73 СОУ - гимназиална степен /тема №2/

  • 77 392
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 478
Досега (10 клас) не е имало организирани екскурзии в чужбина. Като че ли в един от класовете се чу за някаква оферта, но мисля,че не се осъществи. На тази възраст винаги има "изпълнения", а хотелите далеч не са петзвездни, но това рядко е от съществено значение за доброто прекарване от гледна точка на децата. Конкретно за фирмата  и въпросната оферта е стигнало информация до нашите.

# 451
  • Мнения: 79
То имаше и оферта за ски училище и всичко е чудесно: планина, Германия. Но нещо не ми вдъхват доверие толкова  тийнейджъри, а и Доспат никак не ми хареса. На мен, иначе децата бяха възторжени...

# 452
  • София
  • Мнения: 442
Здравейте! Към родители на 8г и 8 в клас: днес ми сервираха за екскурзия до Германия, с краен срок за капаро петък. Прочетох не добри отзиви за туристическата агенция Булкомтур. Знаете ли подробности, колко души ще придружават група тийн. От предната екскурзия до Девин никак не съм ентусиазирана за по-дълго време и по- далеч.

Пък и ако имат впечатления родители от Горни класове, моля ви да споделите!
Миналата година два 8-ми класа ходихме на екскурзия с Булкомтур - Австрия, Германия, Хърватска. Класните бяха с нас. Не е имало проблеми, организацията беше добра, автобусите изглеждаха нови. Пътят беше доста дълъг - 13часа на отиване. Там също обикаляха с автобус. Настаняването беше по хостели, няма лукс, базови условия. Фокуса беше върху активностите.

# 453
  • София
  • Мнения: 528
Здравейте!
Искам да попитам - има ли информация кога ще бъде изпитът по немски след 8 клас? Горе-долу - началото / средата / края на май или юни? Как е било миналата година, примерно?
Благодаря предварително!

# 454
  • София
  • Мнения: 1 155
И аз се интересувам, питах няколко страници по-назад (#428 пост), но до сега никой не отговори.

# 455
  • София
  • Мнения: 140
Миналата седмица излязоха резултатите от DSD. Доколкото разбрах има повод за гордост от нашите дванадесетокласници Simple Smile.  В класа на сина ми почти 80% са със С1 по неговите думи, както и той. Голям труд и положени усилия както от децата, така и от учителите. Браво!

# 456
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Браво на децата и на учителите за чудесните резултати!
Когато е положен труд, успехите са налице Simple Smile
На мен ми се вижда още далечно, че моята девойка е в десети клас, но ей сега ще се изтъркули времето и се надявам и аз да мога да се похваля, като дойде моментът Simple Smile

# 457
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Браво на децата и техните учители! Flowers Hibiscus
Дано и нашите резултати след време са такива, че и по-добри даже!

# 458
  • Мнения: 592
Моята информация е друга, че поне 1/3 от випуска е  с В2. Което ми се вижда доста. Ние също сме с С1.

# 459
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Дами, дайте повече информация! Как се готвиха децата ви, кога започнаха, може ли да се разчита на наученото в училище или ще трябват допълнителни уроци?

# 460
  • Мнения: 667
Зависи кой набор питате, различни отговори ще получите. Като правило освен това, влезналите със зор и напън си бранят докопаното, а влезналите с доза лекота имат принципно достатъчно висока летва, за да имат очаквания, които обаче не биват покривани от огромна част, да не кажа всички "елитни" училища.
Да, много деца продължават с уроците, включително и по математика, за немски да не говорим. Това е основен двигател на тези училища и резултатността им се базира отново на положен труд отвън. Попадналите на конкретен учител, неясно защо оставен да се вихри във важна за старт на учене на езика година, са съвсем извън борда и който иска някакъв успех отдавна е тръгнал на уроци, защото няма наваксване после. Отделно са промените в обучителния план с все още неясни последствия за набор 2003 и нагоре. Единствен видим резултат е, че натоварването за учениците е драстично увеличено, което не е условие за достигане на качествени знания, а напротив. Системата изисква определен брой оценки за всеки от предметите, което поставя децата в условия да се правят ежедневно тестове, често по два, не е изключено и по три. Това не води до трайни знания, а до учене тест за тест, за да си спасяват положението, като специално за немския след 8 клас остава изключително малко време.
Добрата новина поне за следващите набори е първо, че госпожата, която даде фалстарт за немския за поне два набора, вече я няма и второ, следващите ще са видели резултатността на осакатените с новите промени два предходни набора и биха си извадили поука.

# 461
  • Мнения: 592
Според мен зависи и от детето. Личното ми мнение е че за успеха на един ученик зависи 50% от самия него и 50% от учителя. Двете ми деца завършиха Немска гимназия, едното без нито един частен урок и се справи блестящо, а другото се наложи в 11 и 12 клас да ходи на уроци. По неговите думи без тях нямало да се справи изобщо. Така,че всеки родител си познава детето, колко е амбициозно и трябва да прецени какво трябва да направи. По голямото ми дете, което се справи само каза,че започнала да учи немски сериозно от 10клас, преди това повече наблягаше на английския език.

# 462
  • Мнения: 667
При реорганизацията на учебния процес сега, както и с променените планове нещата имат друг вид вече. Това и написах-зависи. Да, има варианти без уроци, но като цяло намалява и ще намалява още този процент успели. По много причини, тя не е само една тази причина и тепърва ще се вижда това. Към момента едно сериозно количесто от учениците на тази гимназия всъщност ходят на уроци. И то на всякакви вече, не само на немски. Това са фактите.

# 463
  • Мнения: 540
За съжаление не са само два випуска, с.... мече 😢 Дано не се допускат повече такива недоразумения.

# 464
  • Мнения: 3 883
Недоразуменията не се ограничават само по отношение на немския. Действително очаквалите рекламираното качество и среда са разочаровани. Тези, на които родителите са избрали училище, всъщност им е все едно.

Общи условия

Активация на акаунт