"Extra SIM" карта от Мтел- уловка или не?

  • 2 983
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 306
Не знам дали тук е мястото на темата, но това е въпросът ми- исках просто да си сменя тарифния план без никакви допълнителни карти, но в офиса на Мтел казаха: " Не може, задължителна е extra SIM картата и е за Ваше удобство. Когато искате може да я спрете, но е задължително да я вземете" . И понеже не вярвам на подобни " доброжелателни намерения" на мобилните оператори, затова търся мнение от по- запознати дали да я взема и да я спра или да не рискувам, за да не се окаже след време, че въпреки, че не е ползвана картата, да има натрупана сума за плащане( което не е невъзможно при конкретния оператор, пък и не само при него)?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 594
Не съм запозната, но аз не бих рискувала.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 513
И аз не бих. Много лъжат в офисите им. Повече от възможно е  да има месечна такса за нея. Поискай първо да прочетеш договора, настоявай за това, преди да подписваш.

# 3
  • Мнения: 4 711
Какво знам от човек, работил в Мтел: по такива въпроси се звъни на оператор, понеже разговорите се записват и не смеят да лъжат.


Още нещо: откога казват, че е задължително това? Аз преподписах декември месец и нямаше такова нещо.

# 4
  • Мнения: X
Екстра СИМ е допълнителна карта на същия номер. Първият месец ти е безплатно, после има месечна такса. Не мисля, че е задължително. Обади се на оператора. Peace

https://www.mtel.bg/pomosht-mtel-extra-sim - тук има описание и цени.

# 5
  • Мнения: 1 306
Благодаря на всички! Това, което и на мен не ми хареса в цялото обяснение на служителя беше думата " задължително", няколко пъти изрично питах и все това беше отговорът. Най-добре ще е наистина да звънна на оператор и да чуя каква ще бъде неговата версия.

Общи условия

Активация на акаунт