Пародонтоза

  • 124 520
  • 744
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 232
Здравейте,

ще помоля да споделите за София няколко имена на парадонтолози или добри клиники, където да направя консултация. Търсейки в гугъл излизат десетки имена и клиники и нямам база за сравнение!

От месеци имам тъпа болка в зъбите нощно време и подут венец вляво, сутрин лявата ми страна на лицето подпухва..
Изключила съм проблем със зъбите, на снимките нищо няма. Спазвам супер хигиена, нищо от рода на хлорхексидин не помага. Чистих два пъти зъбен камък - няма разлика..

Не знам дали е парадонтоза, искам да я изключа( подозирам че може да е проблем с лимфен дренаж или слюнчена жлеза.. тъй като имам предистория с лъчетерапия на шийната област и проблеми с лимфната система..

# 466
  • Мнения: 73
Здравейте,

Имам нужда от съвет къде да намеря специалист в София, от който наистина сте доволни. Имам 2-месечно бебе, което кърмя. Много се влошиха при мен много нещата. Три предни зъба ми се клатят Sad

# 467
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте!
Някой скоро да е правил шиниране на зъб с фибро влакно да ме ориентира с цена?

# 468
  • София
  • Мнения: 1 486
На мен ми бяха казали 60 лв на зъб

# 469
  • Мнения: 46 509
На мен ми излезе 120 лв. за 6 зъба (долните в средата), като единият е изкуствен. Той беше 10 лв.
Така са.
Скрит текст:

Правих ги в провинцията, защото след 2 г. в клиника в София само ме мотаха и ми прибираха парите за чистене на плака, чак като тръгна да пада се сетиха, че ще шинират...

# 470
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря за споделеното,момичета!
Flowers Rose

# 471
  • Мнения: 132
На мен ми излезе 120 лв. за 6 зъба (долните в средата), като единият е изкуствен. Той беше 10 лв.
Така са.
Скрит текст:

Правих ги в провинцията, защото след 2 г. в клиника в София само ме мотаха и ми прибираха парите за чистене на плака, чак като тръгна да пада се сетиха, че ще шинират...

Къде в провинцията ти ги шинираха? Колко време вече си с влакната, не се ли отлепват?

# 472
  • Мнения: 46 509
Монтана.
Преди 10 месеца ми ги направиха, много е стабилно засега.

# 473
  • Мнения: 326
Монтана.
Преди 10 месеца ми ги направиха, много е стабилно засега.
при кой доктор?

# 474
  • Мнения: 46 509
д-р Людмила Горанова

# 475
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727

Къде в провинцията ти ги шинираха? Колко време вече си с влакната, не се ли отлепват?
Моите са шинирани в София преди една година с фибровлакно! Засега се държат нормално!

# 476
  • Мнения: 46 509
Събрах смелост и днес ми извадиха и втория клатещ се зъб. Мина напълно безболезнено и така ми олекна... Не е преден и няма как да стане с шиниране, ще слагам мост. Поне съседните са умъртвени, единият даже с коронка, та няма да се налага пилене на живи зъби.
Надявам се скоро няма други, уж е стабилизирано положението, но не си правя илюзии, знам, че няма лечение, само забавяне.

От 1 г. не съм чистила зъбен камък, имах само около 2 коронки. Не съжалявам, че спрях процедурите през 3 месеца. Както споделиха и други, имам чувството, че не се отразяваше добре.

# 477
  • Мнения: 6 529
Имам проблем с горен зъб, по-точно джоба, който се образува и се пълни с храна. Хапна ли нещо и започват болките. Знам, че ако отида при пародонтолог ще ми изчисти подвенечно зъбния камък, но с това проблема дали ще се реши

# 478
# 479
  • Мнения: 46 509
При мен с чистене се пооправяха нещата. Разбира се, проблемът не се решава, но като се почисти и успокои, джобът се свиваше доста и нямах проблеми с храната.
Всъщност само 1 джоб съм имала досега, над 10 г. изкара преди да се наложи махане (този, за който писах малко по-нагоре).
За сравнение - имам още един изваден, който никога не е има джоб. Просто започна да се оголва и се разклати. Него го загубих за двойно по-малко време.

Така че действай, чисти редовно, за да ти е комфортно, пък колкото, толкова...

Общи условия

Активация на акаунт