Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IIІ част

  • 110 290
  • 814
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 6 360
От кой клас училището предлага допълнителни платени занимания по математика? Или ли такива от първи клас?

като има желаещи да плащат - правят. но самите учители по математика многократно са заявявали, че не разбират ползата от такова нещо.

# 526
  • София
  • Мнения: 101
При нас направиха такива от втория срок на първи клас. Не че имаше особен смисъл, но родители поискаха и им направиха. След това още деца се размрънкаха, че искат и се събраха даже две групи.
И при Вас ако се събере група ще направят.
Видях, че в Забавната математика има такъв модул и се чудя дали да го запиша от сега или да чакам да предложат от училището. Но щом чак втория срок са се сетили ще го запиша към школата за по-сигурно.

# 527
  • София
  • Мнения: 5 360
Раничко им е на първолаците за интензивна математика. Тогава се учат да четат и пишат и натоварването плюс психическия стрес е много голямо. Допълнителната математика преди няколко години беше от втори клас. Според мен по-добре да се започне от тогава  отколкото от първи.

# 528
  • София
  • Мнения: 3 479
И според мен няма никакъв смисъл да се записва на математика дете, което сега се учи да събира до 10.
Но питането на жената е точно обратното. Тя иска да запише детето на математика извън училището и пита дали да разчита на групите в училище.
Ако това е питането, тогава определено недейте да разчитате на допълнителни курсове в 125-то. Не е традиция да правят курсове от 1 клас и цената никак не е примамлива. Освен това, както всички курсове, организирани като кръжок в училище, и тези много смъкват нивото и далеч не са това, което могат да Ви предложат по-амбициозните школи.

# 529
  • Мнения: 390
Моят опит - първи клас е адаптивен. От втори клас е смислено да се запише детето на математика. Програмите обикновено са за заниматтелна/състезателна математика и са от втори клас. Много малко школи предлагат смислена адаптирана програма за първолачета.
За 125-о школите за малките според моето инфо и впечатления -допреди 4-5 години нещата бяха различни. Тогава ги водеше Димитров малките и работеше с тях. Сега вече не му се занимава и много често дори отсъства преподавател, пускат по-големи ученици да се занимават с малките, а сега по време на ДО на практиика и прекратиха.
Въпросът е, че родителите внасят таксата като дарение в настоятелството и всъщност училището няма истински ангажимент да проведе занятията си. Тази година доста 4-класници, които разчитаха на подготовка за кандидатстване там, се оказаха без занятия втория срок. Не че в крайна сметка им трябваше това за изпита в 125-о. Той така и не се проведе. Но все пак не мисля, че беше редно.
По-добре потърсете външна школа. В Младост има 2 или 3, едната е на гърба на училището, другата мисля, че беше в търговския център на пътеките.
Цените им са съвсем съизмерими, но имате по-голяма гаранция, че нещата ще се случат.

# 530
  • София
  • Мнения: 101
Мерси за отговорите. Синът ми от 5 годишен ходи на Забавна математика - филиала в Мушмула. Там идеята не е толкова да се научат да правят сметки, а да мислят логично и съм много доволна. Видях, че предлагат състезателна математика и доколкото ми казаха по телефона ги подготвят за състезанията които са по-престижни през годината. Като ти казват кога са те. Изчаквах да разбера дали има нещо към училището, но щом няма нещо подходящо по-добре да запишем добре познатото вече.
Знаех, че адаптацията е важна и за това го водих на школи по англ и математика още в предучилищна възраст за да не му е трудно да превключи от градина към училище. Но времето ще покаже дали е било добре и имало ли е смисъл. Поне ходеше с голямо удоволствие Simple Smile
Когато го записвах в училището вчера ми казаха, че ще има по-късно някакъв тест за оценка на готовността му за училище. Какво представлява обаче нямах възможност да питам. Дали е разговор със психолог или тест за интелигентност? Почнах да си представям как ги опъват да бягат на 100 метра Joy

# 531
  • Мнения: 1
Здравейте. Някой знае ли кой учител, който е сега в 4-ти клас поема на есен 1 клас, паралелката с Руски език. Имате ли отзиви за въпросния учител? Благодаря ви предварително, защото не намерих инфо в темата.

# 532
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Здравейте!
Моля за впечатления от математическата паралелка след 4 клас. И въобще от училището в диапазона 5-7 клас.
Униформите задължителни ли са? Има ли достатъчно шкафчета за децата 5-7 клас?
Благодаря предварително!

# 533
  • София
  • Мнения: 1 854
Униформите са задължителни, тениска и суичър. Имат шкафчета и не носят учебници освен по БЕЛ защото има допълнителен комплект в кабинетите. По математика Душкова и Скорчелиев са Ок, но ако имате при Мадлен Христова и детето има свое мнение се гответе да се виждате и то често. Като цяло съм разочарована от ДО и от обучението като цяло. Моя син е в такава паралелка 5клас.

# 534
  • Мнения: 4 062
Натоварването и изискванията в математическите паралелки са високи.
Въобще, 5-7 клас и в обикновени паралелки учителите си имат високи изисквания. Зависи много и при кои учители се падне детето, разбира се.
Дъщеря ми не пожела да кандидатства в математическа паралелка и до 7 клас беше в пааралелка с втори руски. Аз съм доволна.
Униформите са задължителни и за тях се следи.
Шкафче с ключ има всяко дете. В коридорите са.

# 535
  • София
  • Мнения: 361
Аз съм много доволна от математическите паралелки в 125 СУ в периода 5-7 клас. Синът ми завършва такава, като сега е в 7 клас. Много сериозно се работи с децата и то не само по профилиращите предмети. Естествено, всичко зависи най-вече от сериозността, амбицията и отношението на самото дете. Лично аз мисля, че учителският колектив е страхотен и на много високо ниво или може би ние попаднахме на чудесни учители и съученици, не зная. Преподавателите по всички предмети дадоха много за обучението и израстването на децата, имаше високи критерии и обучението в тези паралелки е доста по-сериозно, отколкото беше в кварталното ни училище.

# 536
  • Sofia
  • Мнения: 311
Аз също съм много доволна от математическата паралелка на 125. Дъщеря ми е 6 клас в момента. Изключително съм доволна от Мадлен Христова и от Василка Люцканова по български. Страхотна учителка е и класната им. Да, има много какво да се желае, но училището е добро и подготовката е на ниво, стига, разбира се, и децата да имат желание да учат. Синът ми сега ще е там 1ви клас с руски, и аз търся отзиви за учителката, ако някой знае

# 537
  • София
  • Мнения: 12 220
Търся отзиви за осми клас и нагоре в  125-то. Доколкото съм запозната отскоро има сформирани паралелки отново в осми клас, като разликата между бала на първото и последно прието дете е огромна. Как се отразява това на обучението ?

# 538
  • Мнения: 7
Здравейте, госпожа Пламена Борисова ще поеме паралелка за 1 клас. Има ли някой мнение да сподели?

# 539
  • Sofia
  • Мнения: 210
Натоварването и изискванията в математическите паралелки са високи.
Въобще, 5-7 клас и в обикновени паралелки учителите си имат високи изисквания. Зависи много и при кои учители се падне детето, разбира се.
Дъщеря ми не пожела да кандидатства в математическа паралелка и до 7 клас беше в пааралелка с втори руски. Аз съм доволна.
Униформите са задължителни и за тях се следи.
Шкафче с ключ има всяко дете. В коридорите са.
А кои са били класните ръководители на 7клас тази година с английски и втори руски?

Общи условия

Активация на акаунт