Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 33 **

  • 75 736
  • 477
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 492
Моите са с 1г2м. Не е имало ревност,интересна му беше за 10 минути и после отиде да си играе. 7 месеца по-късно са първи дружки

# 271
  • Prades-le-Lez
  • Мнения: 36
Записвам се и аз в темата Blush моята госпожица е на 9 месеца и живот и здраве през юли ще стане кака, като тогава ще е на 1г и 4 месеца. При нас нещата се случиха непланирано, ще в голямо шоу Grinning
Как се справяте с излизането на разходка? Ползвате ли количка за близнаци? Аз си мисля, че ще ми е нужна, но ще видим. Имаме комбинирана количка, също така и лятна, която е изключително лека. Имам слинг и ерго раница. Мисля, всичко ще влезе с употреба. Ерго раницата все още си я ползвам и много ще ми липсва, когато ми порасне корема Cry
Другия ми въпрос е - как се случва спането? В отделни стаи ли спят дечицата ви? Аз още кърмя и 99% от времето спи при нас на спалнята Grinning та ще трябва лека полека да я приучавам да заспива в кошарата и да я отделим в детската стая. Не знам изобщо как ще се оправям с две бебета и с кърменето как ще процедирам, струва ми се изключително трудно всичко…
Здравейте,
Ще бъде дълго:
Трудно е, но зависи от характера на децата и дали ще имате "помощници". Аз забременях, когато "големият" син беше на 5м. Съответно сме с двойна количка, на мен ми е много удобно. Имам и единична разбира се, както и раница, която вече почти не ползвам, малкият е 10кг... Ние сме в чужбина, тоест освен мъжът ми няма кой друг да помага. Лятото беше чудесно, редувахме се кой да излиза с баткото, кой да стои вкъщи с бебето в големите жеги или си излизахме всички заедно, обаче той беше свободен, защото му предстояха операции, които о съответно вече минаха и сега трябва да почива и всичко сама трябва да правя. За мен най-трудното е със съня и с вниманието.
За съня:
Баткото дори не си спомням как съм го отбивала, беше на 2м и аз просто не издържах повече, много ме болеше като кърмех, той беше все гладен, все рев, та на 2м му връчих АМ и и двамата се родихме, той започна да спи и оттогава си спи почти винаги сам. За второто бях решена, че ще кърмя поне 4м (кърмих 7 и половина), вече не болеше, кърмехме си се, обаче не спи това дете, будеше се по 7-8 пъти на нощ, гърдата не винаги помагаше, аз каталясвах... От скоро не кърмя и се буди само за 1 хранене между 0 и 3ч, надявам се да го махнем и него, че трябва да ходя на работа. Та това е много трудно. Да си вечно изморен, вечно някой плаче за теб, имам седмици, в които не се бях поглеждала в огледало, мия си зъбите в кухнята да не събудя някой и такива едни моменти, но ще минат.
За вниманието:
Баткото вече е на 21м, силно изразен характер, зодия Овен с луда и инатлива майка, на която се е метнал... Съответно ако се занимавам с бебето,той всячески се опитва да ме накара да спра и да се занимавам с него самия. Често го и цапардосва я с ръка, я с играчка. Опитвам се да говоря, да гушкам, за сега сме го научили поне да се извинява чрез гслене. Време и внимание за мен самата много трудно намирам.

Като оставим всичко това е прекрасно. Двама са, времето лети, растат, разбират все повече и играят все повече. Мисля, че даже ще си сформират коалиция до няколко месеца. Когато ги видя да се смеят заедно, всичко си идва на мястото.
Желая ви много здраве и любов!

# 272
  • Мнения: 79
Здравейте от 2018 съм в болнични и майчинство. Декември ми свърши майчинството, подадох молба за напускане. Като спазих предизвестие за напускане ползвайки един месец платен отпуск. За 4 години ми се полагат 4 месеца платен отпуск. Сега въпросът имат ли давност при напускане би трябвало да ми изплатят останалите 3 месеца? Как беше при вас?

# 273
  • Мнения: 79
Здравейте някоя мама да продължава образованието с породени? Замислям се за магистратура със специализация задочно която ще продължи над две години. Голямото е на 4 малкото е на 2 години и двете ходят на ясла/градина ,а аз скоро ще почна работа 🥴
Отложих това във времето защото бебеправенето много се забави инвитро опити това онова всичко изискваше финанси.След това рискови бременостти подържащи терапи раждания две породени пълна какафония и чак до този момент.

# 274
  • Мнения: 546
Момичета, вие пуснахте ли по-големите деца на ясла? Аз не знам какво да правя…
Децата живот и здраве, ще бъдат с 1год. и 4 месеца разлика. Хем не ми се иска да пускам каката на ясла, хем не знам как ще се оправям… притеснявам се, че ще започне да боледува и ще носи само вируси вкъщи, а как ще опазя и бебето?!?
А в момента постоянно мисля по този въпрос, защото на адреса ни по лична карта, ще я приемат веднага в ясла, но тя ни е далече ( живеем в друг квартал под наем ) и ще трябва да сменяме адресната регистрация, а до колкото знам трябва да е 6 месеца по-рано преди класиранията.
Тук до нас сега има ясла на 100 метра (буквално) и ще ми е много удобно, обаче се притеснявам че детето ще е твърде малко. Вие кога пуснахте децата на ясла, какво мислите по въпроса?

# 275
  • Мнения: 492
И преди съм писала тук по този въпрос. Пуснах баткото на ясла на 1г6м. За 2 седмици свикна. От октомври до сега е боледувал 2 пъти, като и двата пъти зарази бебето и мен. Въпреки това не съжалявам. Когато са двамата вкъщи просто откачам. Буквално не мога един душ да взема. Според мен плюсовете на яслата са много повече от минусите.

Момичета, вие пуснахте ли по-големите деца на ясла? Аз не знам какво да правя…
Децата живот и здраве, ще бъдат с 1год. и 4 месеца разлика. Хем не ми се иска да пускам каката на ясла, хем не знам как ще се оправям… притеснявам се, че ще започне да боледува и ще носи само вируси вкъщи, а как ще опазя и бебето?!?
А в момента постоянно мисля по този въпрос, защото на адреса ни по лична карта, ще я приемат веднага в ясла, но тя ни е далече ( живеем в друг квартал под наем ) и ще трябва да сменяме адресната регистрация, а до колкото знам трябва да е 6 месеца по-рано преди класиранията.
Тук до нас сега има ясла на 100 метра (буквално) и ще ми е много удобно, обаче се притеснявам че детето ще е твърде малко. Вие кога пуснахте децата на ясла, какво мислите по въпроса?

# 276
  • Мнения: X
Нещо да вмъкна за яслите. Племеницата ми р на 3г, а племеника ми на 4м. Ходи на ясла една година и сега на детска. Отива с желание и много и харесва, но за 4м бебето кара ковид и ужасен вирус. На тази възраст поне при тях вирусите се проточват. Единия път тя беше 1.5м вкъщи, а той кашляше поне 2седмици. Втория път малко по-леко.
Казвам го, защото не всички деца са със силен имунитет и пожелавам Ана всички бебетата и каките/батковците да са здрави, но да бъдете готови. Все пак аз ит 3г 100% ще го пусна, ако до тогава не съм.

# 277
  • Мнения: 546
И преди съм писала тук по този въпрос. Пуснах баткото на ясла на 1г6м. За 2 седмици свикна. От октомври до сега е боледувал 2 пъти, като и двата пъти зарази бебето и мен. Въпреки това не съжалявам. Когато са двамата вкъщи просто откачам. Буквално не мога един душ да взема. Според мен плюсовете на яслата са много повече от минусите.



А когато пуснахте баткото на ясла, бебето беше ли родено и ако да, на колко месеца е било?

# 278
  • Мнения: 492
Да, тя беше на 4 месеца и половина.

И преди съм писала тук по този въпрос. Пуснах баткото на ясла на 1г6м. За 2 седмици свикна. От октомври до сега е боледувал 2 пъти, като и двата пъти зарази бебето и мен. Въпреки това не съжалявам. Когато са двамата вкъщи просто откачам. Буквално не мога един душ да взема. Според мен плюсовете на яслата са много повече от минусите.

А когато пуснахте баткото на ясла, бебето беше ли родено и ако да, на колко месеца е било?

# 279
  • Мнения: 1 455
При мен ще се получи горе-долу така. Малката ще бъде на 3 мес Септември и мисля баткото да го пусна на Ясла на 1г 10 мес.
Няма да ни приемат от раз, вероятно на частна ще бъде първите 6м… а може и по-дълго…
Но как ми се свиди да го дам, малката ми бонбонка… 😭

# 280
  • Мнения: 546
При мен ще се получи горе-долу така. Малката ще бъде на 3 мес Септември и мисля баткото да го пусна на Ясла на 1г 10 мес.
Няма да ни приемат от раз, вероятно на частна ще бъде първите 6м… а може и по-дълго…
Но как ми се свиди да го дам, малката ми бонбонка… 😭

И на мен ми се свиди ама не виждам начин да се справя Confused

# 281
  • Мнения: 492
И на мен ми беше гузно, нормално е. Но сега оценявам,че в яслата доста е дръпнал и се чувства добре със себеподобни. Синът на една приятелка, вече на 2 и половина, си кукува по цял ден с майка си.

При мен ще се получи горе-долу така. Малката ще бъде на 3 мес Септември и мисля баткото да го пусна на Ясла на 1г 10 мес.
Няма да ни приемат от раз, вероятно на частна ще бъде първите 6м… а може и по-дълго…
Но как ми се свиди да го дам, малката ми бонбонка… 😭

И на мен ми се свиди ама не виждам начин да се справя Confused

# 282
  • Шумен
  • Мнения: 60
Здравейте,дали някоя от вас е забременяла 5 медеца след секцио? Преди малко разбрах че съм бременна, точно в деня вкойто малкия направи 5 месеца и съм малко притеснена.

# 283
  • Мнения: 546
Здравейте,дали някоя от вас е забременяла 5 медеца след секцио? Преди малко разбрах че съм бременна, точно в деня вкойто малкия направи 5 месеца и съм малко притеснена.

Аз забременях 7 месеца след секцио, в момента съм в 5ти месец, засега всичко е наред. Доктора има леки притеснения, защото около мястото на разреза има по-рехава тъкан, но ще го следим това, дано всичко е наред.

# 284
  • Мнения: 217
Точно на 5-тия месец след секцио забременях и родих втората си дъщеря... Всички лекари казваха, че е опасно, но послушах себе си. Иска много следене, не е за подценяване ситуацията!

Общи условия

Активация на акаунт