Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 380
  • 488
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 687
днес мина изпитът в 125то!

да сте чували кой ще поема математиката на бъдещите есенни петокласници?
интересува ме и дали от обикновените паралелки може деца да се запишат на мат.школа?

А в 107мо дали към момента имат привилегия при кандидатстване в НПМГ? Допълнителен изпит напр?!

Последна редакция: ср, 06 юни 2018, 17:00 от arino

# 46
  • София
  • Мнения: 7 056
В НПМГ от миналата година няма изпити, така че децата от 107 мо изгубиха привилегията на вътрешен изпит.
През учебната 2018/2019 математиката ще поеме г-жа Пенева, страхотен преподавател. Госпожата по БЕЛ се пенсионира и не знам кой ще я замести.

# 47
  • Мнения: 2 687
Г-жа Пенева - 125то или 107мо?

За изненада, тази г пак има изпити в НПМГ, както разбрах... химия и биология.

# 48
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Няма изпити в НПМГ тази година. Има национално състезание по природни науки "Акад. Л. Чакалов", резултатът от което се използва за образуване на бала за прием.

# 49
  • Мнения: 2 687
Има ли привилегии за ученици на 107мо?

# 50
  • София
  • Мнения: 8 280
Защо да има?
Нима за СМГ има за настоящите ученици.
7 клас каквото сабя покаже - НВО, олимпиади или състезания,

# 51
  • София
  • Мнения: 7 056
Г-жа Пенева е в 107 мо.
Привилегията, която получаваха учениците от 107-мо при кандидатстване в НПМГ, беше че получаваха бонус още една дата, която беше един вид предварителна сесия, втори шанс. Вече няма изпити в НПМГ.

# 52
  • Мнения: 2 687
Пресни отзиви на приетите последните ефна-две г петокласници?

На мен младост ми е мнооого по-близо и се чудя струва ли си пътят до 107мо...

# 53
  • София
  • Мнения: 7 056
Мога да дам отзиви само от/за приетите преди 3 години, тоест настоящият 7-ми клас.
Местоположението е фактор, който обаче в днешния глобален свят губи тежест.
Детето ми 3 години пътува от Люлин до Лозенец. Цяла компания са и не са го усетили като тежест.

# 54
  • Мнения: 2 687
Ооо дай дай тъкмо на края на 5-7 клас 🌸🌸🌸

Много ме притеснява транспортът,като време,наистина. Как сте организирали вашия? Метро,трамвай?

# 55
  • София
  • Мнения: 982
Моят син го приеха след 1-ви клас. Пътуваме от Младост и е много удобен транспорта. Метро/ трамвай 10 или 94/88.

# 56
  • София
  • Мнения: 361
Моят син след 4 клас го приеха в 125 СУ. Чудехме се дали да го запишем заради голямото разстояние. Живеем далеч и всеки ден пътува по около 30-40 мин. на посока с автобус. Доста време е, но според мен си заслужава. Хубавото е, че поне няма прекачвания. Няма късмета на повечето му съученици, които живеят в Младост.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 362
Моят син след 4 клас го приеха в 125 СУ. Чудехме се дали да го запишем заради голямото разстояние. Живеем далеч и всеки ден пътува по около 30-40 мин. на посока с автобус. Доста време е, но според мен си заслужава. Хубавото е, че поне няма прекачвания. Няма късмета на повечето му съученици, които живеят в Младост.

Това с късмета съвсем не е така. В нашият клас има дете, което живее в Бояна и пътува самО всеки ден. И също няма прекачвания.
Ние живеем в Младост, но не сме до училището. Синът ми също пътува сам всеки ден от миналата година насам.

Арино, транспортът до училището ти е удобен от всички посоки. И метрото е близо и спирката на автобусите също. Разликата е в това, че на едната спирка трябва да пресича на светофар, а на другата, която е откъм пазара пешеходна пътека, която не е много безопасна.

# 58
  • София
  • Мнения: 361
Синът ми също пътува сам. Децата вече са големи и се оправят прекрасно. Родителите сме тези, които винаги се притесняваме. Simple Smile
Под “късмет” имах предвид, че дори и да пътуват до училище, децата от Младост едва ли губят по 1 час в едната посока. При нас се получава точно така - реално пътува по-малко, но с времето от/до спирката и докато се чака автобусът, става толкова в нашия случай.

# 59
  • Мнения: 2 687
не знам дали се разбра за кое се чудя... младост ни е близо, та колебанията ми са:  дали да се хвърляме на 107мо с 1ч10мин ежедневен транспорт в едната посока със смяна на трансп.средства (но пък учат само 1ва смяна) или да сме доволни на 125то, което ни е чувствително по-удобно и кратко откъм движение. ето че има хора, които до 125то пътуват дълго, пък аз дали да се хвърлям на 107мо, като 125то ми е под носа...

днес се чака да публикуват рейтинга на 107мо.

Общи условия

Активация на акаунт