МОН - промените продължават

  • 129 863
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 21 436
Така де, не безплатни, ще си ги платим. Имате ли идея колко тежи учебника по литература за 8 клас?
" Просвета" със сигурност имат електронни издания на доста учебници. За другите издателства не съм се интересувала.

# 1 051
  • Мнения: 47 898
Да, и аз се сетих за Просвета и онези с контурните карти, май издателство Атласи се казваха. Те имат и онлайн тестове и т.н.  интерактивни неща. Но не се сещам за други, а и все пак учителят избира учебника и ако нямаш късмет да си на Просвета...

# 1 052
  • Мнения: 21 436
Направих бърза справка със списъка на одобрените учебници за осми клас за тази учебна година. Голяма част от тях са описани като печатно издание с електронен вариант.
Иначе вече са се задействали.
Проект на Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 10 от 19.12.2017 г. за познавателните книжки, учебниците и учебните помагала
Проект
Мотиви
Бележки, становища и предложения по проекта могат да бъдат изпращани към дирекция „Учебници и училищна документация“ на e-mail:  m.nesheva@mon.bg до 23.03.2018 включително

Проект на Постановление за изменение и допълнение на Постановление № 79 на МС от 13.04.2016 г. за осигуряване за безвъзмездно ползване на познавателни книжки, учебници и учебни комплекти
Проект
Мотиви
Бележки, становища и предложения по проекта могат да бъдат изпращани към дирекция „Учебници и училищна документация“ на e-mail: p.todorova@mon.bg и/или m.nesheva@mon.bg до 23.03.2018 включително

Последна редакция: чт, 22 фев 2018, 10:55 от Дидева

# 1 053
  • Варна
  • Мнения: 737
Имам въпрос : до колко извинени отсъствия имаме право за 1 учебна година?Днес разбрах от класната,че са до 120,а аз имам около 129  за първи срок само.Втория срок още не съм отсъствала. Възможно ли е да ме накажат? Нямам нито едно неизвенено. Имам,обаче, една двойка за срока и майка ми ще ходи да се подписва.

# 1 054
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Имам въпрос : до колко извинени отсъствия имаме право за 1 учебна година?Днес разбрах от класната,че са до 120,а аз имам около 129  за първи срок само.Втория срок още не съм отсъствала. Възможно ли е да ме накажат? Нямам нито едно неизвенено. Имам,обаче, една двойка за срока и майка ми ще ходи да се подписва.
Няма как да те накажат за това, че си отсъствала по наложителни причини и си извинила отсъствията. Имаше лимит на отсъствия, който, ако бъде надвишен, ученикът трябва да положи изпити по всички предмети за оформяне на успех за срока. Мисля, че лимитът беше 20% от всички часове за срока и това бяха май точно 120 часа. Класната не ти ли е казала нещо по този въпрос?

# 1 055
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако имаш над 25% отсъствия(независимо по какви причини) по някой предмет и не може да ти бъде оформена срочна оценка, тогава ще трябва да се явяваш на изпит за оформяне на оценка. Наказание за отсъствия по уважителни причини не се налагат.

# 1 056
  • Варна
  • Мнения: 737
Ясно,но аз бях оформена без проблем по всички предмети. А това 20-25 процента за 1 срок ли е? Класната чак днес ми каза за това,че съм го превиша (тя сега била разбрала),но каза,че пак мога да отсъствам.

# 1 057
  • Мнения: 21 436
Чл. 37. (1) Изпити за определяне на срочна оценка по учебен
предмет или модул се полагат от:
1. учениците, обучавани в дневна, във вечерна, както и в комбинирана форма при обучението при условията и по реда на дневна форма, чиито отсъствия надхвърлят 25 % от учебните часове по отделен предмет или модул, предвидени по училищния учебен план за съответната паралелка през учебния срок, което не позволява да
бъде формирана срочна оценка поради невъзможност да бъде осъществен минималният брой текущи изпитвания по чл. 12, ал. 1 при спазване на принципа за ритмичност по чл. 11, ал. 1;

# 1 058
  • Мнения: 2 558
Можете ли да ми обясните нещо - за 1-ви клас има допълнителни часове /при нас-хореография/, това как се води като часове? В койъ нормативен акт мога да намеря информация задължителни ли са и т.н.?
Имаме проблем с учителката на дъщеря ми и искам да съм наясно какво можем да направим, за да я сменим.
Благодаря предварително!

# 1 059
  • Пловдив
  • Мнения: 529
Можете ли да ми обясните нещо - за 1-ви клас има допълнителни часове /при нас-хореография/, това как се води като часове? В койъ нормативен акт мога да намеря информация задължителни ли са и т.н.?
Имаме проблем с учителката на дъщеря ми и искам да съм наясно какво можем да направим, за да я сменим.
Благодаря предварително!
За всички училища, в които знам, че се провеждат часове по Хореография, часовете са СИП (ФУЧ) и не са задължителни. Мисля, че наредба 4 от 30.11.2015г. за учебния план е най-подходяща

# 1 060
  • Мнения: 2 063
Бих искала да попитам задължително ли е учениците да имат застраховка?

# 1 061
  • Мнения: X
Бих искала да попитам задължително ли е учениците да имат застраховка?
Не.

# 1 062
  • Мнения: 4 706
Бих искала да попитам задължително ли е учениците да имат застраховка?
Не.
Заради часовете по физическо обаче е препоръчително, защото в случай на инцидент ще изплатят някаква сума. А за екскурзии мисля, че беше задължително.

# 1 063
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Там е работата, че в повечето случаи не изплащат нищо - и личен опит, и наблюдение над други. Затова съм забранила застраховките вкъщи. За екскурзии се прави няколко дневна застраховка обща за всички и мисля, че е различна.

# 1 064
  • Мнения: 4 343
Четвърти клас самостоятелна форма на обучение. За всеки предмет се полага много сериозен  изпит върху  учебното съдържание за цялата година. Може ли с резултатите от тези изпити да се освободи от матурите (външно оценяване) ,което е много по семпъл тест- вариант много меко казано на същинския изпит и по същество го повтаря?
 

В таксата за всяка екскурзия си има включена туристическа застраховка отделно. При събитие би трябвало всяка полица да се разглежда отделно .Няма значение че са за едно и също дете и за едно и също събитие. Изплащат се отделно всяка сключена полица. .

Общи условия

Активация на акаунт