Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 33 **

  • 75 667
  • 477
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 492
Моят батко го приеха в държавна ясла и отворих шампанско този ден. Тръгна на 1г6м. Ами родих се. Писала съм тук, че чувствам вина, че едва ли не съм го отпратила там и не го гледам аз, но иначе щях да изкукам. Той пък за щастие свикна от раз и засега сме ок.

Изобщо не се чувствам щастлива, както пише в заглавието.
 Все повече съм тъжна и ми се иска да върна времето назад и да не бях раждала второто. Знаех си, че няма да се справя.
Чудя се на тези, които планирано искат малка разлика.Rolling Eyes
Обичам си детето, но усещам, че не му беше сега времето. Не мога да му се нарадвам така както беше с първото. Той просто си расте така междудругото и това ме убива. Нито на него мога да обърна внимание, нито на баткото. Постоянно тичам от едното към другото. Добре че е майка ми. Тя почти изцяло е поела гледането на бебето. Мисля, че ще изпадна в депресия. Чувствам се лоша майка.  
Иска ми се да пратя големия на ясла (1г5м) и се чудя дали добре ще постъпя.

# 241
  • Мнения: 2 836
Аз не смея да пусна каката на ясла още, добре де _не се ли разболяват много често, като ходят на ясла /градина?
После ме е страх да не се зарази бебчето, иначе и аз съм си го мислила като вариант.
А кога започнаха да си играят заедно, като стане бебчето около годинка ли?

# 242
  • Мнения: 2 352
Аз отворих шампанското като спря да реве Grinning
Аз за момента не мога да кажа, че много се разболява. Бях се уплашила, първия месец се разболя 2 пъти през седмица. Сега за 2 месеца отсъства само един петък заради чревен вирус, който буквално мина за 1 ден. Вече свикна да ходи, харесва и, има си приятелчета. Особено сега зимния период, когато няма как да я извеждам с часове навън. Не мога да и осигуря такива контакти с децата, както в яслата, а тя вече ги търси.
Да не говоря за моите нерви, че бяха вече на ръба...

# 243
  • Мнения: 492
За 3 месеца се разболя веднъж и ни зарази всички. Аз бях настроена, че ще го има това и остисках. Почнаха да си обръщат внимание, от както тя стана на 5 месеца. Само си се смеят един на друг. Не забелязвам засега ревност

Аз не смея да пусна каката на ясла още, добре де _не се ли разболяват много често, като ходят на ясла /градина?
После ме е страх да не се зарази бебчето, иначе и аз съм си го мислила като вариант.
А кога започнаха да си играят заедно, като стане бебчето около годинка ли?

# 244
  • Мнения: 1 429
Моите са три породени, да, планирани са. При нас заради възрастта ми нямахме много време, като се събрахме аз бях вече на 34 г. Незнам, на мен лично не ми е трудно, не повече отколкото, ако съм с две с три - четири години разлика. Понякога е един постоянен рев, единия, другия, редуват се да плачат. Снощи например най - малкият се скъса да реве, предната вечер също. Средният имаше рожден ден,  преди това беше тържеството в ДГ и съответно малкия искаше подаръците на батко си. Направо беше.....Моят мъж се ядоса, вика догодина за всички еднакви подаръци. Аз не се изнервям, деца са, нормално е да има такива моменти. Единственото за което съжалявам е, че в момента, в който се родеше следващото, предното преставаше да бъде бебе. На няма две години, за мен вече си ставаше дете, сравнено с новороденото. Наистина това, че не мога да се нарадвам на детето е единственото, което ми е тежало.

# 245
  • Мнения: 546
Записвам се и аз в темата Blush моята госпожица е на 9 месеца и живот и здраве през юли ще стане кака, като тогава ще е на 1г и 4 месеца. При нас нещата се случиха непланирано, ще в голямо шоу Grinning
Как се справяте с излизането на разходка? Ползвате ли количка за близнаци? Аз си мисля, че ще ми е нужна, но ще видим. Имаме комбинирана количка, също така и лятна, която е изключително лека. Имам слинг и ерго раница. Мисля, всичко ще влезе с употреба. Ерго раницата все още си я ползвам и много ще ми липсва, когато ми порасне корема Cry
Другия ми въпрос е - как се случва спането? В отделни стаи ли спят дечицата ви? Аз още кърмя и 99% от времето спи при нас на спалнята Grinning та ще трябва лека полека да я приучавам да заспива в кошарата и да я отделим в детската стая. Не знам изобщо как ще се оправям с две бебета и с кърменето как ще процедирам, струва ми се изключително трудно всичко…

# 246
  • Мнения: 709
Моите деца са с 1г.4м. разлика Simple Smile
И аз много се бях изплашила в началото, също беше непланирано, също кърмех голямото изключително (почти нищо друго не ядеше). Сигурно цяла нощ ревах и се чудих как ще я отбия, как ще я лиша от какво ли не, как няма да обичам другото бебе и какви ли не глупости.

Е, всичко се случи не толкова трудно, както си мислех.
Тя почти сама се отби на 1г и 1 м. (Аз вече бях в 7мия месец май), започна да заспива с АМ (и си го търси и досега, вече е на 2 г, но много АМ пие), като започнах да я запознавам с вкуса на АМ и да давам по мъничко, докато започна да пие , в началото и 30 мл не изпиваше.

Също спеше при мен на спалнята. Сега спи в легло, долепено до спалнята, пак до мен. Брат й си има кошара, но честно да си кажа, да е спал в нея 3 пъти.
Спи на.спалнята между нас, защото ми беше по-лесно в началото, по-лесно ги приспивах заедно, не я събуждаше, защото докато ревне и гърдата вече му беше в устата и .... абе, на мен така ми беше по-удобно. И така си и остана досега. Не знам как ще отделя някой от двамата. Надявам се като започнат да спят заедно да е по-лесно.

Аз лично доста използвах количка за близнаци. Дори и сега понякога я използвам, не смея да я продам Grinning
На кратки разходки излизаме като бебето е в количката, а каката се държи за количката.

# 247
  • Мнения: 546
Моите деца са с 1г.4м. разлика Simple Smile
И аз много се бях изплашила в началото, също беше непланирано, също кърмех голямото изключително (почти нищо друго не ядеше). Сигурно цяла нощ ревах и се чудих как ще я отбия, как ще я лиша от какво ли не, как няма да обичам другото бебе и какви ли не глупости.

Е, всичко се случи не толкова трудно, както си мислех.
Тя почти сама се отби на 1г и 1 м. (Аз вече бях в 7мия месец май), започна да заспива с АМ (и си го търси и досега, вече е на 2 г, но много АМ пие), като започнах да я запознавам с вкуса на АМ и да давам по мъничко, докато започна да пие , в началото и 30 мл не изпиваше.

Също спеше при мен на спалнята. Сега спи в легло, долепено до спалнята, пак до мен. Брат й си има кошара, но честно да си кажа, да е спал в нея 3 пъти.
Спи на.спалнята между нас, защото ми беше по-лесно в началото, по-лесно ги приспивах заедно, не я събуждаше, защото докато ревне и гърдата вече му беше в устата и .... абе, на мен така ми беше по-удобно. И така си и остана досега. Не знам как ще отделя някой от двамата. Надявам се като започнат да спят заедно да е по-лесно.

Аз лично доста използвах количка за близнаци. Дори и сега понякога я използвам, не смея да я продам Grinning
На кратки разходки излизаме като бебето е в количката, а каката се държи за количката.

Благодаря много, че сподели Blush а каква е количката, която ползвате? Мен ме притеснява отбиването, защото количествата кърма започнаха да намаляват доста, което е нормално към 4-5 месец, а тя си търси, голяма цокла е и само така заспива. Започна да се буди доста повече през нощта и е неспокойна, виждам че не и стига… мъчно ми е, че така насилствено и набързо ще се отбие, въпреки че за момента успяваме някак. От сега си поплаквам като знам, че ще дойде и този момент, но пък може да си има и предимства, знам ли…

# 248
  • Мнения: 709
Chipolino , не е най-добрият избор, защото и доста тежка, но пък на тях им е удобна.
А аз не исках да давм много пари за двойна количка, защото реално не знаех дали и колко ще се използва.

И при нас беше така с кърменето, но тя не се отказваше, на мен обаче взе да ми става супер тегаво това будене нон-стоп през нощта, отделно и много започнаха да ме болят зърната и реших да започна да давам АМ.
Започнах по малко да намалям кърменията, докато накрая остана само вечерното и нощното.
В началото едвам изпиваше 30 мл АМ, сега пие по 300 мл Joy
Та...лек-полек се свиква, просто не трябва да е рязко.

# 249
  • Мнения: 492
С разходките аз съм щастливка, че винаги имам помощник и сме с двете колички. Не мога да дам съвет, ако ще излизате сама. За кърменето - големият го отбих , когато бях около 6 месец бременна. Спим четиримата в една стая. Големият в леглото си, бебето при нас за кърмене. Струва ми се малък да спи в отделна стая, лично аз така мисля.

Записвам се и аз в темата Blush моята госпожица е на 9 месеца и живот и здраве през юли ще стане кака, като тогава ще е на 1г и 4 месеца. При нас нещата се случиха непланирано, ще в голямо шоу Grinning
Как се справяте с излизането на разходка? Ползвате ли количка за близнаци? Аз си мисля, че ще ми е нужна, но ще видим. Имаме комбинирана количка, също така и лятна, която е изключително лека. Имам слинг и ерго раница. Мисля, всичко ще влезе с употреба. Ерго раницата все още си я ползвам и много ще ми липсва, когато ми порасне корема Cry
Другия ми въпрос е - как се случва спането? В отделни стаи ли спят дечицата ви? Аз още кърмя и 99% от времето спи при нас на спалнята Grinning та ще трябва лека полека да я приучавам да заспива в кошарата и да я отделим в детската стая. Не знам изобщо как ще се оправям с две бебета и с кърменето как ще процедирам, струва ми се изключително трудно всичко…

# 250
  • София
  • Мнения: 1 538
Моите големи деца са породени, с 1г7м разлика. С кърменето нямах проблеми, защото каката я отбих точно когато и забременях със сина ми, беше на 11м, кърмата ми беше доста намаляла и дохранвах и без това с 30-60 мл АМ, та се получиха много спокойно нещата. Според мен може да се пробва постепенно заместване с АМ, като се започне с 30мл преди кърмене.
Ползвах количка за породени Graco Stadium Duo, евтина в сравнение с количките за близнаци (но тя си е точно за породени, не става за две новородени), много ми беше удобна и ходехме на дълги разходки с нея. След 1 година я продадох на половин цена и не беше мръднала.
Каката спеше в долепено до нас легло, малкия до около годинка в кошара, после каката я отделихме, но беше в същата стая, само преместихме леглото, а той спа 1 година в долепено. Когато той стана на 2 ги отделихме в отделна стая без никакви проблеми, а са деца, спали до нас. Според мен когато детето е готово, само си иска личното пространство, но времето за отделяне може да е различно, ако има място в стаята, с малко повече търпение си се получава отделянето. При нас много помогна, че им обзаведохме стаята за тях, получиха нови легла, мебели и бяха много щастливи, а когато са и двама, не се страхуват и става много по-лесно според мен.

# 251
  • Мнения: X
Здравейте мами! Имам син на 9м и живот и здраве ще направи 10 на 27 януари. Много искам малка разлика, но и много се чудя. Миналия път забременях случайно, не сме казвали нещо от типа ,,Айде да имаме бебе”. Сега съм много объркана. Хем искам синът ми да не остане пренебрегнат да видя как расте бавно и хубаво, хем си мисля, че колкото по-малка разлика толкова по-близки бебета. Чета, че повечето от вас са се озовали тук случайно с породени, а не умишлено. Млада даже малка съм на 23 няма за къде да бързам и ми се ще да чуя чуждо мнение ако не е случайно струва ли си или по-добре 2-3г разлика?

# 252
  • Мнения: 2 352
Аз исках деца с малка разлика. Дъщеря ми беше на 1г и 7м, когато забременях. За жалост бременността беше неуспешна. Но се наложи около 10 дни да лежа преди да се потвърди. Бяха ужасни дни, аз не се чувствах добре, от лекарствата имах световъртеж. Трябваше да има някой постоянно при мен, за да ми помага с детето. Съответно ако мъжа ми беше на работа, идваше майка ми. Аз не трябваше да ставам от леглото, а какво остава да обгрижвам малко дете. Освен това тя не разбираше какво става и защо не и обръщам внимание, както преди. Вероятно щяхме да се справим още 7-8 месеца, но щеше да е много трудно за всички. Освен това пък точно, когато ми беше термина имахме труден период. На абсолютно всичко казваше Не, за абсолютно всичко се тръшкаше, направо беше кошмар.
Сега ще е на 2г и 7-8м, когато ще се роди бебето. Разбира до голяма степен какво става и защо не я нося, но и вече няма такава нужда, както преди 1г. Говорим си какво ще правим като се роди бебето. Имаше период, в който много повръщах и бях отпаднала, но съвпадна с най- големите жеги лятото. Така или иначе не можехме да прекарваме много време на вън. Сега пък пак не мога да ходя на големи разстояния, но пък остана малко. Излизат с баща си на разходки, аз компенсирам с игрите вкъщи. Освен това ходи на ясла, вече свикна и много ѝ харесва. Което до голяма степен ме облекчава.
Бременностите ми са планирани и желани. От сегашна гледна точка се радвам, че ще имат почти 3г разлика. Мисля, че ще ни е по- лесно.

# 253
  • Мнения: X
Аз исках деца с малка разлика. Дъщеря ми беше на 1г и 7м, когато забременях. За жалост бременността беше неуспешна. Но се наложи около 10 дни да лежа преди да се потвърди. Бяха ужасни дни, аз не се чувствах добре, от лекарствата имах световъртеж. Трябваше да има някой постоянно при мен, за да ми помага с детето. Съответно ако мъжа ми беше на работа, идваше майка ми. Аз не трябваше да ставам от леглото, а какво остава да обгрижвам малко дете. Освен това тя не разбираше какво става и защо не и обръщам внимание, както преди. Вероятно щяхме да се справим още 7-8 месеца, но щеше да е много трудно за всички. Освен това пък точно, когато ми беше термина имахме труден период. На абсолютно всичко казваше Не, за абсолютно всичко се тръшкаше, направо беше кошмар.
Сега ще е на 2г и 7-8м, когато ще се роди бебето. Разбира до голяма степен какво става и защо не я нося, но и вече няма такава нужда, както преди 1г. Говорим си какво ще правим като се роди бебето. Имаше период, в който много повръщах и бях отпаднала, но съвпадна с най- големите жеги лятото. Така или иначе не можехме да прекарваме много време на вън. Сега пък пак не мога да ходя на големи разстояния, но пък остана малко. Излизат с баща си на разходки, аз компенсирам с игрите вкъщи. Освен това ходи на ясла, вече свикна и много ѝ харесва. Което до голяма степен ме облекчава.
Бременностите ми са планирани и желани. От сегашна гледна точка се радвам, че ще имат почти 3г разлика. Мисля, че ще ни е по- лесно.

Благодаря ти! На брат ми ,,каката” е 2018, а бебето се роди сега и те не съжаляват за разликата 2г и 9м, но аз не знам дали не искам по-малка…

# 254
  • Мнения: 4 660
Втората бременност беше планирана исках майчинствата да се застъпят.
Разлика 1г и 9 м не съжалявам ,че са с малка разлика. Втората бременност я карах по леко за мой късмет каката проходи когато  разбрах че съм бременна. Единствено не я носех на ръце тиках я с количката до 8 м  по бакърите в града който живея. Не е била пренебрегвана когато аз гледах бебето бащата или свекървата се занимаваше с нея. А щом бебето заспи цялото внимание беше към нея.
Бият карат се, но са неразделни търсят се прегръщат играят заедно. Сега пък ходят заедно на градина.

Общи условия

Активация на акаунт