МОН - промените продължават

  • 130 303
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
От профсъюзите са казали, че това 15%-тно увеличение на РЗ не означавало, че на всички учители ще се увеличи с 15%. Можело и с 5%, с 10% - по усмотрение на директора. Вие така ли тълкувате нормативните документи? В тях пише 15% увеличение, а не до 15% увеличение.

Аз попитах и ми казаха ,че ще има 15% за минималните заплати. За останалите - каквото остане.

# 691
  • Мнения: 21 455
Проектът на Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 4 от 2017 г. за нормиране и заплащане на труда (обн., ДВ, бр. 34 от 2017 г.) е качен на страницата на МОН в началото на август. Не помня дали имаше линк тук в темата и дали е свързан с увеличението от 15%, което коментирате. В проекта е предвидено увеличение на минималните размери на основните месечни работни заплати на педагогическите специалисти.
Сравнението със сега действащата наредба показва около 15% увеличение за всяка от групите, изброени в Приложение № 3 към чл. 16, ал. 1.
 Бележки, становища и предложения по проекта  могат да бъдат изпращани към дирекция "Финанси" на e-mail: d.kotseva@mon.bg до 7 септември 2017 г. (включително).

# 692
  • Мнения: 4 708
От профсъюзите са казали, че това 15%-тно увеличение на РЗ не означавало, че на всички учители ще се увеличи с 15%. Можело и с 5%, с 10% - по усмотрение на директора. Вие така ли тълкувате нормативните документи? В тях пише 15% увеличение, а не до 15% увеличение.

Аз попитах и ми казаха ,че ще има 15% за минималните заплати. За останалите - каквото остане.
Още когато писаха статиите по въпроса ви казах, че хич не им вярвам, заради опита от предишни години. Wink но пък успяха успешно да настроят срещу нас много хора, които им вярват сляпо. Наскоро излезе статия, че учителите вземали по 1400лв заплати, и понеже никой не чете какво пише вътре, че то било ако си в София, с 35 години трудов стаж и І клас квалификация, голяма злоба беше изляна отдолу в коментарите.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 529
https://www.dnes.bg/obrazovanie/2017/08/25/zaplatata-na-uchiteli … ata-zashto.351412
То си личи какви хора пишат тези коментари - написани с правописни грешки и на латиница.
Дано от МОН да са готови с наредбите и заповедите, докато темата не е достигнала 50 страници. Ако излезне нещо, го копирайте тук, за да видим по-бързо.

# 694
  • София
  • Мнения: 62 595
До 50страница са само отчетните теми. Тази не е отчетна, така че ще си продължи колкото е животът й.

# 695
  • Мнения: 21 455
Е, кога не сме давали своевременно линкове? Smiley
Анди е обяснила за темата. Няма да приключи на страница 50.
Дано не се забавят, че в момента друго яйце им се пече на ....

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Заповедите за учебната 2017/2018г. са публикувани.

# 697
  • Мнения: 21 455
Общо-взето познахме. Орязаха коледната и върнаха НВО през май на едни и същи дати с ДЗИ. Нищо ново под слънцето.
Ваканции и неучебни дни

Външно оценяване

График на дейностите по приема в осми клас

ДЗИ

Държавни изпити

# 698
  • София
  • Мнения: 62 595
И за какво беше цялата пушилка? Обърнал се Илия - и пак в тия.

# 699
  • Мнения: 21 455
Опипаха почвата. Догодина седмокласниците ще учат до 30. юни и едва ли ще оставят НВО през май.
Проектът за ваканциите явно целеше да се провери настройката за изместване на края или началото на учебната година.
Малко са поразместили ваканциите и са скъсили коледната. Изместена е и датата за подаване на документи за кандидатстване след основно образование, оттам се изместват и датите на класиранията и записванията.

# 700
  • Русе
  • Мнения: 11 918
 Мдааа, тази нелепица с 2 януари е сякаш в тази насока. Ако искате по-дълга коледна, ще се наложи да бутнем началото/края на учебната година. Или да има за какво да се дракаме вместо да гледаме учебни планове, програми, учебници и разни други важни.
     Илия се е пременил, ама все по окъсан.

# 701
  • Мнения: X
Мдааа, тази нелепица с 2 януари е сякаш в тази насока. Ако искате по-дълга коледна, ще се наложи да бутнем началото/края на учебната година. Или да има за какво да се дракаме вместо да гледаме учебни планове, програми, учебници и разни други важни.
     Илия се е пременил, ама все по окъсан.


Няма нужда да бутат нищо. 3 януари е сряда, следователно за 3, 4 и 5 януари ще пиша една бележка по домашни причини и готово. Да се гръмнат.

# 702
  • Мнения: 47 973
Що, те редовно правят така, че да си благодарен, че няма промяна или са върнали някое старо решение, колкото и лошо да е било. Сега и със СМГ така ще стане- накрая ще сме супер благодарни да се оттеглят и да оставят нещата по старому.
Вече се моля да не пипат нищо, докато завърши и малкото дете, само няколко годинки още...просто не се издържат тия глупости...
За ваканциите- грипове, дървени ваканции и други неща услужливо ще се появят.

# 703
  • Мнения: X
Вече се моля да не пипат нищо, докато завърши и малкото дете, само няколко годинки още...просто не се издържат тия глупости...
И аз само за това се моля, че като пипнат нещо, още по-зле става.

# 704
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз мисля, че е добре така.

Общи условия

Активация на акаунт