Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 138 688
  • 1 631
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 54 054
Моята е в Уникредит, такса 1,50 след третия месец, при редовни постъпления.
0.30 теглене от техен банкомат.
Имат и една промоция Клик, но аз вече имах карта, а тя е за нови клиенти. Тя е без такса за теглене и други отстъпки.

# 421
  • Мнения: 5 172
ОББ имат добра комбинация на спестовен депозит и разплащателна сметка с карта. Не се бях сещал, че може и такава „оферта“ да има. Не го афишират никъде.
Условието е да има спестовен депозит мин. 500лв. и така таксата за разплащателната сметка става 0лв. Докато има мин. 500, разплащателната сметка е без такса. Също без такса за внасяне на пари в сметката, иначе има.
Парите могат да се теглят по всяко време, когато клиента пожелае, но губи лихвата и съответно ще започне да плаща такса за разплащателната сметка, ако сумата в депозита падне под 500лв.
Безплатно се плащат битовите сметки.
Много хора държат дори повече от 500лв. без никаква ползва. Без такса за поддръжка не е малко.
https://www.ubb.bg/individual-clients/spestyavaniya-i-investitsi … -srochni-depoziti

# 422
  • Мнения: 1 422
То хубаво, че нямат такса за поддръжка.. Депозитите им са с 0.00%? лихва.. Има ли изобщо някоя банка, която да дава някаква лихва за депозити? Да се чуди човек къде да си държи парите, без да губи само от месечни такси...

# 423
  • Мнения: 2 577
То хубаво, че нямат такса за поддръжка.. Депозитите им са с 0.00%? лихва.. Има ли изобщо някоя банка, която да дава някаква лихва за депозити? Да се чуди човек къде да си държи парите, без да губи само от месечни такси...

Моята.Simple Smile  На месец ми превеждат колосалната сума от 3 стотинки от лихви, Joy Joy Да се чуди човек какво ще ги прави толкова пари. Смешно е положението, но поне не им плащам такса за да стоят при тях, а човек трябва да има "бързи" пари под ръка.

# 424
  • Мнения: 25 673
То хубаво, че нямат такса за поддръжка.. Депозитите им са с 0.00%? лихва.. Има ли изобщо някоя банка, която да дава някаква лихва за депозити? Да се чуди човек къде да си държи парите, без да губи само от месечни такси...

Моята.Simple Smile  На месец ми превеждат колосалната сума от 3 стотинки от лихви, Joy Joy Да се чуди човек какво ще ги прави толкова пари. Смешно е положението, но поне не им плащам такса за да стоят при тях, а човек трябва да има "бързи" пари под ръка.
Коя е твоята банка?

# 425
  • Мнения: 5 172
То хубаво, че нямат такса за поддръжка.. Депозитите им са с 0.00%? лихва.. Има ли изобщо някоя банка, която да дава някаква лихва за депозити? Да се чуди човек къде да си държи парите, без да губи само от месечни такси...
Затова няма смисъл да стоят и да разчиташ на лихвите, които и преди клоняха към нула.
Хората инвестират в акции и крипто валута. За един ден може да спечелиш толкова пари, колкото не можеш да спечелиш за година от лихви.

# 426
  • Мнения: 2 577
Скрит текст:
То хубаво, че нямат такса за поддръжка.. Депозитите им са с 0.00%? лихва.. Има ли изобщо някоя банка, която да дава някаква лихва за депозити? Да се чуди човек къде да си държи парите, без да губи само от месечни такси...

Моята.Simple Smile  На месец ми превеждат колосалната сума от 3 стотинки от лихви, Joy Joy Да се чуди човек какво ще ги прави толкова пари. Смешно е положението, но поне не им плащам такса за да стоят при тях, а човек трябва да има "бързи" пари под ръка.
Коя е твоята банка?

FiBank
(Не ме питай обаче колко е процента понеже нямам никаква представа, трябва да проверявам, а и всеки месец е различна сумата посметката, съответно и лихвата)
За сега с тях най-добре се разбирам, минах през няколко. Някои от тях като ЦКБ например ми скъсаха нервите и затова сега съм се кротнала в Първа инвестиционна, заглеждам Уникредит, но нямам зор в момента да я сменям. Има една конкретна служителка, която  не знае за какво е там и заради която няколко пъти вече ми връщат суми от неправомерно взети такси, но като цяло обслужването им е добре. То зависи и от клона де, но..


Скрит текст:
То хубаво, че нямат такса за поддръжка.. Депозитите им са с 0.00%? лихва.. Има ли изобщо някоя банка, която да дава някаква лихва за депозити? Да се чуди човек къде да си държи парите, без да губи само от месечни такси...
Затова няма смисъл да стоят и да разчиташ на лихвите, които и преди клоняха към нула.
Хората инвестират в акции и крипто валута. За един ден може да спечелиш толкова пари, колкото не можеш да спечелиш за година от лихви.

Там не е за всеки, можеш да се хлъзнеш болезнено и после да плачеш с крокодилски сълзи, че не си ги сложил на 0,00001% лихва.

# 427
  • Мнения: 54 054
Уникредит изобщо не ги препоръчвам за депозити.
Те са много стиснати.

За криптовалутите и акциите - не е за всеки това и по-добре да не се рискува с нещо, ако не го разбираш.

# 428
  • София
  • Мнения: 9 879
Вземете злато

# 429
  • София
  • Мнения: 2 476
Райфайзен са сложили 20 лева такса откриване на депозит. 😒🤮

# 430
  • Мнения: 25 673
Райфайзен са сложили 20 лева такса откриване на депозит. 😒🤮
Ще има да чакат.

# 431
  • София
  • Мнения: 9 879
Има ли смисъл да я местя и майка - с пенсия, от дск в рбб? Там само за теглене плаща.

# 432
  • Мнения: 5 172
Има ли смисъл да я местя и майка - с пенсия, от дск в рбб? Там само за теглене плаща.
Ще може да тегли безплатно от банкомат на банката и без месечна такса за поддръжка на сметката.
https://www.rbb.bg/bg/individualni-klienti/produkti-uslugi/banki … metka-za-pensiya/
Или в TBI. Издават карта Maestro като разликата с РББ е, че ще може да тегли от всеки банкомат в България безплатно, тоест TBI е по-добрият вариант.

# 433
  • Мнения: 3 267
Има ли смисъл да я местя и майка - с пенсия, от дск в рбб? Там само за теглене плаща.
Ще може да тегли безплатно от банкомат на банката и без месечна такса за поддръжка на сметката.
https://www.rbb.bg/bg/individualni-klienti/produkti-uslugi/banki … metka-za-pensiya/
Или в TBI. Издават карта Maestro като разликата с РББ е, че ще може да тегли от всеки банкомат в България безплатно, тоест TBI е по-добрият вариант.
Къде са тези карти Маестро? В сайта им не пише, да предлагат такива.
Последно имаше виртуални май на ДСК, но аз физически не съм срещал от доста време.

# 434
  • София
  • Мнения: 9 879
Новопреиздадена дебитна карта в Дск - може ли безплатно да се закрие и сметката?

Общи условия

Активация на акаунт