Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 70 223
  • 736
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 68 583
Еее..не ме отчайвай.
А колко струва това машинно подвързване?

Скапана съм. А утре трябва да стана в 6 да правя сандвич...Unamused

# 556
  • София
  • Мнения: 5 283
Искам да питам тези които ще носят в отделна чантичка храната ,а не в раницата каква сте взели?

Зелената чанта на ИКЕА за замразени храни.

Стол при нас: 2,70 лв./ден, купува се за цялата седмица, храната е ок.


teta75, при нас има програма училищен плод: 2 пъти седмично; мляко: 2 пъти седмично; закуска: всеки ден.
Кутиите за храна аз ги правя вечер и спят в хладилника.


Аmanda, доста много деца нямат възможност да посещават ПГ в училище, т.к. родителите им работят. Справят се съвсем добре.

Децата прекарват само 15% от времето си в училище.

При 10 от 24 ч. 5 дни в седмицата тези сметки са много странни...


Искам да окуража всички, на които очевидно това им е първият първолак: имайте малко повече доверие в децата. Да, лудницата до около нова година е на ниво. Шокът е голям. Свикването за всички може да е трудно. Но всичко се нарежда. Дайте си време. Успех!

# 557
  • Мнения: 18
НА ДОБЪР ЧАС!

# 558
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
Тета,не помня тогава колко пари платих,но сега в 18.30 ще ходя до книжарницата да си ги взема,дано да са готови и ще ти пиша. Но си заслужава,предвид,това,че баткото втора година ще е с тях.

Нашият стол е между 3,50 и 4,20лв Има няколко варианта на меню. Записах ги днес моите,да видим кой какво ще яде до края на седмицата. Но малкия ЩЕ ходи на обяд,а за баткото ще мислим. Не съм съгласна,и той го знае,да яде само закуски от близката пекарна и от стола.

# 559
  • Мнения: 68 583
Къде лепите етикетите ...под или на облеклото ?Rolling Eyes

Хора...нямам сили. Изцедена съм...все едно съм копала 10 чАса..Worried

# 560
  • Мнения: 765
И аз се чувствам така, сигурно заради емоциите и еуфорията.
Аз ги лепя отгоре над подвързиите.


Къде лепите етикетите ...под или на облеклото ?Rolling Eyes

Хора...нямам сили. Изцедена съм...все едно съм копала 10 чАса..Worried

# 561
  • Мнения: 68 583
Аз пък долу. Прозрачни са ми и идеално се чете. А и смятам подвързиите да ползвам и догодина....Joy оптимистка съм, нали....Stuck Out Tongue Winking Eye

# 562
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
Аз ги лепя където ми попадне. Тези,които са с подвързии и съм им лепнала етикета на нея,без проблем се отлепят после.

Тета,взаех ги. Нашите учебници са на Просвета. За 11 броя + 3 броя помагала на баткото ми взеха 19,70лв.
Но неще ме човърка,че ми липсва,та сега ще разгледам сайта на Просвета,какви са учебниците.

Гледам учебната ни програма, и имаме Околен свят и Природата и цветовете ДП ???? Ник'ва идея за ко иде реч Simple Smile

# 563
  • Мнения: 68 583
При мен трудно се махат етикетите....един го обърках и с триста зора го махнах, остана и хартия по обложката. Явно доста лепилце са сложили...

Намазах сандвича и го мушнах в хладилника. Мисля след малко и да лягам Joy

Ще отидем към 7.30..че да разучим къде е тоалетната....

Искат ни кутия, в която да сложим пастелите, четките и др.подобни...ще стояла в шкафа. Ми то несесера ми се оказа празен...само моливи черни НВ и един химикал Flushed

# 564
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
Аз аъм взела едно куфарче,така да се каже и вътре е събрано всичко по изобразително - мушами,бои,четки,чашки,пастели,пластелин,дъска и ножче...
А цветните моливите и фулмастерите са в един несесер,заедно с острилка,гумичка,линийка и триъгълник. А в едно обикновенно несесерче са му ножичката,гума и острилка (за резерва) моливите НВ,тиксо,сухо лепило.
На нас ни се губи читанката и приложението по технологии и предприемачество......
Още от утре съм им казала да си оставят нещата в училище,имат си шкафчета,а в раницата да връщат това,което имат за довършване.

# 565
  • Мнения: 1 345
При нас всичко мина много добре - детето си е в свои води, със същите деца от детската градина. Училището е все едно в задния ни двор.  Много малък клас са, но са големи сладури. Учителката е прекрасна - изглежда едновременно мила, а и сериозна по отношение на работата .Има много приятно и хубаво излъчване. На средна възраст е .
Направила е сайт на класа със съобщения за всичко необходимо за следващия ден.  Всичко ни раздаде и на хартиен носител като насоки - като имат еди какво си - носи се това, онова и трето. Няма специални изисквания за подвързването. Аз подвързах с прозрачни подвързии, етикетите лепя обикновено долу в дясно, за да не крия картинките на учебника.  
Момичета, благодаря за успокоението относно ПГ в детската градина. Сигурно ще се справи....
Като цяло  днес останах  с едно много приятно и спокойно чувство, такова каквото не изпитах след първия учебен ден на голямото ми дете.
За тоалетни, хранене и т.н - нямам притеснения. Хапва си всичко, оправен е с другите неща. И предполагам, че  няма да му се случи, както веднъж на брат му в първи клас, да се напикае по време на екскурзия, защото му било неудобно да повтаря за трети път на госпожата.....

# 566
  • Мнения: 252
Аз от готовите подвързии не съм доволна. На втората седмица и са скъсани. Давам ги да ми ги подвържат на машина.На баткото са здрави от миналата година и тази  ще е пак с тях. А така поне размерът е точен.

Здравей, къде ти ги подвръзват с машина?. Аз съм в кв. Борово и тук не съм виждала да подвръзват с машина.

# 567
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
От Бургас съм. При нас във всяка по-голяма книжарница има машина за подвързване.

# 568
  • бургас
  • Мнения: 624
От Бургас съм. При нас във всяка по-голяма книжарница има машина за подвързване.

Случайно да си от Възраждане? Книжарницата на Гладстон дали има? Днес влезнах там, ама такава лудница беше, че не успях дори да питам, излязох набързо

# 569
  • Бургас
  • Мнения: 16 033
За съжаление не съм от,, Възраждане,,.
Във всички книжарници е кошмарно. И няма как да е по друг начин, като дават учебниците в един ден.

Общи условия

Активация на акаунт