Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 авг. 2017, 15:44 ч.

Трансабдоминален серклаж

• 11 891
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
Силве,честито от мен.Само хубави момемти от тук на татък ви желая.
Весело посрещане на новата година на всички

# 46
Еха, каква прекрасна новина виждам тук Simple Smile Страхотен старт на годината! Честито, Силве! Искрено ти пожелавам една спокойна бременност!
Щастлива и благословена нова година на всички Simple Smile

# 47
Здравейте момичета. Отдавна не съм ви писала. На 11 април бях на ФМ в 21 седмица. Бебето беше супер, моята шийка - 20мм и амниотичния сак още не е стигнал до серклажа. Все пак съм малко на тръни, защото това ми е "травматичния" период от предната бременност. Изчислиха ми и рискове за преждевременно раждане. Не изглеждат притеснително - 80% шанс за раждане след 37 г.с. Рисковете за преждевременно раждане преди 28 седмица са пренебрежими Blush

Днес съм в 22г.с. и 5 дни. Почти съм сигурна, че нося магаренце от по-дивичките - точно толкова шава и рита Stuck Out Tongue Winking Eye

Попитаха ме в друга тема при кого се следя. Та следи ме д-р Анна Богданова от Токуда. Много съм доволна. Реално всеки преглед си е като фетална морфология. Всичко на бебето се преглежда и премерва без онази глупост с меренето на  корема със сантиметър.

Следващия преглед е на 7 май и тогава пак ще ви пиша.

# 48
Благодара ти за мнението Silveto i Yasen. За нея и аз четох, много добри отзиви. Ще я потърся, когато дойде време. А ти бъди силна и спокойна Simple Smile Пожелавам ти най-яркото и усмихнато августовско слънце 😊

# 49
  • Пловдив
Здравейте момичета. Отдавна не съм ви писала. На 11 април бях на ФМ в 21 седмица. Бебето беше супер, моята шийка - 20мм и амниотичния сак още не е стигнал до серклажа. Все пак съм малко на тръни, защото това ми е "травматичния" период от предната бременност. Изчислиха ми и рискове за преждевременно раждане. Не изглеждат притеснително - 80% шанс за раждане след 37 г.с. Рисковете за преждевременно раждане преди 28 седмица са пренебрежими Blush

Днес съм в 22г.с. и 5 дни. Почти съм сигурна, че нося магаренце от по-дивичките - точно толкова шава и рита Stuck Out Tongue Winking Eye

Попитаха ме в друга тема при кого се следя. Та следи ме д-р Анна Богданова от Токуда. Много съм доволна. Реално всеки преглед си е като фетална морфология. Всичко на бебето се преглежда и премерва без онази глупост с меренето на  корема със сантиметър.

Следващия преглед е на 7 май и тогава пак ще ви пиша.

Silveto_i_Yasen как мина прегледа, чакаме да се похвалиш!
При мен също някъде в тези седмици шийката беше около 2 см. и на последния преглед преди да родя беше 1,8.
Боже как бързо лети времето след  тези девет месеца в очакване !
Хайде момичета хубав ден и дано чуем още хубави новини скоро.

# 50
Здрасти, zundik. На прегледа огледахме бебока подробно. Много добре се развива - беше стигнала 733 грама. По мои груби изчисления би трябвало до края на календарната седмица да мине 800 гр.
Миналата седмица имах сериозни проблеми с червата, които ми докараха контракции няколко дена и шийката ми беше скъсена на 1.75мм. Попритесних се и съм се сложила на лежащ режим. Поне червата се оправиха и контракциите спряха.
Направихме един курс терапия с кортикостероиди за всеки случай.
На 21 май съм пак на преглед на шийка. Пак ще пиша Blush

# 51
Здравейте мамчета. Вчера ходих на мерене на шийката - 18мм. Значи за 2 седмици не е мръднала, даже е с половин мм. отгоре. Доста ме обнадеждава това, в петък ще направя 27 седмици 

# 52
  • Пловдив
Браво! Чудесни новини. Не остана, още малко и ще гушнеш твоето прекрасно слънчице. Ще имаме още една сбъдната мечта.

Общи условия

Активация на акаунт