Варицела - 5 част

  • 84 154
  • 962
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 8 131
Гаранция няма. Моите две деца караха варицела това лято през 20 дена. Големият вдигаше две вечери докъм 38, малката не е вдигала изобщо.

# 286
  • Мнения: 61
Следя темата. Нашата кака е на 10 г и днес избиха 2 пъпки с течност на шията и. Бебка е на 1 г, много ме е страх за нея. Дано да минава леко и при двете.

# 287
  • Мнения: 1 836
Моето дете я изкара на 1г точно, изключително леко мина, въпреки, че имаше много пъпки. Успех!

# 288
  • Мнения: 61
Моето дете я изкара на 1г точно, изключително леко мина, въпреки, че имаше много пъпки. Успех!
Благодаря Ви! Каката е с потвърдена диагноза. Бебка за сега е добре. Едната педиатърка казва, че е добре сега да изкара, а другата, че при бебетата протича много тежко Sad Все още я кърмя, надявам се да и предавам антитела и да изкара леко. Вие давахте ли нещо за подкрепа на имунитета? Бебето до сега не е боледувало сериозно и не е вдигало температура.
Пожелавам Ви Светли празнични дни!

# 289
  • Варна
  • Мнения: 25 232
Е, на една година не е точно бебе. Миналата пролет приятелче на сина ми я преболедува доста тежко, след него сестра му на година и 3-4 месеца я изкара почти незабележимо. Не може да се обобщава на каква възраст как се кара, всеки боледува различно.

# 290
  • Мнения: 61
Е, на една година не е точно бебе. Миналата пролет приятелче на сина ми я преболедува доста тежко, след него сестра му на година и 3-4 месеца я изкара почти незабележимо. Не може да се обобщава на каква възраст как се кара, всеки боледува различно.
Да, и аз така съм чувала. Благодаря Ви за споделеното! Дано леко да минава Simple Smile
Спокойна и споделена празнична вечер, Ви желая!

# 291
  • Мнения: 1 836
Моето дете я изкара на 1г точно, изключително леко мина, въпреки, че имаше много пъпки. Успех!
Благодаря Ви! Каката е с потвърдена диагноза. Бебка за сега е добре. Едната педиатърка казва, че е добре сега да изкара, а другата, че при бебетата протича много тежко Sad Все още я кърмя, надявам се да и предавам антитела и да изкара леко. Вие давахте ли нещо за подкрепа на имунитета? Бебето до сега не е боледувало сериозно и не е вдигало температура.
Пожелавам Ви Светли празнични дни!
Не съм давала нищо, доколкото си спомням. Но при нас нямаше дори температура, хубавото беше, че моето дете на 1година още нв знаеше как да се чеше, съответно не се чешеше, въпреки тояа, обаче пак му останаха белези от пъпките, които бяха по-големи. Ползвахме само кремчета за облекчаване на сърбежа и правихме често обливане с вода под душа.
Колкото до възрастта и аз знам, че не е определяща. Карах я на 26, първия ден се чувствах все едно ми е паднало кръвното, дори не знаех, че съм с варицвла, мислех, че имам алергия от слънцето🙄 Пожелавам на всички така да я изкарат😃
Весели празници!

# 292
  • Мнения: 92
Здравейте,
С варицела съм на 34 години. Simple Smile От миналия петък, тогава избиха първите пъпки. Изкарах я много леко, имайки предвид че съм голям човек.
Въпросът ми е до кога съм заразна? Почти всички пъпки имат корички - едни паднаха, нови се образуват в момента.
Имам дете на 10, при майка ми е от миналия четвъртък, и той не я е изкарал.
Вероятно не сме го опазили, тъй като е бил с мен преди това.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 25 232
9 дни е карантината, т.е. официално от миналия петък до утре включително.

# 294
  • Мнения: 92
Месечинка виторога, благодаря ти!
Значи и утре ще съм сама вкъщи.

# 295
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
Аз изкарах варицела преди две седмици, хванах я от детето. Леко я минах, вечерта температура 37.5 за два часа. На другия ден 38.4 за малко, а на третия си мих прозорците преди празниците.Имах пъпки (все още имам корички), но нищо фрапиращо.  Интересно, че личната лекарка я достраша тя да ме преглежда, от опасения, че възрастните я карат по-тежко и ме прати към инфекциозно към Окръжна във Варна. Там също ми казаха да спазвам лек режим на хранене - без ягоди, ядки, яйца и мед. На 35 съм, направо си бях приготвила багажа, че навсякъде ме плашеха как я карали възрастните, а я изкарах наистина леко. Благодарна съм.

# 296
  • Мнения: X
Успокоявам се, като ви чета. На 32 години съм, малката от миналият петък е с Варицела. Аз не съм я карала. Нямам спомени, майка ми също е категорична, че не съм се разболявала от Варицела. Имах надежди, че може да съм я изкарала и да не са забелязали. Знаете, децата получават обриви, ухапвания. Знам ли, може да съм я минала с някоя друга пъпка и без температура. Обаче сега като гледам детето, направо ми се струва невъзможно да се сбърка или пропусне. На който кажа, че детето е с Варицела, ми казва да се стягам. Било ужасно, много опасно. Косата ми настръхва. 😬

# 297
  • Мнения: 11 721
Абе не е задължително да се заразиш. Нищо че си взеки ден с детето. Понякога пропуска, колкото и да е заразна. Някои хора не ги хваща, когато очакват, а се случва и при случаен контакт, дори за 2-3 минути да си разговарял с болен. Мъжът ми като я кара началото на годината, на какви ли не случаи се наслушах. И аз си бях стегнала багажа за инфекциозно, че с тия бонус болести и предвид възрастта... косата ми настръхваше.
При него протече доста тежко първите 6 дни, но после се възстанови доста бързо.
Мен ме пропусна тогава, но не се знае кога ще ме хване на къс пас.
Скоро на приятелка едното и дете се разболя, а другото мислят, че е било само преносител, защото в градината имало варицела, а каката е ученичка. Та, каката се разболя, чакаха малката, ама тя не се разболя.
Та не се знае.
И на моя близка двете и деца изкараха варицела, а нея я подмина. Със сигурност казва майка ѝ, не е карала варицела.
Единствен сигурен начин да се разбере дали си карал е като се пусне изследване. Около 20 лв струва.
Иначе за карантината, на мъжа ми казаха, докато не се покрият всички пъпки с коричики. При него избиваха нови и нови с всяко вдигане на Т и докато не се покри и последната с коричка, си стоеше в стаята. Отне около 12 дни.

# 298
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 076
Мацки, можете ли да препоръчате нещо наистина ефикасно за белези, аз нямам, но малкия точно на челото има 2 леки вдлъбнатинки, има  и още червени петна от падането на коричките. Имам един Спасател и Терезиенойл, мажа с последното, но не трябваше ли вече да са намалели/избледнели?  Praynig

# 299
  • София
  • Мнения: 11 464
Преболедувах Варицела на 12 годишна възраст. Няколко години, може би 2-3 имах добре видима вдлъбнатина на брадата. Изчезна без мазане. Доколкото разбирам детето е малко, не се притеснявайте. Може да мажете нещо, но не мога да препоръчам какво, освен Контратубекс, който не знам дали е подходящ за деца. Мисля, че тези леки белези ще изчезнат.

Общи условия

Активация на акаунт