Варицела - 5 част

  • 84 834
  • 966
  •   2
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 8 131
Изследванията позитивират със сигурност чак след излизане на пъпките. Това е отговор от инфекционист от НЦЗПБ, с който говорих по същия повод. Нищо няма да покажат, пуснати сега.

# 316
  • София
  • Мнения: 2 626
Здравейте, ден преди Коледа децата бяха контактни с детенце, което вечерта се "опъпчи". Предстои ни почивка в чужбина на 14 януари.
Спред вас какво да правя?
Да дам вино? Да пусна изследвания, направо съм в чужденка как да процедирам...
До 14-ти би трябвало да се изпъпчат, ако са се заразили. Това с виното май работи след избиване на първата пъпка, няма смисъл да ги поите:) за всеки случай. Дано се размине.

# 317
  • Мнения: X
Много странно я карам аз тази Варицела.
Пъпките ми от самото начало нямат нищо общо с тези на детето. Първо бяха петна, после се напълниха с темност, но доста по мънички и сякаш не всички. Най-зле е по лицето, главата и врата. По тялото имам, но са мънички. Сърбят, но нищо кой знае, какво. По-скоро сърбят и като се почеша усещам парене.
Звънях на лекар, но днес е събота и като чу, че съм била в контакт с детето, че съм имала температура и на 12 ден са избили пъпки, направо ми каза че няма нужда да ходя, само ако вдигна много висока температура.
Някой карал ли е Варицела така?
На малката пъпките бяха много по-големи, както каза тя “люти”.

# 318
  • София
  • Мнения: 2 626
И моята щерка я изкара по подобен начин, чак се притесних дали успя да изгради имунитет. Без температура, с много малко пъпки, предимно по корема и гърба, като само някои се напълниха с течност. Педиатърът ни беше категоричен, че е варицела, а и имахме варицела в групата на дг. Явно всеки я кара различно.

# 319
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Всичко е много индивидуално. Децата я караха едно след друго в рамките на 14 дена. Сина я донесе. Изкара я с 30-40 пъпки, но някои бяха доста големи мехурчета, почти без температура, леко бих казала. Малката се зарази от него. Лицето и беше много зле- с много и по-дребнички пъпки, с 3-4 дена температура над 38 градуса. Е тя няма никъде белег, а на него му останаха белези.
За баща им няма да разправям. Той я кара на 35 много тежко. За щастие без усложнения, но като оздравя с месеци изглеждаше потресаващо- блед, изтормозен, целия в белези.

# 320
  • Мнения: 9 276
Хайде и ние вече официално се записваме. Варицелата се въртя, въртя в детската градина и на третия път най- накрая ни хвана. Днес се появи обрива при сина ми. Засега я кара супер леко, само с няколко пъпки и без абсолютно никакви други симптоми, направо не мога да повярвам като го знам как лесно вдига температура по принцип. Честно, ако не беше обрива никога не бих казала, че това дете е болно, цял ден танцува, пее, има завиден апетит.

Сега очаквам и сестра му да се опъпчи, само се моля да стане по-бързо и дано и тя да я изкара леко, защото май се очертава поне 21 дена сега да стоят вкъщи. Всичко това можехме да го избегнем, ако бяхме нормална европейска държава с ваксина, но уви, това е положението. Сега вече както казах се моля и другото дете да я минава по-бързо и повече не искам да чувам за варицелата.

# 321
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Дано мине леко при дечицата. Не си мисли че ваксината е нещо перфектно. Във Франция сме. При малката ми дъщеря навремето първо пламна яслата , а после залепеното до нея училище. Отидох при личния за ваксина. Той категорично ми отказа (а е върл фен на ваксините за какво ли не). Но пък искаше да ми слага на мен заради възрастта (40г). Рисковете от възрастта били по-големи от рисковете от ваксината. При децата обратното.

# 322
  • Мнения: 61
Момичета и бебето се зарази при нас. Преди малко видях първите пъпки. Голямото дете на 10 г я изкара лошо. На 3-4 ден направи гнойна ангина, след това започна ужасна кашлица, която влачи и до днес. Почти 10 дни беше на антибиотик.... Моля се само мъничето да минава леко....

# 323
  • Мнения: 9 276
Тази ваксина е част от календара на един куп държави и то точно за деца, така че мнението на някакъв педиатър от Франция, който нито е специалист, нито изготвя имунизационни календари, не е особено меродавно. На мен мисълта ми беше, че дори и децата да я карат леко, както е в нашия случай, пак се ангажираш да ги гледаш през този период, 21 дена карантина е лудница, т.е защо да не си спестиш всичко това? Да не споменавам и херпес зостера, заради който аз по принцип исках ваксината най-вече. Но варицелата накрая реши вместо нас, така че сега вече просто искам да минава леко и бързо

# 324
  • Мнения: X
21 дни ли трябва да си седят децата вкъщи, в Бг? Без градина, училище и т.н. Стана ми интересно.

# 325
  • Мнения: 9 276
Не, просто в моя случай са близнаци и сега другото дете е 21 дена в карантина. А и те по принцип не се разделят и навсякъде са заедно, независимо кой е болен.

# 326
  • София
  • Мнения: 8 131
Карантината е 9 дни. 21 дни е инкубационният период.

# 327
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Не, просто в моя случай са близнаци и сега другото дете е 21 дена в карантина. А и те по принцип не се разделят и навсякъде са заедно, независимо кой е болен.
И моите близнаци така, зарази ги кака им, но всичко се случваше през 16 от заразяване до заразяване. Изкарахме си почти 2 м в нас. И да си знаете, че след варицелата имунитета е много компрометиран. Едното близначе 10 дена след като свърши карантината лепна мононуклеоза

# 328
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Карантината е 9 дни, но когато другото дете е контактно може и да не го пуснат 21 дена в детската градина( ясла). Зависи от персонала. Освен това често се случва( поне повечето около нас, чиито деца боледуваха с моите) на едното тъкмо да му мине и другото да се разболее. Със сина ми седяхме затворени 9 дни, почнахме да излизаме и след 4 дни се обрина и сестра му та още 9 дни вкъщи. После тя нареди 2-3 алергични реакции( може би заради  сринатия имунитет) и така цяло лято пъпки( всякакви) мазах.

# 329
  • Мнения: 11 477
Даммм, и аз напролет бях месец и половина в болнични - първо баткото се зарази, съответно малкият не го пуснаха на ясла - 21 дни в карантина, после аз се заразих - отброяването за яслата започна наново, и накрая вече и малкият се разболя, стигнахме до болница, Интензивно отделение, домашно лечение, и т.н.... Не ми се спомня просто.

Общи условия

Активация на акаунт