Колко е топло в стаята, където стои бебето?

  • 24 097
  • 61
  •   1
Отговори
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Момичета, пускам тази тема тук, защото тук са най-малките бебета в момента и вие най-вероятно сте си задавали този въпрос.

Чудя се, ние понеже живеем в къща и в момента с тая студена пролет, температурата в стаите ни е около 18С, дали трябва допълнително да отоплявам помещението, където ще спи и живее бебето.

Също ми е интересно къде точно къпете бебоците.

Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 791
Здравей, и у нас е студенко, макар и да сме в панелен блок, а не къща.
Отвреме навреме пускам духалката /печка с вентилатор/, за да се отвърне въздуха, но много изсушава и нослето на бебето се запушва. При къпане задължително загрявам повечко стаята и  слагам коритцето на два стола до печката и носим вода с легена. В началото бебка плачкаше като я оставях да легне /слагам възглавничка за къпане/ в коритцето, но сега е голям кеф и цапа ли цапа с крачката, та и кака си пръска   Laughing
Можеш да слагаш терлички и елеченце! Така, както ти се обличаш, но с една идея вповече, когато е студено.  Hug
Пожелавам ти всичко да мине добре и да се разбирате с бебочето!   bouquet

# 2
  • Мнения: 1 503
В стаята на бебо трябва да е 21 максимум 22 градуса,а когато спи с 2-3 градуса по ниска.Т.е. 18-19 градуса.Когато се къпе бебо температурата трябва да е с около 3 градуса по-висока или по-точно около 25.
леко гледкане Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 816
В стаята на бебо трябва да е 21 максимум 22 градуса,а когато спи с 2-3 градуса по ниска.Т.е. 18-19 градуса.Когато се къпе бебо температурата трябва да е с около 3 градуса по-висока или по-точно около 25.
леко гледкане Hug
Абсолютно съм съгласна!!! Peace

# 4
в къшти в момента е 20градуса,и е нормално топло.аз немисля да си претоплям детето и после да боледува от най малкия ветрец и да е зиморничево. newsm30 newsm30

# 5
  • София
  • Мнения: 897
в стаята и е обикновено 21 градуса.

# 6
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Случайно я видях темата. Детето ми е по-голямо, но родено началото на зимата в студена година. 
Цялата първа зима съзнателно поддржахме 18С като е буден и 15-16 като спи. При положителни температури - отваряне на прозорец често докато спи. Пролетта спане изцяло на отворен прозорец. Затварях прозореца като температурата стане 16С. Никакви проблеми не съм имала. Къпането от първия ден в банята на два стола. увиване в хавлия и бързо носене в стата затоплена до 21-22С.
Тези работи бяха ужас за едната баба и някои приятелки, но твърдо подкрепени от педиатрите. Всеки се решава, но и така може.

# 7
  • Мнения: 207
20-21С като я къпем около 26С

# 8
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хм, от това, което чета мисля да пускам радиатора в стаята, само когато къпем бебето, да вдига малко градуса. Ама да се надяваме, че то и малко ще се позатопли идните дни де!
Simple Smile

Мерси на всички за мненията!

# 9
  • София
  • Мнения: 4 146
Iggiberry - малкия е само на 10-на дена. Педиатърката каза да поддържаме температурата 21-22 градуса. По принцип температурата в къщата е около 18 градуса. Но бебето започна да киха. Затова и поддъраме камината непрекъснато, макар и да е затворена. Дървата си тлеят и топлят достатъчно. Може нашето бебе да е по-податливо на изтиване. Пробвай  - ако бебето се чувства добре на 18 - не топлете. Откакто сме в къщи то само яде (почти спейки) и спи - и не мога да го държа непрекъснато по елече.

# 10
  • Мнения: 382
18-20 е в къщи - не затоплям за къпане...

# 11
  • Мнения: 596
20-21 градуса е в къщи. Чела съм, че подходящата температура е от 20 до 22 гр. Като я къпем затоплям до 24-25. Grinning

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
В стаята на бебо трябва да е 21 максимум 22 градуса,а когато спи с 2-3 градуса по ниска.Т.е. 18-19 градуса.Когато се къпе бебо температурата трябва да е с около 3 градуса по-висока или по-точно около 25.
И аз така мисля и гледам моето. Къпя я в хола, че е най-широко и на двете да ни е удбно

# 13
  • Мнения: 1 910
21-22 градуса. Къпем бебока в банята, а там е и по-топло.

# 14
  • Мнения: 657
През деня 21-22градуса,а през нощта 18-19,е по някога и 20

Общи условия

Активация на акаунт