Математическите паралелки от 5 клас в 125 СУ и 107 ОУ, София

  • 49 357
  • 488
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 246
За мен 107-мо е един възможен вариант за догодина, но да видим какво ще се промени до тогава.Значи точките за НВО ще се взимат предвид и за мат.паралелка?

# 241
  • София
  • Мнения: 2 768
Тази година ще се вземат, за догодина ще трябва да следите.
Точките от НВО се взимат и за кандидатстване в СМГ.

# 242
  • Мнения: 4 246
Не знаех....Засега съм се ориентирала в кои състезания трябва да се участва.Като гледам ще е цяла година ходене по състезания. Предполагам,че напливът за набор 2008 и 2009 ще е голям в 107-мо както е за СМГ. Благодаря!

# 243
  • София
  • Мнения: 7 673
Тази година ще се вземат, за догодина ще трябва да следите.
Точките от НВО се взимат и за кандидатстване в СМГ.
Няма място за сравнение. За СМГ се взема само НВО математика и участва с 2/77 от бала. А тук е...Не си представям каква ”математическа” паралелка ще се получи с този ”подбор” Simple Smile

# 244
  • София
  • Мнения: 2 768
Тази година ще се вземат, за догодина ще трябва да следите.
Точките от НВО се взимат и за кандидатстване в СМГ.
Няма място за сравнение. За СМГ се взема само НВО математика и участва с 2/77 от бала. А тук е...Не си представям каква ”математическа” паралелка ще се получи с този ”подбор” Simple Smile
Вярно, тежестта е различна, но факта си е факт. Simple Smile
За миналата година смея да твърдя, че подбора бе отличен. За следващата учебна година, предвид новите условия за прием, само мога да пожелая на училището да успеят да запазят нивото на приетите.  Peace

# 245
  • Мнения: 4 246
Все си мисля, че такива деца ще изкарат много добри резултати и по другите предмети, не само Математика.
Не знам дали му е мястото, но школата по Математика може ли да се конкурира с курсовете в СМГ,
по ваши наблюдения?Предполагам,че зависи и при кой учител ще е.

Ето какво ми писаха от 107-мо като отговор на запитването ми за точките от НВО:

 Точките за НВО са критерий за прием, без значение от паралелката за която кандидатствате

# 246
  • София
  • Мнения: 2 768
Все си мисля, че такива деца ще изкарат много добри резултати и по другите предмети, не само Математика.
Не знам дали му е мястото, но школата по Математика може ли да се конкурира с курсовете в СМГ,
по ваши наблюдения?Предполагам,че зависи и при кой учител ще е.

Ето какво ми писаха от 107-мо като отговор на запитването ми за точките от НВО:

 Точките за НВО са критерий за прием, без значение от паралелката за която кандидатствате
За 4 или за 5 клас питаш, тъй като има разлика за курсовете в СМГ.

# 247
  • Мнения: 4 246
От 5 клас нагоре, подготовка за матура в 7 клас. Предполагам,че въвеждат тази диференциация с точките от НВО, защото набор 2008 и 2009 са големи и няма как да ги отсеят.Ако дадат по-трудни задачи от тези в СМГ, децата ще влезат в СМГ така или иначе.

# 248
  • София
  • Мнения: 2 768
От 5 клас нагоре, подготовка за матура в 7 клас. Предполагам,че въвеждат тази диференциация с точките от НВО, защото набор 2008 и 2009 са големи и няма как да ги отсеят.Ако дадат по-трудни задачи от тези в СМГ, децата ще влезат в СМГ така или иначе.
Школата по математика в 107 подготвя децата за математически състезания, докато курсовете по математика към СМГ след 4 клас по математика е насочена към подготовка за матурите.   

# 249
  • Мнения: 4 246
Благодаря!

# 250
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70

Школата по математика в 107 подготвя децата за математически състезания, докато курсовете по математика към СМГ след 4 клас по математика е насочена към подготовка за матурите.   

Потвърждавам написаното от Звездица, след 5ти клас школата е само за състезателна математика и няма общо с матурите по НВО. Тя е и платена.

Също внасям повече яснота относно часовете в 5ти клас за ИУЧ и ФУЧ (за настоящият 5ти клас).
Всички деца, които ходят на школа изучават допълнително 3 часа математика като разширена подготовка (ИУЧ и ФУЧ), независимо от това в коя паралелка са, правят се сборни групи от всички класове. Останалите деца, които не посещават школата имат РП (ИУЧ и ФУЧ) други предмети (1 час мат, 1 час Бел и 1 час ИТ).

# 251
  • Мнения: 4 246
А ИУЧ и ФУЧ по Математика (3 часа седмично) при същите учители ли се провеждат при които и школата?

# 252
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
550 лв
Тази година излизат 3 паралелки 4ти клас, а 5ти ще са 4, така че със сигурност ще приемат 30ина деца, може и повече (зависи и колко ще напуснат).


Къде пише, че ще 5тите класове ще са 4ри паралелки? Сигурна ли сте в това?

# 253
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 70
А ИУЧ и ФУЧ по Математика (3 часа седмично) при същите учители ли се провеждат при които и школата?

Не! Това са часове, които се водят от учителите по математика на випуска.

Учителите на школата са външни за училището и те водят само школата.

# 254
  • София
  • Мнения: 8 280
Свободните бройки ги обявяват по късно.
Сега завършват 3 паралелки 4 клас, така че шанса е по-добър.
Като гледам може да приемат и почти 40 деца, ако се запази тенденцията за прием на деца от училището в СМГ.

Общи условия

Активация на акаунт