Варицела - 5 част

  • 84 858
  • 966
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
И после нямало нужда от ваксина. А аз с две деца и мъж неболедувал какво да кажа? Редно е да има ваксина в България, пък всеки да се консултира с лекар и да си преценява.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 00:40 от Анонимен

# 331
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Имайки предвид начина, по който я изкара мъжа ми на 35 обмислях, ако децата не се разболеят до 7-8 годишни, да си внеса ваксина от Гърция и да им сложа. Той беше 10 дена с 39.6 и тая температура нямаше сваляне под 38.5 и през 4 часа пиеше хексалгин. На 10-тия ден, когато изби последната вълна пъпки му слагах лед под мишниците, защото дори хексалгина не помагаше. Пиеше максимална доза изопринозин и може би това го спаси от по-сериозни усложнения.  Нямаше празно местенце, където с карфица да го боцна от пъпки и 45 дена не се беше бръснал, защото имаше рани по лицето от пъпките. С месеци беше сив, не блед. С огромни торби под очите и болен вид. С години като си свалеше тениската гърба му изглеждаше сякаш някой го е стрелял с пушка с дребни сачми от упор, гърдите и корема му са космати та не се виждаха белези. Благодарна бях, че сравнявайки с него, децата я карат леко. Особено сина ми сякаш не я усещаше. С 2 ръце съм за ваксината.

# 332
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Не знам дали за някого ще е от полза, но понеже имах разправия с болничния миналата година, да кажа, че е с код 012, а не 026 и се брои извън позволените болнични за гледане на дете за годината (40дни от ЛЛ и още 20 от ДЛК).  С близнаци много бързо се изчерпват годишните по код 026, а на нас личната ни беше пуснала и варицелата с него, та се разправяхме в края на годината да го коригира Confounded

# 333
  • Мнения: X
Ясно. Благодаря ви! Моето дете се зарази в градината, от момченце което на третия ден, след като ми казаха че е болно, беше на градина. Тоест, в понеделник ми казаха че има Варицела и въпросното дете го няма, аз в сряда като водих малката го видях там. Но, то най-вероятно е било болно много по-рано.
Моята дъщеря една седмица преди да избият пъпките, имаше странно държание. Отпаднала, неспокоен сън, отнесена. Чудих се, какво се случва, докато накрая не видях пъпките.
За това ми стана интересно. Но на всякъде е различно янво.
Иначе, аз я изкарах много леко за моите 30 години. Бях се подготвила за истински кошмар, а тя мина неусетно.
Колкото до сриването на имунитета, след Варицелата. Моята дъщеря от вчера е с Коксаки вирус. Но, и това ще мине.

# 334
  • Немция
  • Мнения: 6 875
И друг път съм споменавала, че в Германия се слага ваксина за варицела при деца, за възрастни не съм се интересувала, аз съм я карала като дете, за ММ не знам, не съм го питала. През годините, когато децата ми бяха на детска градина, не съм засичала случай на варицела(пишат текущите болести на едно табло в ДГ, затова и имам някаква представа какво е имало и какво не).
Специално за малкия ми син съм облекчена, че е с ваксина за варицела, защото след ваксината за морбили така се нашари, че беше неузнаваем. Нямаше обаче Т. Та си представям какво можеше да е с варицелата(или морбили) в истинския й вид. След варицелната ваксина обаче нямаше обрив, както при морбилито.

Пожелавам на всички леко изкарване на варицелата! Hug

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 10:51 от Бибит

# 335
  • Мнения: 10 598
Хайде и ние вече официално се записваме. Варицелата се въртя, въртя в детската градина и на третия път най- накрая ни хвана. Днес се появи обрива при сина ми. Засега я кара супер леко, само с няколко пъпки и без абсолютно никакви други симптоми, направо не мога да повярвам като го знам как лесно вдига температура по принцип. Честно, ако не беше обрива никога не бих казала, че това дете е болно, цял ден танцува, пее, има завиден апетит.

Сега очаквам и сестра му да се опъпчи, само се моля да стане по-бързо и дано и тя да я изкара леко, защото май се очертава поне 21 дена сега да стоят вкъщи. Всичко това можехме да го избегнем, ако бяхме нормална европейска държава с ваксина, но уви, това е положението. Сега вече както казах се моля и другото дете да я минава по-бързо и повече не искам да чувам за варицелата.
О, Лили, не очаквах да го прочета това баш в началото на годината. Пожелавам леко боледуване на близначетата. Аз още го мисля моето с една доза ваксина какво да го правя...

# 336
  • София
  • Мнения: 11 484
С една доза би трябвало да е защитено? Или не?
През какъв интервал се слагат дозите и две ли са или повече?

# 337
  • Мнения: 10 598
Дозите са две. Обаче максималният интервал, през който се поставят, не е ясен. Минималният е ясен - 3 месеца.

# 338
  • София
  • Мнения: 11 484
Мерси.
Дано и с първата ви доза детето да е предпазено в голяма степен.

# 339
  • Мнения: 9 276
amy_nka, благодаря и аз на това се надявам сега. Аз очаквах нещо такова да се случи, просто болестта е доста заразна и който е без имунитет рано или късно го намира, а този път доста се задържа в групата.

В твоя случай не бих се тревожила. Вероятността да сте с имунитет е доста голяма, втората доза добавя още няколко процента отгоре. А пък ако сте от тези, които ще се разболеят въпреки ваксината, ще изкарате леко, така че при всички положения, пак повтарям, не бих се тревожила. Максимален срок не знам дали има, според мен може и след години да я сложиш, както е с ваксината срещу морбили, а календарите на различните държави са различни, така че според мен може да изчакате към 2021 (а дано) да дойде ваксината и в България.

# 340
  • София
  • Мнения: 303
Хайде и аз в темата 😔!
Моите две близначки се ошарила на връх Нова година и двете заедно. Последната учебна седмица, имаха съученик, който е понеделник цъфнал с пъпки на училище.
Госпожата се обадила на майката, но тя казала, че не може да го вземе и така той останал до края на деня.
След като моите момичета я изкараха, що годе леко, аз се надявах да ми се размине, въпреки че съм карала само рубеола, но уви на 15 ден с главоболие и една пъпка на ръката се започна моята драма.
Сега съм 4 ден и положението е страшно, тръгнах с няколко ситни пъпки и за 2 дни буквално цялото тяло се покри с мехури с течност. Не мога да спя, защото хем болят, хем сърбят и са навсякъде, включително в устата, на устните, в уши, зад уши, по главата-болезнени цицинки. Иде ми да се гръмна.
Искам вашия съвет, тъй като едната в гърлото толкова ме дразни, че пак не мога да преглъщам. Да ми препоръчате някакви лекарства за гърло, подходящи при варицела 😞.
Относно мехурите, как точно се пукат при вас, толкова са остри и издути, чак болят, не мога да легна и като изтече съдържимото с какво мажете?

# 341
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
В устата успокояват продуктите за афти. Пий много течности. Леки хладни душчета успокояват. Попиването после е със супер чиста кърпа без търкане, само леко потупване. Едната девойка беше така. Нямаше здраво парченце кожа. За спуканите пъпки ни бяха дали прахче сулфатизол, но понеже това беше преди години, незнам има ли го още. Дано се оправиш бързо.

# 342
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Мажех с джинджира алба. Добре им действаше.

# 343
  • София
  • Мнения: 303
Здравейте отново!
Много съм притеснена вече. Днес е 5 ден, като първите дни имах температура 37.5, а от снощи 38.3, сутринта 38.7 и сега 39.
Нормално ли е на 5 ден да вдигаш високата температура, като се предполага, че вече са избили всички пъпки?
Другото, което е обезпокоително, е че на главата имам три подутини, които болят, като лимфни възли, всички пъпки от с прозрачна течност, станаха гнойни. Направо полудявам.

# 344
  • Мнения: X
Malechka, защо не се консултираш с лекар?
Тези подутини на главата и гнойта...
Просто да се избегнат усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт