Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IIІ част

  • 110 431
  • 814
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 6 360
според мен в тази паралелка се работи индивидуално със състезателите, които са останали там именно заради индивидуалния подход и заради своите преподаватели - а останалите са все едно в друга вселена.

# 481
  • София
  • Мнения: 2 840
Е предполага се, че в математическа паралелка в училище, което е известно с добрите си отбори за състезания, ще се запишат деца с интерес и способности в тази област. Човек трябва да мисли предварително, когато прави съзнателни избори. Няма как в едно общообразователно училище да има индивидуален подход към всеки. Не става.

# 482
  • София
  • Мнения: 8 280
Или деца от съседния блок, кои са решили, че ще стават в последния момент за училище. ("защо да пътуват до другия край на София за паралелка, която я има и в нашето училище" цитат от директор на квартално училище с подобен на 125то бал, изключвам състезателите)
До колкото знам двама от математиците на училището напуснаха преди време.
от "старите" помня Д. Димитров и М. Христова.

" Работи се със състезателите,... останалите са в друга вселена", а къде са децата, които не са състезатели, а просто харесват математиката и са добри?
Въпросът ми е съвсем сериозен, вълнуваме.
Математическа паралелка е с профил М+Ф, а е посочено, че работят с ЕСИ, какво е нивото на иформ.технилогии? (доста пестелива е информация на сайта)

# 483
  • София
  • Мнения: 6 360
Е предполага се, че в математическа паралелка в училище, което е известно с добрите си отбори за състезания, ще се запишат деца с интерес и способности в тази област. Човек трябва да мисли предварително, когато прави съзнателни избори. Няма как в едно общообразователно училище да има индивидуален подход към всеки. Не става.

с бал под 200, какъвто е минималният бал на приетите в тази паралелка, едва ли можем да говорим за интерес и способности в каквато и да е област. това е пълнеж.

# 484
  • София
  • Мнения: 2 840

с бал под 200, какъвто е минималният бал на приетите в тази паралелка, едва ли можем да говорим за интерес и способности в каквато и да е област. това е пълнеж.

Факт. По тази причина учителите явно не намират за необходимо да им се отделя специално внимание. По-добре е класът да се води по първите, отколкото по последните.

# 485
  • Мнения: 211
Здравейте, някой може ли да даде информация кои госпожи водят занималнята на 1 клас? По колко деца са в група? Справят ли се с дисциплината и уроците за следващия ден? Благодаря!
[/quote]


Не знам кои са учителите в занималнята на 1-ви клас, но по принцип са два класа в една занималня. Разбира се, не целите класове посещават (някои ходят на частна занималня, други има кой да ги гледа у дома), но все пак бройката на децата е голяма, може би около 40 бяха преди няколко години. Дали ще се подготвя детето, според мен си зависи от самото дете в най - голяма степен - ако е по-съвестно и ученолюбиво няма да има проблем, но ако се справя по-трудно и лесно се разсейва, вероятно ще има да дописва домашни и в къщи. За дисциплината вече повече зависи от учителя, но като цяло толкова много деца трудно се удържат да са тихи и да работят.

# 486
  • Мнения: 4 068
Държавната занималня в 125-то не е на ниво.  В една група са деца от клас и половина - при нас бяха нашия клас и половината от съседния. Госпожата изобщо не се справяше с дисциплината, добре се справяха единствено децата, които са си ученолюбиви и съвестни по природа, и които нямат проблеми с материала. Винаги в занималнята беше лудница, на децата им беше просто весело, защото там играеха, а дописвахме у дома. И все пак, всичко зависи от учителя. Имам отзиви за една изключителна учителка, от която всички са страшни доволни, за съжаление, тя не се падна при нас и изобщо при нашия випуск.
Сега съжалявам много, че две години изкарахме там и не се наложих над сълзите на дъщеря ми да не я отписвам от държавната, защото там са й приятелките и игрите. Разликата с подготовката в частната е огромна, досега не се е наложило да дописва у дома.
Пак казвам, това е нашият опит, но имам позната, която е доволна, както писах по-горе.

# 487
  • Мнения: 142
Държавната занималня в 125-то не е на ниво.  В една група са деца от клас и половина - при нас бяха нашия клас и половината от съседния. Госпожата изобщо не се справяше с дисциплината, добре се справяха единствено децата, които са си ученолюбиви и съвестни по природа, и които нямат проблеми с материала. Винаги в занималнята беше лудница, на децата им беше просто весело, защото там играеха, а дописвахме у дома. И все пак, всичко зависи от учителя. Имам отзиви за една изключителна учителка, от която всички са страшни доволни, за съжаление, тя не се падна при нас и изобщо при нашия випуск.
Сега съжалявам много, че две години изкарахме там и не се наложих над сълзите на дъщеря ми да не я отписвам от държавната, защото там са й приятелките и игрите. Разликата с подготовката в частната е огромна, досега не се е наложило да дописва у дома.
Пак казвам, това е нашият опит, но имам позната, която е доволна, както писах по-горе.
Здравейте! Къде ходите на частна занималня?

# 488
  • София
  • Мнения: 3 483
Здравейте! Къде ходите на частна занималня?
Моето дете беше в ”Рая” и бях много доволна. Бяха няколко дечица само и винаги се е прибирал подготвен на 100%. Не е имал пропуски в знанията или домашните.

# 489
  • София
  • Мнения: 8 280

с бал под 200, какъвто е минималният бал на приетите в тази паралелка, едва ли можем да говорим за интерес и способности в каквато и да е област. това е пълнеж.

Факт. По тази причина учителите явно не намират за необходимо да им се отделя специално внимание. По-добре е класът да се води по първите, отколкото по последните.
Ако искат да имат успех с Мат паралелка, не трябва, да изостават последните, а да работят със всички. Математиката е страхотна наука и съм сигурна, че с подход може да се постигне много дори с деца, които не са я обичали/не са добри.

# 490
  • Мнения: 211
По повод въпросите относно преподавателите, които ще поемат 1-ви клас на есен, могат да дам само положителни отзиви за г-жа Анелия Игнатова. Изключително интелигентна, много отговорна и отдадена на децата, научи ги не само на учебния материал, но и да са самостоятелни, да отговарят сами за задълженията си, да бъдат сплотен колектив. Учи се много при нея, но наистина им създава навици, които ще им помагат много занапред. Децата много я обичат. И това са отзиви и от предходния випуск. Мисля, че дечицата, които ще попаднат на нея, ще бъдат голями късметлии.

# 491
  • Мнения: 7
Здравейте, имате ли мнение за госпожа Пламена Борисова, която се очаква да поеме първи клас през 2020/2021г?

# 492
  • Мнения: 1 153
Здравейте, споделете как върви дистанционното обучение на децата. Аз съм с първокласничка и госпожата успя да намери много удобна форма за тяхната възраст, ученият процес си върви (с малко помощ от родителите).

# 493
  • Мнения: 4 068
Върви много добре. Учителката реагира изключително бързо, в неделя направихме тестове на избраната платформа и от понеделник започнаха ефективно да учат. Преподава им в Zoom реални часове, дава тестове в Школо, отделно си пишат домашните - на практика същото като в училище. За ФВС им дава клипчета с упражнения за деца в домашни условия. Много съм впечатлена, наистина. Дъщеря ми е трети клас.

# 494
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Много добре. Детето ми е във втори клас, имат  часове през скайп, там се изпращат и допълнителните листове за работа. През школото учителката по ФВС, по информационни и по руски им изпраща линкове за гледане и работа.

Общи условия

Активация на акаунт