Истанбул [тема 41]

  • 91 486
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • Varna
  • Мнения: 2 592
И, аз малко спам...
Скрит текст:
По Амалфийското крайбрежие се ползва английски. Не ни се налагаше да ползваме малкото италиански който знаем. Бяхме учудени, защото наистина в Италия, не се говори много, много английски.

# 676
  • Мнения: 7 864
Добрютро! Simple Smile

Значи пак ме вкарахте в зоната на мързела. Simple Smile
Ура, никакъв английски вече!

От фейсбук:


Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 10:36 от pepel_ot_rozi

# 677
  • Мнения: 1 221
Някой да се е прибирал вчера или днес? Какво е положението по границата?
Ще пътуваме по бързата процедура тази нощ и ще минаваме граница към 11 вечерта и исках да съм психически подготвена.

# 678
  • Мнения: 4 275
Ние се прибираме, бяхме на границата в 12:00 ч. и минахме в 12:45 ч. Имаше много малко коли, но на бг границата ни дръпнаха в едно хале и ни накараха да разтоварим целия багаж и обследваха колата обстойно отвсякъде... Що решиха точно нас да дръпнат за проверка, ние сме толкова обикновени хора... Triumph

# 679
  • Мнения: 99
Момичета този път наистина ме объркахте, аз явно ходя в друга Италия. Дума на италиански не знам,в годината съм поне три пъти някъде из Италия и нямам никакви проблеми, само веднъж в Тиволи не можах да се разбера с един дядо, но точно се ядосвах къде е този "трен" и то взе че разбра какво търся.
Относно преминаването на границата моя приятелка се прибра в неделя, каза че съвсем спокойно са минали, не спомена нищо за засилен трафик.

# 680
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Скрит текст:
Това с езиците винаги ми е било много странно - хубаво е човек да знае езици, но не е необходимо условие за да пътува. Още повече днес, в ерата на интернет, GPS-ите и супермаркетите. Не е като едно време да носиш разговорници, че да не останеш жаден и гладен.


Едно време майка ми като отивала за първи път в Гърция при баща ми, знаела две думи с които смятала, че може да оцелее с месеци- неро (вода) и псоми (хляб)  Laughing


И да кажа нещо за Истанбул. Гледам сега една произволна оферта на ТА и започнали много да разнообразяват програмата:

-  Посещение на квартал Аташехир в Азиятската част на Истанбул,
където се намира WATERGARDEN İSTANBUL. Свободно време. Нов вкус на живот. Целият живот е структуриран около великолепния Show Pool.
Изключителна хореография на ослепителна вода, светлина, лазерни,
музикални и огнени шоута, ресторанти и кафенета. Изложбеният басейн, който е разположен на площ от 5 хиляди квадратни метра в сърцето на Watergarden Истанбул, притежава характеристиката, че е "най-големият и най-развит" шоу басейн в Европа. 12 евро

- Вечерна автобусна разходка: булевард Кенеди; Сарай бурну; пристанището Сиркеджи; кв. Фенер; свещеният квартал Еюп, където се намира и една от най-посещаваните джамии - "Еюп". Посещение на OUTLET VIA POPT VENECIA. В Outlet Via Port Venezia освен насладата от пазаруването и удоволствието от ниските цени можете да се разходите романтично с гондола все едно сте по Canale Grande или да изпиете кафе, като че ли сте на площад San Marco и посещение на площад Таксим. 15 евро

- Вечеря в ресторант "Клас" с участието на Екстра Нина (тристепенно меню с включени 2 напитки) - 20 евро

# 681
  • Мнения: 7 864
Ники Gift Heart, попълваш ми списъка за Азиатската част. Simple Smile
Това сигурно е добре да се види вечер.
И нереде е този WATERGARDEN İSTANBUL?

# 682
  • Мнения: 99
До Outlet Via Port Venezia се стига сравнително бързо само с една смяна на транспорт ако пътувате от историческия център, с Т1 до Topkapi, след което се прекачвате на Т4 (това му е последна спирка) и слизаме на спирка Metris  Wink


Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 16:36 от didimitrowa

# 683
  • Мнения: 434
Посещение на квартал Аташехир в Азиятската част на Истанбул, където се намира WATERGARDEN İSTANBUL.
Посещение на OUTLET VIA POPT VENECIA. В Outlet Via Port Venezia освен насладата от пазаруването и удоволствието от ниските цени можете да се разходите романтично с гондола все едно сте по Canale Grande или да
Хм, я гледай, веднъж и ние да научим нещо от тур. агенции. Сега ще ги разгледам виртуално и ще ги отбележа за следващия път.

# 684
  • Мнения: 11 747
Извинете и мен за спама

Скрит текст:
Като казваш Николче - вода. В Тунис с мъжа ми отиваме да разгледаме близкото до курорта градче Монастир. Беше рамадан, нищо не работи, по улицата не може да се яде и пие на светло. Попадаме на градския плаж - напълно пуст, местните не се пекат. На закътано място на плажа - кафене, което работи. Няколко младежа тайно пият разхладителни напитки. Сядаме и ние. Идва сервитьорка по къси гащи (скандално за там). Аз искам да си поръчам вода. Умрях от жажда в жегата. Опитвам на английски - греда, тя не знае и дума на английски. Не помня кой беше втория език, но в крайна сметка с мъжа ми колективно измисляме как е вода на 8-9 езика, единия от които гръцки, освен това руски, румънски, турски, немски, мисля че и сръбски броихме Laughing  Греда - тя не знае нито един. Само арабски и френски. Ние пък не знаем как е на точно теи два езика. Накрая вече ставам и искам да я водя до бара да посоча с пръст какво искам, тя не ме разбра и нещо се притесни. В този момент виждам на съседната маса на едно момче, че носят вода и посочвам - това, това искам! Е, донесе, пих Smile  После разбрахме, че на френски вода е 'о'. Разбирa се - о де колон, о де парфюм, ама кой да се сети.

# 685
  • Мнения: 7 864
До Outlet Via Port Venezia се стига сравнително бързо само с една смяна на транспорт ако пътувате от историческия център, с Т1 до Topkapi, след което се прекачвате на Т4 (това му е последна спирка) и слизаме на спирка Metris  Wink

Диди Hug, може би имаш предвид М1  newsm78

# 686
  • Мнения: 434
Т1 ходи до сп.Топкапъ и от там става прекачването на Т4. А новото име на спирката Метрис е Kiptas Venezia. Ето сайта http://veneziamegaoutlet.com/en-US/ulasim
Сега го разгледах мола със стрийтвю-то - много ми хареса. Как не сме го знаели досега. Само, че каналите са на открито и зимата не е удачно да се ходи, а и вероятно източват водата. Но лятото ще е перфектно.

Последна редакция: пн, 06 ное 2017, 16:12 от ivelina666

# 687
  • Мнения: 99
Пепелче за трамвая става въпрос, тази спирка е пета след Аксарай Simple Smile

# 688
  • Мнения: 1 221
Ооо, този watergardens Istanbul, много впечатляващо изглежда... Вечер сигурно е страхотно, а и красиви небостъргачи видях на гугъл мапс.
Я, аз пак да си питам знаещите, ретро трамвая в Кадикой има ли си разписание и маршрут?
Ще водим родителите ми в Истанбул, а баща ми не може да върви дълго и си помислих че трамвая не е лоша опция. И дали като е ретро работи и края на Ноември?

# 689
  • София
  • Мнения: 13 131
Я, аз пак да си питам знаещите, ретро трамвая в Кадикой има ли си разписание и маршрут?
Ще водим родителите ми в Истанбул, а баща ми не може да върви дълго и си помислих че трамвая не е лоша опция. И дали като е ретро работи и края на Ноември?
Той си е най-обикновен трамвай, който се използва като всеки градски транспорт. Маршрутът му е доста къс. Прави кръгче в квартала. А колко да е ретро? Линии 22 и 23 в София също може да се каже, че са ретро.  hahaha Тук се вижда един от трамваите, като не винаги са целите в реклами  Grinning:

Общи условия

Активация на акаунт