Микробиология

  • 41 947
  • 106
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 255
Здравейте, за първи път ми се случва този проблем и ще поискам съвет от вас. От няколко дни имам сърбеж във влагалището, понякога имам и парене при уриниране, понякога и по 2 3 розови петънца. Микробиология ли трябва да си направя? С това извънредно положение в момента се притеснявам и не искам да обикалям по доктори и кабинети. Ще съм ви много благодарна за всеки съвет.

# 76
  • София
  • Мнения: 10 579
Това неразположение при мен се оправя с 2 до 3 дози лактобацилен гел. Не споменавам име, за да не е реклама. Но розовите петънца са за гинеколог.

# 77
  • Мнения: 82
Здравейте, скоро бях писала за резултатите от моята микробиология.
В крайна сметка смених гинеколога и добре че го направих .Първоначално бях при доктор Пирнарева в св.Панталеймон която не ми обърна никакво внимание ,искаше само платени иззледваня да ми прави и дори не ми пусна цитонамазка. Сега отидох в Майчин дом при д-р Клисурски.Той ми направи цитонамазка която показа 3А ,сега следва биоосия която ще ми правят началото на май......добре ,че не ми хареса отношението на Пирнарева за да хвана проблема на време......

# 78
  • Мнения: 29
Здравейте! На контролен преглед февруари месец тази година запознах гинеколожката ми с това, че с мъжа ми ще започваме опити за бебе. Взе ми цитонамазка. Резултат 2А и клетъчни промени свързани с clue cells, изолиран микроогранизъм на МБ Candida glabrata. 3 дни приемах Итраконазол. На контролната МБ пак същото. Докторката ми предписа еднократно таблетка Микомакс. Каза ми да отида, ако имам оплаквания. Каза също, че това не е проблем, който да отложи опитите. Моля, дайте ми съвет. Ако някоя от вас е била с Candida glabrata, нека ми пише. Искам да разбера как се е лекувала. За първи път се сблъсквам с такова нещо и съм много объркана.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Здрвейте, какво ще рече моята МБ? Някой може ли да разчете? На 28.05 съм на колноскопия....дано не бъркам името на изследването.

# 80
  • Мнения: 9 092
Здравей!
Имаш доста бактерийки, но нищо кой знае какво страшно. Нарушена е микрофлората ти, предвид изолираното, ще ти назначат терапия с глобули, предполагам Полижинакс. Добре е след това да направиш и курс с вагинален пробиотик и гелчета млечна киселина. Успех!

Здравейте! На контролен преглед февруари месец тази година запознах гинеколожката ми с това, че с мъжа ми ще започваме опити за бебе. Взе ми цитонамазка. Резултат 2А и клетъчни промени свързани с clue cells, изолиран микроогранизъм на МБ Candida glabrata. 3 дни приемах Итраконазол.

Здравей!
Глабрата се третира само с Итраконазол. но не винаги става от първия път. Имаш нужда от цялостни подсилване на организма ти, помисли за имуностимулатор някакъв, корекции с режима на хранене, въобще, каквото подобрение се сетиш да внесеш в живота си, ще ти се отрази подсилващо. Глабрата е по-особен вид кандида, но и съм забелязала, че се появява при редовна употреба на медикаменти, вагинални имам предвид, както и отслабен организъм. Относно цитонамазката ти - 2А е идеален резултат. Въпросните "клу селс" говорят обаче за наличие на бактериална вагиноза - това е нарушена вагинална флора, при която добрите бактерии (лактобацили) са измрели, и така са отсатъпили място на бактерии, които обичайно присъстват във влагалището, но в минимални количества. Терапията е с Флажил вагинално и орално, по схема. След което - вагинален пробиотик, гел млечна киселина, орален пробиотик, терапия с вагинален витамин Ц също е ок, с цел подкисляване на средата (лактобацилите виреят в кисела среда, а грам бактериите в алкална, каквато имаш в момента).

# 81
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета! Предварително се извинявам за по-дългия пост.

От 2 години се боря с бактерии и гъбички. До преди 7-8 месеца ходих при гинеколог, който гледаше на микроскоп на място, според него съм с хронични гъбички. От ноември 2019 до сега имам направени около 7 микробиологии при нов доктор. Гъбички нямам, но непрекъснато избиват бактерии, различни видове, като се появяват и чисти резултати. От 3 месеца нямам никакви симптоми, но на микробиологиите се появяват различни бактерии с редуцирани лактобацили. Тъкмо приключих поредното лечение, този път с Флажил.

Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Планувам първа бременност, според гинекологът няма повод за притеснение, но не се чувствам спокойна.

Благодаря предварително за отговорите.

# 82
  • Мнения: 24
Здравейте, някой може ли да ми разтълкува резултатите

# 83
  • Мнения: 52
Здравейте! Искам да попитам от микробиологично изследване ще излезе ли, ако има трихомони или гонорея напимер?

# 84
  • Мнения: 9 092
Трихомони се виждат при директна микроскопия - тоест, секретът, който ти взимат при профилактичния преглед, слагат го между две стъкълца и после в лаб.се гледа на микроскоп. Има и отделно изследване за трихомони - но отново със секрет, което е безмислено. Гонореята - изследва се отделно.
Ако имаш притеснения, можеш да си пуснеш пакет полово-предавани болести, предлага се във всяка лаборатория, изисква се да занесеш секрет, взет от гинеколог, или ако е ДНК тест - може и с порция урина. Но е скъпо. В Бодимед този пакет е 120лв., но поне включва всички възможни подобни неща.

# 85
  • Мнения: 52
Трихомони се виждат при директна микроскопия - тоест, секретът, който ти взимат при профилактичния преглед, слагат го между две стъкълца и после в лаб.се гледа на микроскоп. Има и отделно изследване за трихомони - но отново със секрет, което е безмислено. Гонореята - изследва се отделно.
Ако имаш притеснения, можеш да си пуснеш пакет полово-предавани болести, предлага се във всяка лаборатория, изисква се да занесеш секрет, взет от гинеколог, или ако е ДНК тест - може и с порция урина. Но е скъпо. В Бодимед този пакет е 120лв., но поне включва всички възможни подобни неща.

Благодаря! Ами аз си пуснах микробиология на секрет, но не излезе нищо - само намалена киселинност и сега трябва да възстановявам балансът там. Ако имаше гонорея, трипер или т.н, бактерията щеше да излезе нали? Резултатът ми е нормална аеробна флора, не се видя кандида.

# 86
  • Мнения: 52
Трихомони се виждат при директна микроскопия - тоест, секретът, който ти взимат при профилактичния преглед, слагат го между две стъкълца и после в лаб.се гледа на микроскоп. Има и отделно изследване за трихомони - но отново със секрет, което е безмислено. Гонореята - изследва се отделно.
Ако имаш притеснения, можеш да си пуснеш пакет полово-предавани болести, предлага се във всяка лаборатория, изисква се да занесеш секрет, взет от гинеколог, или ако е ДНК тест - може и с порция урина. Но е скъпо. В Бодимед този пакет е 120лв., но поне включва всички възможни подобни неща.

Благодаря! Ами аз си пуснах микробиология на секрет, но не излезе нищо - само намалена киселинност и сега трябва да възстановявам балансът там. Ако имаше гонорея, трипер или т.н, бактерията щеше да излезе нали? Резултатът ми е нормална аеробна флора, не се видя кандида.

Това достатъчно ли е или не, за да се разбере? А и нямам симптоми...Понеже цяла седмица ходя по изследвания, кое може да стане само с урина, сигурен ли ще е резултатът и кои лаборатории предлагат този тип изследване с урина и за коя бактерия?

# 87
  • Мнения: 9 092
Сигурна съм, че ако по някаква случайност имаш гонорея, определено няма да се чудиш имаш ли или нямаш - там оплакванията са сериозни, симптоматиката също Simple Smile Не се притеснявай.
В Бодимед предлагат, както и в Геника, днк изследване на всичко. В Бодимед пакетът полово предавани болести струва 120лв. Ако искаш, сподели защо имаш притеснения, за да видя с какво друго мога да ти помогна да се успокоиш Simple Smile

Намалена киселинност и нарушен вагинален баланс дават достатъчен дискомфорт като оплакване, фокусирай се върху него засега, ще отнеме време да се коригира.

# 88
  • Мнения: 67
Може ли малко помощ и за моите резултати? Благодаря

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Имаш гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт