Мъртво животинче в кладенец. Към кого да се обърна за помощ ?

  • 1 094
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Съжалявам ако съм писала в неправилното място, но тъй като съм нова тук, а и положението е спешно, ще ви помоля само да ми отговорите или да ми дадете някакъв съвет, ако можете. Благодаря предварително.

Проблем е такъв, че на село имаме един имот, който много рядко се посещава и поради тази причина всякакви хора и животни могат да влизат вътре и точно това се случи. Имаме кладенец, който няма капак и вътре се е удавило някакво животинче, което най - вероятно е куче. Страх ме е, че тялото му ще зарази водата, а оттам и почвата. Тъй като собствениците на имота, са извън страната и не могат да вземат никакви мерки, аз се заех да търся помощ, но където и да се обадя, винаги ме прехвърлят някъде другаде и просто вече не знам на кого да се обадя. Ще съм много благодарна ако можете да ми предложите някой, който се занимава с такива проблеми, защото от това можем да си навлечем неприятности не само ние, но и съседите ни.

# 1
  • Мнения: 18 879
Обади се на най-близката до вас РЗИ (РИОКОЗ).

# 2
  • Мнения: 1 025
За проблем в твоя имот  няма кой да ти помогне, наеми някой да го извади, ако не може да се оправите сами.

# 3
  • Мнения: 40 752
Почвата няма да се зарази, не бери грижа. Филтрацията на самата почва е достатъчна. Но кладенецът вече не става за пиене. Трябва да се извади животното и да се обеззарази кладенецът, но кога ще става за ползване на мога да кажа. Опитай да звъннеш в РЗИ и от там евентуално ще ти дадат съвет.

# 4
  • Мнения: X
звъннеш в РЗИ и от там евентуално ще ти дадат съвет.
От РЗИ съветват: Обеззаразяване на малки количества вода и вода в кладенци
http://balkanec.bg/ot-rzi-savetvat-obezzarazyavane-na-malki-koli … dentsi-21510.html
1. С предварително изчерпване на водата в кладенеца.
2.Без изчерпване на водата в кладенеца

# 5
  • Мнения: 4 206
След като имота не се ползва се предполага, че и кладенецът не е употреба. Извадете сами удавеното животно и сложете капак на кладенеца. Останалото ще го свърши природата. Няма институция, която да дойде и да ви извади животното от кладенеца. РИОКОЗ ще дойде да вземе проби от водата, ако ще се ползва.

Общи условия

Активация на акаунт