Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 юли 2017, 14:32 ч.

Варицела - 5 част

• 22 949
  • 246
  •   1
Отговори
# 240
  • София
Не си представям да включвам сешоар в тая жега, независимо от варицелата.

# 241
  • FRANCE
Дъщеря ми все пак е с варицела, от вчера. Засега е сравнително леко положението, но имам няколко въпроса:

ЛЛ каза без къпане, но мисля да я къпя, тя се поти нон стоп в тези жеги, вижда ми се невъзможно...въпроса е до кога трябва да я къпя само с вода без сапун?

Също така мога ли да суша косата със сешоар? Много е дълга и винаги я сушим, но горещия въздух върху пъпките...не ми се вижда много добра идея?

И последно - за 11 юли имаме резервация за море, това ще й е 10-тия ден, т.е. тъкмо изтича карантината. Има ли някакъв проблем за кожата й, при условие, че няма да ходим кой знае колко на плаж и ще сме под чадър, но все пак...Или да отменим резервацията?

Ужас как без къпане, приятно хладка вода, без вана обаче. А инаще единствения проблем за морето са петната от пъпките да не потъмнеят от слънцето. Биодерма имат слънцезащитен при ран, фактор 50. .  Много ли са пъпките?  Сушоара ви няма ли някъква по хладка степен?

# 242
Дъщеря ми все пак е с варицела, от вчера. Засега е сравнително леко положението, но имам няколко въпроса:

ЛЛ каза без къпане, но мисля да я къпя, тя се поти нон стоп в тези жеги, вижда ми се невъзможно...въпроса е до кога трябва да я къпя само с вода без сапун?

Също така мога ли да суша косата със сешоар? Много е дълга и винаги я сушим, но горещия въздух върху пъпките...не ми се вижда много добра идея?

И последно - за 11 юли имаме резервация за море, това ще й е 10-тия ден, т.е. тъкмо изтича карантината. Има ли някакъв проблем за кожата й, при условие, че няма да ходим кой знае колко на плаж и ще сме под чадър, но все пак...Или да отменим резервацията?

Ужас как без къпане, приятно хладка вода, без вана обаче. А инаще единствения проблем за морето са петната от пъпките да не потъмнеят от слънцето. Биодерма имат слънцезащитен при ран, фактор 50. .  Много ли са пъпките?  Сушоара ви няма ли някъква по хладка степен?

Засега не са много, но ни е втори ден, така че тепърва предстои да избиват. Има хладка степен просто не знам дали да ги духам въобще, а няма как да оставя косата й да капе...Нали не бива и да се търпа с хавлия.

Щом не трябва да се излага на слънце, няма да рискувам, ще отменим резервацията.

# 243
  • Макондо
Косата се попива с хавлия, не е задължително да се трие. Ваната при варицела не е забранена, даже обратното - облекчава сърбежа. Естествено, не е задължителна, но ако положението е кофти, може да помогне.

# 244
Аз съдя от нашия злощастен опит с много тежко изкарана варицела, та не бих си и помислила на 10-ти ден от нея да водя детето на плаж. Но, при нас бяха мноого пъпки, а има деца, които се разминават с по 2-3, без температури и други прояви.

# 245
За морето вече се отказахме, ще го оставим за другия месец.
Все пак - кога да използвам сапун/ шампоан?

# 246
Мъжът ми май на трети ден намери сили да се изкъпе, между температурите. Тук се препоръчваше един скъп душ гел с овес, за около 30 лв, който успокоява кожата. Не намерих в аптеките до нас, но взех този евтиния, който му понесе добре на кожата.
Не се търка, разреден в малко вода и леко намазваше тялото.
От душа боли. Затова е по добре с някакъв съд да се облива тялото.
Ето душ гела: http://www.marvi.bg/l-39angelica-botanics-dush-gel-i-pqna-za-van … -500-ml-9509.html
Четох че вана с овесена вода успокоява.
Овесени трици се слагат в марля, прави се торбичка и се топва във ваната.

Общи условия

Активация на акаунт