157 ГИЧЕ

  • 39 457
  • 232
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 2 446
Родителска среща имахме една, обявена още при записването. Списък с учебниците дадоха на родителската май. И това беше, децата са големи, оправят се сами Simple Smile За добро или пък не, родителите бяхме тотално изключени (поне в нашия клас).

# 211
  • София
  • Мнения: 6 249
Да, казаха ни за родителската среща.
Ами ще видим как ще е. Големият е в Джон Атанасов, в групата обсъждахме най-вече в началото, учебници, някой документ, декларация, ако се наложи... После вече основно през децата с инфо от класния.

# 212
  • Мнения: 1 389
Следете сайта на гимназията за учебниците - публикуват се своевременно. Съветвам ви обаче да не бързате - възможно е да се намерят от горните класове на по-ниски цени или да се променят.
Обръщам внимание на момента с отсъствията по лични причини. Признава се само попълнена бележка, която е публикувана на сайта на училището, а не собственоръчни или свободен текст.
Училището е с изцяло електронен дневник и всичко се отбелязва там, както има възможност и за комуникация с учителите.
Откакто е кризата с корона-вируса, родителска среща не сме имали и всякаква комуникация с учителите, освен с класните, е някаква пълна мистерия.

# 213
  • София
  • Мнения: 630
Здравейте!
Дъщеря ми е приета на второ класиране. Днес ходихме да се запишем. Доволни сме.
Предложиха ни допълнително португалски, записах я. Не остана много очарована, но и не мрънка много. Предлагат и допълнително спорт - лека атлетика, волейбол и баскетбол. Спорта категорично отказа. Не съм настоявала, защото тя ходи и на тренировки.
Правят ремонт на училището.
Вече можем да се насладим на оставащото лято.
Успех на всички новоприети. Дано децата ни са щастливи!

# 214
  • София
  • Мнения: 2 446
Ако не се лъжа, спортът не е по желание, това е допълнителният час "Спортни дейности". Просто е трябвало да изберете един от трите спорта.
Така или иначе не съм сигурна, дали делят класовете според желанията им, по-скоро всички играят едно и също.

# 215
  • София
  • Мнения: 222
Здравейте, а има ли предмети, изучавани на испански език в 9 и 10 клас? Моля за актуална информация, а не отпреди 5-10 години.

Благодаря!

# 216
  • София
  • Мнения: 2 446
В девети клас - география и физика

# 217
  • Мнения: 486
Здравейте, моля за малко информация за гимназията. Майка съм на момче и 157 ГИЧЕ е едно от училищата, които обсъждаме. Как се чувстват вашите деца в гимназията? Свикнаха ли с квартала и с това че наоколо има само блокове и няма къде да се ходи. Каква е атмосферата в училището? Какво е нивото на преподаване на езика? Ще се радвам на всяка полезна информация.

# 218
  • Мнения: 306
Здравейте, моля за малко информация за гимназията. Майка съм на момче и 157 ГИЧЕ е едно от училищата, които обсъждаме. Как се чувстват вашите деца в гимназията? Свикнаха ли с квартала и с това че наоколо има само блокове и няма къде да се ходи. Каква е атмосферата в училището? Какво е нивото на преподаване на езика? Ще се радвам на всяка полезна информация.

Здравейте!
Може би отговорът ми е късен,но все пак да споделя : дъщеря ми е 11 клас и съм много разочарована от ущилището.Нивото е 0! Само първата година имаха млада и амбициозна  учителка по ИЕ и ги държеше изкъсо и изискваше.После учителите изпунапускаха.Наложи се да ходи на допълнителни курсове,за да запази някакво ниво на езика.Всяка година нови класни ръководители и учители.Мазало от всякъде.Много съжалявам,че детето си пропиля годините там ,много. Базата също е в  отчайващо състояние . Помислете за друго училище.
Дано съм била полезна !

# 219
  • Мнения: 486
Здравейте, моля за малко информация за гимназията. Майка съм на момче и 157 ГИЧЕ е едно от училищата, които обсъждаме. Как се чувстват вашите деца в гимназията? Свикнаха ли с квартала и с това че наоколо има само блокове и няма къде да се ходи. Каква е атмосферата в училището? Какво е нивото на преподаване на езика? Ще се радвам на всяка полезна информация.

Здравейте!
Може би отговорът ми е късен,но все пак да споделя : дъщеря ми е 11 клас и съм много разочарована от ущилището.Нивото е 0! Само първата година имаха млада и амбициозна  учителка по ИЕ и ги държеше изкъсо и изискваше.После учителите изпунапускаха.Наложи се да ходи на допълнителни курсове,за да запази някакво ниво на езика.Всяка година нови класни ръководители и учители.Мазало от всякъде.Много съжалявам,че детето си пропиля годините там ,много. Базата също е в  отчайващо състояние . Помислете за друго училище.
Дано съм била полезна !
Много благодаря, бяхте ми много полезна.

# 220
  • софия
  • Мнения: 2 542
Дъщеря ми завърши тази година с хубава диплома и отлични оценки на ДЗИ. Без уроци.Има съученици, които ще продължат с испанска филология. Испански научиха само мотивираните. Има текучество на учители както навсякъде. Съжалявам само ,че натуралните испанци се разбягаха заради пандемията.

# 221
  • Мнения: 77
Пише ви завършила гимназията ученичка и мога само да кажа, че всичко с малки изключения е супер. Ако детето желае да учи испански, но не му достига бал за 1ва испанска- това е мястото. И един съвет за бъдещите кандидати и техните родители: за да има успех в гимназията(независимо коя е като цяло) трябва да има желание.

# 222
  • Мнения: 19
Дете, ако има желание, ще учи.
     Да, добре, каква е тогава ролята на учителите и училището? Защо изобщо се обсъждат различните училища - дайте да си държим децата вкъщи, да си учат сами. Нали за това е тази тема - да се коментира училището, учителите, нивото на преподаване.

# 223
  • Мнения: 1
Здравейте, има ли майки на деца, приети в училището за учебната2022-2023?

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 17:28 от MamMish

# 224
  • София
  • Мнения: 813
Каква е ситуацията в момента с Испанския език? Имат ли нейтив, нивото на другите предмети след 8 клас как е? Голяма мистерия това училище, приема много деца, отзиви все стари от преди година.

Общи условия

Активация на акаунт