Сърница

  • 20 626
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 614
Завърши и нашата прекрасна почивка в ''Романтика".Уникална гледка,хубава база,вкусна храна и отзивчив персонал.Момчетата страшно се стараят.Возихме се на корабче,ходихме на Дяволската екопътека,Ягодина,Орлово око,Доспат,Лещен Ковачевица,Гоце Делчев,Велинград....
За басейна и влакчето не остана време,но водата така или иначе беше много студена.
Базата е пълна,имаше и няколко големи,шумни компании,така че ако някой търси тишина и спокойствие....не е точно неговото място в този момент !!

# 76
  • Мнения: 10
Здравейте, искам да попитам дали някой има информация в колко часа са разходките с корабчета?

# 77
  • Мнения: 361
Здравейте ! С компания от 6 човека искаме да летуваме във Ваканционно селище ИВА. Тъй като не можем да се съберем всички в една вила, ще се наложи и една стая в хотелската част да запазим. Та въпроса ми е хотелската част близо ли е до вилите ? Който е ходил ще има реална представа, дано се включи някой с пресни впечатления, благодаря!

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 10:45 от kikokolin

# 78
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 321
Здравейте ! С компания от 6 човека искаме да летуваме във Ваканционно селище ИВА. Тъй като не можем да се съберем всички в една вила, ще се наложи и една стая в хотелската част да запазим. Та въпроса ми е хотелската част близо ли е до вилите ? Който е ходил ще има реална представа, дано се включи някой с пресни впечатления, благодаря!
Да, близо е. Много добър избор, ще ви хареса. От вилите химилайките са най-приятни. Има няколко беседки с барбекю. Отделно има и ресторант, но не знам дали все още функционира. Домакините са много любезни и отзивчиви. Ако сте ходили и друг път в Сърница, няма как да не сте чували за местната сладкарница. Горещо препоръчвам да я посетите.

# 79
  • Мнения: 361
Благодаря за отговора!! Тъкмо звъннах там, естествено че сме закъсняли!!!Няма нищо свободно за периода, който искаме, толкова съжалявам, мястото е уникално. Моля, препоръчайте ми къщи, бунгала...На брега на язовира ! Иначе хотелите, които препоръчвате в града също ще разгледам, но ние не искаме хотел, а свобода, близо до природата.

П.С. Намерих свободни бунгала на Романтика!!
За там имам въпроси сега, много се извинявам и благодаря на който ми отговори, защото това ще предопредели избора ми. Първи въпрос- в ресторанта скъпо ли е, вкусно ли е? Ако искаме , ще има ли възможност да си сядаме вечер на терасата на бунгалото и да си правим по някоя салата ? 4- ма възрастни сме, тераските на бунгалата събират ли толкова?

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 12:45 от kikokolin

# 80
  • Мнения: 85
Кikokolin  това лято бяхме отседнали в къща за гости Хисарски. Намира се на самия бряг на язовира във вилната зона, преди Романтика . Част от стаите са с гледка към язовира. Разгледайте я може да ви допадне. Собствениците са мили хора, които предлагат и вкусна  домашно приготвена храна. Има и оборудвана кухня и барбекю , където може и вие да си приготвяте и да сядате навън или вътре , където ви хареса.Има и басейн. От форума научих за мястото и не съжелявам. Препоръчвам.Ако имате въпроси питайте.

https://www.google.com/url?esrc=s&q=&rct=j&sa=U& … onPSBZ4hRKcKIMOaG

Последна редакция: ср, 26 яну 2022, 14:02 от vili6303

# 81
  • Мнения: 361
Благодаря , но все пак запазих на Романтика! Държим на бунгала. Има време до Август, надявам се, който посети да споделя тук актуална информация .

# 82
  • Мнения: 3 137
Какви точно бунгала резервирахте на Романтика? Гледам, че в сайта са обявили само тези с три легла. Преди имаше и с 4, и с 2 легла - сега няма ли ги?

# 83
  • Мнения: 361
Какви точно бунгала резервирахте на Романтика? Гледам, че в сайта са обявили само тези с три легла. Преди имаше и с 4, и с 2 легла - сега няма ли ги?


Резервирах такива от сайта, с по три легла. Поне така говорихме по телефона...Дано няма изненади като пристигнем. Rolling Eyes
А между другото много е неприятно това където по всички коментари го чета , че басейна е студен . Ами той не става за ползване едва ли не! Така ли да разбирам Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 13:23 от kikokolin

# 84
  • Мнения: 744
Какви точно бунгала резервирахте на Романтика? Гледам, че в сайта са обявили само тези с три легла. Преди имаше и с 4, и с 2 легла - сега няма ли ги?


Резервирах такива от сайта, с по три легла. Поне така говорихме по телефона...Дано няма изненади като пристигнем. Rolling Eyes
А между другото много е неприятно това където по всички коментари го чета , че басейна е студен . Ами той не става за ползване едва ли не! Така ли да разбирам Rolling Eyes
Да. Били сме август месец и малко хора се престрашаваха да влязат. 😂

# 85
  • София
  • Мнения: 11 471
Здравейте,
Живо ме интересува наистина ли басейнът в този комплекс Романтика е толкова студен, дори през август?
Та той е доста голям, защо въобще е инвестирано в него. А се интересувам, защото обмисляхме някоя и друга нощувка с децата, като в комбинация с преходи, следобедно те ще искат басейн...., но ако е студен?

# 86
  • Мнения: 3 137
Сърница не е за такъв тип почивки, свързани с басейни и слънчеви бани. Надморската височина там е голяма и винаги е приятно хладно, дори когато долу в страната са най-големите жеги. То и това е най-хубавото на тази част на Родопите - че можеш да си починеш от летните горещини и да се разходиш на прохлада в гората. Вечер си е направо студено, следобед е приятно хладно, по обяд е около 25 градуса, много рядко и за кратко 30 - кога да се стопли този басейн?! Те и да го подгряват всеки ден (което би било направо невероятно при сегашните цени на тока), той вечер ще изстива.
Който иска басейни, да ходи в Девин или Велинград. Но там пък е много горещо и юли-август не е приятно за разходки в гората.

# 87
  • София
  • Мнения: 11 471
Сърница не е за такъв тип почивки, свързани с басейни и слънчеви бани. Надморската височина там е голяма и винаги е приятно хладно, дори когато долу в страната са най-големите жеги. То и това е най-хубавото на тази част на Родопите - че можеш да си починеш от летните горещини и да се разходиш на прохлада в гората. Вечер си е направо студено, следобед е приятно хладно, по обяд е около 25 градуса, много рядко и за кратко 30 - кога да се стопли този басейн?! Те и да го подгряват всеки ден (което би било направо невероятно при сегашните цени на тока), той вечер ще изстива.
Който иска басейни, да ходи в Девин или Велинград. Но там пък е много горещо и юли-август не е приятно за разходки в гората.
Именно в тази връзка ми е въпроса - защо тогава има басейн....?
Не споменах, че планувам цял ден да се виси в басейна, точно обратното. Но пък при такъв студ, за какъвто говорите....

# 88
  • Мнения: 3 137
Първо, защото наличието на басейна е изискване за категоризацията на хотела с определен брой звезди /мисля, че 4 звезди няма как да се дадат без басейн/.
Второ, защото може и да са си мислели хората да го подгряват, но после да са видели, че не им излиза сметката.
Трето, защото не всеки държи басейнът да е топъл. Хората, които спортуват, а не се плацикат за удоволствие, не могат да го правят в топъл басейн. Вкъщи имам половин отбор състезатели по водна топка и те в топъл басейн не влизат, че им ставало лошо. Басейнът, в който тренират, е още по-студен, но синът ми казва "като направя две дължини бътерфлай и така загрявам, че почвам да изпарявам водата" Wink

# 89
  • Варна
  • Мнения: 615
За мен също е необяснима тази инвестиция, която е почти неизползваема. Едва ли е с идеята да спортуват професионалисти вътре. А подвежда много хора с деца, които не допускат колко е студен и си представям каква борба е да обясниш на децата как ей го на басейна, ама не може вътре.
Не съм отсядала в това селище, а в съседно вили Ива. Една от причините е че не искам да плащам по-високата им цена, в която е калкулирано и наличието на басейн.

Общи условия

Активация на акаунт