.

И пак ще се наплача и ще заспя...

Не съм готова за втори

" ЕКСПЕРИМЕНТ" инвитро, ще почакаме още малко болката ми да премине. И на църква бях и мир не намерих. Опростих се с Бога, явно е трябвало да стане така. Но на себе си единствено не мога да простя !

За незнанието и невъзможността да задържа двете си деца, сега с празни ръце ще заспя... А в съня, дано ме очакват двете ми деца!

# 185
  • Мнения: 846

Утре ще се събудя, ще се отправя на работа и ще изкарам 8 часа, после дългия път до дома. Ще се прибера изморена. Машинално ще подготвя вечеря за двама. И ще се опитам да не си спомням, че вместо това щях да гушкам две слънца и да ги цункам дълго... А след години щях да се прибирам у дома и да знам, че те ме очакват. Техните очички щяха да очакват да срещнат мойте.

И пак ще се наплача и ще заспя...

Не съм готова за втори

" ЕКСПЕРИМЕНТ" инвитро, ще почакаме още малко болката ми да премине. И на църква бях и мир не намерих. Опростих се с Бога, явно е трябвало да стане така. Но на себе си единствено не мога да простя !

За незнанието и невъзможността да задържа двете си деца, сега с празни ръце ще заспя... А в съня, дано ме очакват двете ми деца!

Съжалявам мила, не знам какво да ти кажа, освен да не се отказваш и да продължаваш борбата, защото има много примери, че чудеса стават. Бори се и продължавай напред, а за болката в душата знам, че няма лек, но докато сме тук, не трябва да се отказваме. Прегръщам те

# 186
  • Мнения: 16
Вчера станах и се сетих...Живея новия си счупен живот от вече точно година.
Счупен заради тази клиника и некомпетентния състав.
А живея заради истинските лекари, които ме спасиха в друга болница.
Колко трябва да не ставаш за нищо, за да повредиш един и същи пациент два пъти!!!
Аз знам отговора. Дано други след мен са умни.
Доверявайте се на истински лекари в истински болници.
На мен....честита ми годишнина.... инвалид заради нечие его.

# 187
  • Мнения: 846
Има ли изобщо някой с успешно инвитро от там? Независимо при кой лекар?

# 188
  • Мнения: 6
Има ли изобщо някой с успешно инвитро от там? Независимо при кой лекар?

Разбира се, че има! Аз съм жив пример! И много други жени!

# 189
  • Мнения: 502
Има ли изобщо някой с успешно инвитро от там? Независимо при кой лекар?

Имам позната която е с успешно ин витро там, но е на възраст 20+ и без особени проблеми, та не знам колко е критерий. Най-големият и проблем беше бързането и въпреки добрите ембриони пак стана на поредния път, а не веднага както очакваше.
Консултирайте се и преценете спрямо вашият случай.
За мен не беше вариант, предвид възраст и проблеми, докторът се държа абсолютно неадекватно.

# 190
  • Мнения: 16
Има ли изобщо някой с успешно инвитро от там? Независимо при кой лекар?

Разбира се, че има! Аз съм жив пример! И много други жени!
Като твърдите, че сте жив пример, споделте и колко е голямо детето ви.

# 191
  • Мнения: 3
Да кажа и аз нещо, въпреки че не съм била пациентка точно на д-р Малинов. Мога да преглътна изгубена проба за микробиология, изгубени изследвания и повторението на някои от тях, чакането, на моменти не особено любезното отношение на част от персонала, агресивната за моя случай стимулация и многото извадени яйцеклетки, от които много малко бластоцисти и без имплантация, полипите, за които не стана ясно дали съм ги имала преди и не са били видяни, или са в резултат на многото лекарства, които се оказаха излишни - поне едните, защото лигавицата ми се подготвя перфектно и на естествен цикъл. Всичко това някак си мога да го разбера, оправдая и т.н. Обаче на хистероскопия сестра/акушерка да ми дърпа нощницата, крещейки, че тук няма срам, да ми се хилят вместо примерно да дадат чаршафче или нещо друго, анестезиолог да ходи да ми проверява позиционирането и да ми се смее, докато аз рева и после да ме преместят в стаята с още две жени пак с вдигната нощница, макар и не толкова високо...Е това унижение никога няма да им простя! Не ме интересува какви са им били мотивите, дали е било от загриженост или чиста простотия, но никога няма да им го простя! Та доволните да ги питам - на вас харесва ли ви такова отношение, или при вас беше различно?

Общи условия

Активация на акаунт