Ухапване от насекоми по крачето ?

  • 2 653
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 565
Някой имал ли такъв проблем и това дали наистина е ухапване от насекоми или алергия от нещо друго? Личната ни каза само с фенистил да мажа и нищо друго ? Ако не се подобри от това с какво друго мога да мажа ?Не я сърбят много .

# 1
  • Мнения: 138
Аз ползвам едно кремче на "Бочко" за ухапвания от насекоми, в малка синя тубичка. По ми харесва от "Фенистила", а и е на билкова основа. Ако се наложи, даже и ние възрастните го ползваме.

# 2
  • Мнения: 1 091
На мен това ми прилича на бълха.На моето дете в такива случай слагам на тампон малко оцет и с потупване мажа пъпките.Веднага и минава сърбежа.Може  солена вода и розова вода също.

# 3
  • Мнения: 1 565
Не знам от какво е ама е доста надуто мястото ,аз толкова пъпки на едно място за първи път виждам. Четох че ухапването от паяци става така на няколко места големи пъпки

# 4
  • Мнения: 690
Възможно е и да е това, но и при ухапване и при алергия е добре да го мажеш с фенистил. Аз съм доволна от него.
Ако е само на крачето е по-вероятно да е ухапване защото ако е алергия щеше да има индикация и на други места по тялото. Пробвай да я мажеш със солена вода. Тя също намаля сърбежа.
На колко години е малката. Може да я намажеш с алергозан, не мисля че ще навреди.

# 5
  • Мнения: 1 565
На две години и5 м днеска са станали едни такива с връхчета ,който са пълни с вода и не знам дали трябва да се спукат или сами ще минат ,струва ми се че са взели да запръхват или на мен ми се иска да е така .Още снощи мазах и с алергозан два пъти освен финистила .Този фенистил по колко пъти може да се маже ?

# 6
  • София
  • Мнения: 860
Малко вероятно ми се вижда, но все пак - при варицелата се образуват мехурчета, пълни с бистра течност. Принципно има и други симптоми при нея, пък и рядко излизат първо по крачетата пъпките, но при ухапване от насекомо пък не знам да стават връхчета...  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 565
Не мисля че е варицела , а и според мен се подобряват ,само едното детенце е ,варицелата не е ли харектерна с пъпки по лицето и кожата около половите органи и температура не знам ?Ако беше варицела до сега трябваше да има у на други места пъпки

# 8
  • София
  • Мнения: 860
Вероятно не е шарка, но все пак подхвърлих тази идея заради мерхурчетата, които споменаваш. Иначе единият ми син я изкара 16 дена след другия и без никаква температура. Но пък на снимката изглежда точно като ухапано от бълха.

# 9
  • Мнения: 1 565
Разбирам не бях чувала варицела без температура ама знам ли ,явно може другото дете по късно да я изкара ,ще пиша как е ,за сега е все същото така с връхчета и пълни с течност ,почнах да мажа и с един крем на Рачев уж от него минавали всякакви обриви много бързо .

# 10
  • Мнения: 690
Щом ги виждаш че засяват наистина отминават. За мен не ги пукай сама за да не стане по-голям беля ( може и раничка да стане). Напълно е възможно да е ухапване от насекоми въпреки връхчетата. Може просто да и в е такава кръвта. На моята братовчедка като я ухапе комар на другия ден пъпките и стават като пришки. Пълни с гной. Така че може и при вас да е нещо подобно. Сигурна съм че до ден два ще почнат само да се оправят. Само да не ги чеше.

# 11
  • Мнения: 10 583
Тц! Това не е от бълха. Толкова много на едно място, егати мутанта бълха трябва да е, а да е играла в храсталаците или с улични животинки да се е гушкала - не ми се връзва... Пипа ли ги пъпките? Да не сте ги възпалили и за това да имат връхчета с течност? Искай направление за дерматолог. Само фенистил локално може и да не помогне, ако сте ги възпалили.

# 12
  • Мнения: 1 565
Вече нямат връхчета ,а са с коричка и сигурно скоро ще минат ,не знам колко време още ще седят така .Не мисля ,че са възпалени ,до сега такова нещо не ми се беше случвало

# 13
  • Мнения: 10 583
С коричка ли?! От разчесване ли, от какво? Нали знаеш, че течност+корички= асоциация с варицела? Има изследвания за антитела, ако те вълнува.

# 14
  • Мнения: 1 565
Знам ,че може да в варицела ,ама пък толкова леко да минем ,без никаква температура и пъпки само по едното краче ,от коляното на долу ,съмнявам се .Иначе много прилича на варицела .Не ги е чесала и според мен не я сърбят .Другото детенце нямаше ли до сега да се зарази? Варицелата не е ли силно заразна .Като цяло е доста странен обрив .Но според мен минава вече . Какво е това изследване ?

Общи условия

Активация на акаунт