ЮНЧЕТА 2017 г.

  • 63 017
  • 730
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 980
При нас днес голямо реване. А и 3 пъти акал. Давала сьм му размразена коластра, щото кърма ми намалява и се налага да размразявам. Мисля че тя е подействала така расхлабващо. И аз се побърквам когато има нещо на бебо. Ужас....

# 46
  • Мнения: 1 501
Момичета като кажете, че няма колики при вас направо не мога да повярвам... честно. Много е лошо положението при нас. Направо не мога да си представя такова бебе еднорог без колики  newsm78 Joy

# 47
  • Мнения: 148
При нас снощи беше ад. За колики давам само Лефакс и той помага много за изгонване на газовете от червата, ни бебка се скъсва да плаче след всяко пръц. Толкова много като вчера не беше плакала до сега Head Band

# 48
  • Мнения: 665
Момичета, педиатърката ни е казала да даваме 3 дни преди ваксината ШС номер 2 и ШС номер 3, 3 пъти на ден м/у храненята по 2мл., като предварително цялото хапче се разтваря в 6мл. преварена вода, но как да отмеря 6мл. за да го разтворя и после как точно да отсипя цели 2мл. за да дам на малката  Shocked Laughing

# 49
  • Германия
  • Мнения: 3 398
Момичета, педиатърката ни е казала да даваме 3 дни преди ваксината ШС номер 2 и ШС номер 3, 3 пъти на ден м/у храненята по 2мл., като предварително цялото хапче се разтваря в 6мл. преварена вода, но как да отмеря 6мл. за да го разтворя и после как точно да отсипя цели 2мл. за да дам на малката  Shocked Laughing

Пробвай със спринцовка от 5 или 10 мл

# 50
  • Мнения: 383
Desert,при нас също е ад с коликите.Малката спи толкова неспокойно от тях,то не са мятане на ръце,крака,гърчене.Понякога толкова и се спи,че го прави със затворени очи 😞😞😞 Мисля да питам педиатърката следващия път дали е нормално изобщо да не спи спокойно.Къса ми се сърцето така 😢
Все си мислех,че има шанс да намаляват,ноооо не.И съм забелязала,че са през целия ден,като най-силни са сутрин и вечер 😞

# 51
  • Мнения: 980
Оо, и при нас има мятане на крака, ръце, главата. Като го проспивам, повивам ръцете с пелена или ги държа, за да не се бие по главате с тях. Иначе често ги държи плътно до тяло, сгънати в лакати. Майка ми е казала че това е хипертонус на ръцете и трябва да се прови масаж на дланите и пръсчета, освен това да плува в ваничка с вода, като го държиш под шийката по гръб. Масажи правим и наистина почнал да отпуска ръцете, не са толкова напрегнати. В ваничка давам малко да плува, за да отпуснат мускулчета.

# 52
  • Мнения: 980
Момичета, при вас бебета държат ли глава, като ги слагате по корем? А също като ги приповдигате за ръчички, вдигат ли и главата или тя се увисва назад? При нас нито едно нито друго не става, а сме на2 месеца и 10 дни. А по корем изобщо не обича да лежи...  Sad

# 53
  • Мнения: 383
Karjala,вчера за пръв път си задържа главата като я сложих по корем.Обикновено обича да я забива и да започне да ръпа нещо.Мислех си,че никога няма да си я изправи,но вчера се случи,днес пак я оставих така и пак я вдигна.Ние сме на 2 месеца и 12 дни.И нашата не обича много по корем.Бързо започва да се изнервя така,но пък и аз мразя много са спя по корем или да лежа.
Не се притеснявай ще видиш,че и вашият ще я вдигне.

# 54
  • Мнения: 980
Салли, а хващате ли вече играчки? Ние още не. Sad Само следи внимателно, анимации също гледа.

# 55
  • Мнения: 383
Karjala,още не ги хваща.Само гледа 🙂 Най-обича музикалната въртележка.Понеже вече иска все на ръце или права и като я сложа в леглото се започва един истеричен рев и крещене,та за сега успявам с въртележката да я успокоя.

# 56
  • Мнения: 980
И ние сме така. Само че за малко успявам да спра реване с люлка и музика в нея.
Някой от мамите чул ли за герданчета от суров кехлибар, който се слага на шийката на бебето срещу лигавене и болката от никнене на зъбките. Намерих сайта, на който се продава такова нещо и се чудя дали да поръчвам...

# 57
  • Мнения: 383
Оххх,четеш ми мислите 😂Сега,докато се гърчи в мен-аз разглеждам сайт за тези герданчета и чета мнения.Чудя се гердан или гривна?

# 58
  • Мнения: 891
Моята пък хич не иска на ръце.Лежи си на активната гимнастика...рита ...радва се.После яде и спи и така....на ръце само да се уригне.Иначе и тя още не си държи главичката...мъчи се ,но забива носле и започва да ближе чаршафа и така.

# 59
  • Мнения: 980
Цвете, ти си късметлийка. Аз пък нямам ръце вече от носене.
Сега като слагам го по корем навивам една пеленка на руло и пъхам му под гърдите и мишничките. Така поне 2-3 минути се опитва да вдигне главата.
Салли, сега ли ще поръчваш? Аз съм чела че герданче е поефективно от гривна, защото е понаблизо към проблемното място. Чудя се нещо потъмнтчко, момчешко да избера. После да не ми се кара, че съм му слагала момичешки герданчета.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт