МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 11

  • 75 744
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Да все пак послушах съвета ти и я направихме при Александров, за което много ти благодаря :hugs. За съжаление са казали на ММ че нищо не може да се направи, не е станало дума за добавки или преглед, според док това е крайно състояние. След месец трябва да я повторим в Майчин дом и пак да отидем.

# 46
  • Мнения: 4 087
Ще ви готвят за фонда  newsm78 newsm78 ама защо след месец, много странно, трябва да има 3 месеца разстояние между двете спермограми.

п.п Променили са го на един месец явно  Rolling Eyes Rolling Eyes

Прегледаха ли го за варикоцеле? Ако решите за преглед- Кацаров, но е в София. И другите момичета ще се включат тук с идеи, ама аз от него по-добър до сега не съм попадала  Tired

# 47
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Нямам представа защо след толкова кратко време искат да я повторим Tired. А преглед не са му правили, но и той не е питал ,понеже незнаехме че трябва newsm78
Видях че си ме питала за материала. Като се обадихме ни казаха да занесе материал от вкъщи Crossing Arms

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 15:14 от Valentina Dragancheva-Encheva

# 48
  • Мнения: X
Вале, първо няма да се плашите. И да те окуража - мои близки имат две деца с 20% подвижни.
Въпреки борбата никога не се предавайте да вярвате, че може да стане чудото.
Пробвайте американската схема.

# 49
  • Мнения: 664
Герда, може ли малко повече информация за тази схема, че не успях да намеря нищо в нета
Благодаря 💐

# 50
  • Мнения: 127
Да все пак послушах съвета ти и я направихме при Александров, за което много ти благодаря :hugs. За съжаление са казали на ММ че нищо не може да се направи, не е станало дума за добавки или преглед, според док това е крайно състояние. След месец трябва да я повторим в Майчин дом и пак да отидем.

Здравей,
Мисля, че на нас за фонда ни искаха две спермограми от 2 различни лаборатории правени през 1 месец време. Но ни искаха и заключение от лекар уролог. Според мен задължително следващия път направете спермограмата в клиниката. На нас ни бяха казали, че ако носим пробата, трябва да е максимум до 30 минути. И е хубаво да отидете на преглед, все пак може да има варикоцеле или хормонален проблем, който има шанс да се повлияе с лекарства или операция.
При нас спермограмата е подобна на вашата (с изключение на морфологията) и причина не открихме. Реално витамините и смяната в начина на живот (най-вече спорт и спиране на цигарите) не помогнаха много за подобрение на показателите, но все пак може и да са оказали някакво влияние, защото се оплодиха доста яйцеклетки при ИКСИ.
Пожелавам ти успех и дано се наредят нещата при вас! 

# 51
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Благодаря ти за куража Герда, би ли споделила за тази схема, аз още не съм запозната и всичко ми е тъмна индия Hug
Myview, ММ не пуши, пие 1-2 пъти на месец не повече .Задължително ще искаме да даде материала на място като правим след месец, но едва ли ще бъде по-различно положението. Tired

# 52
  • Мнения: 4 087
http://www.bbc.com/news/health-40719743?ocid=socialflow_facebook … s_source=facebook

За тези, които не четат английски, накратко, казва се че проучване е установило, че за 40 години спермата и количеството сперма в здрави мъже е наполовина намаляло естествено, ако тази тенденция продължи, то това е проблем, който може да ни постави като изчезващ вид......

# 53
  • София
  • Мнения: 521
Момичета, нали на Малинов може да се разчита за СГ? Понеже до момента сме пускали само във Вита и Надежда...  newsm78
И се чудя разширена ли да пуснем или +SDI сега.. след месец стартираме процедура ако вс е ок, та може би и тогава ще се наложи да пуснем една.

# 54
  • Мнения: X
Много са добри в Малинов за СГ, защото на другите места броят с компютър.

# 55
  • София
  • Мнения: 521
А при тях как е, gerda? Не съм наясно с методите им...

# 56
  • Мнения: 4 097
Вале, направете нова СГ на място, не съм сигурна тази колко е показателна.
Успех!

# 57
  • Мнения: X
И ние сме пускали в Надежда и после в Малинов.

# 58
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Благодаря Аризона,дано има поне малка разлика в резултата. Даже мисля направо по Крюгер да пуснем.

# 59
  • София
  • Мнения: 521
Valentina, задължително по Крюгер...Дори не знам защо се предлага обикновена СГ от клиниките, като в по-честите случаи винаги се стига до повтаряне с Крюгер. Според мен трябва да не предлагат обикновени изобщо..

Общи условия

Активация на акаунт