Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 138 718
  • 1 631
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 9 880
А какви са таксите им?

# 166
  • Варна
  • Мнения: 809
Честно казано нямам идея. На райфанзен имаме от 5 години, беше някаква промоция без такса за 2 години. Само знам, че за 3,4 месеца покриваме годишните такси обслужване. Две карти са  - основна и допълнителна. Всичко възможно плащаме с карта, винаги връщаме в срок. Т.е. освен годишната такса друго не плащаме.

# 167
  • Мнения: 2 450
В ДСК също има 1% Кеш Бек но в сайта им пише че максимума е 200лв на година в Райфайзен има ли такъв таван?

# 168
  • Варна
  • Мнения: 809
Мисля, че не. Ние със сигурност правим над 200лв. Най -добре да се провери.  За БАКБ трябва да имаш 1500лв. за 3 месеца, за да ползваш кеш-бек.

# 169
  • София
  • Мнения: 9 880
Скрит текст:
В момента има ли изгодна кредитна карта (без такси поне първата година) - най- вече лихвата при теглене от банкомат ме интересува.

Уникредит имат промоция на кредитна Мастъркард - без годишна такса за първите 2 години, без такса при теглене от техен банкомат, 16.2% годишен лихвен процент
Ще видя овърдрафт при ЦКБ или Уникредит и ще сравня с тази кредитна каква е разликата. Иначе фирмата работи с Уникредит.
Последните две нито карта нито кредит отпускат, изискват поне 3месеца стаж (аз имам прекъсване), но сега съм на постоянен договор от 1месец.
Та, казаха ми че от кредитната на Цкб (която имам) - мога да тегля с 45 дни гратисен, което е утеха, преди нямаше гратисен...за теглене
В ПИБ, ДСК дали издават кредитна с по-малко от 3 месеца осигурителен стаж и дали има гратисен период при изтеглен кеш от АТМ? Бързо смятам да ги върна.

# 170
  • София
  • Мнения: 14
Относно кешбека в Райфайзен - на месец е ограничен до 1% от отпуснатия кредитен лимит, за трансакции при български търговци (предполагам това варира в зависимост от договора). Доколкото знам имат и Платинени карти при които има кешбек и на трансакции в чужбина. Т.е. на година със сигурност може да се натрупат повече  от 200 лв, в зависимост от отпуснатия кредитен лимит.

Обикновено при кредитните карти няма гратисен период за теглене на банкомат. Ако има такъв то обикновено е по някаква кампания/промоция. Това може да се избегне /в зависимост от банката, предполагам/ като се зареди карта Револют (например) и от нея се изтегли на произволен банкомат /без такса/. Такова зареждане в банката обикновено се отразява като плащане на пос в чужбина /някои банки имат такса за такива плащания, други не/. Ако зареждате Револют картата във валута в която ви е сметката на банковата карта, няма да имате допълнителни превалутирания. Няма такса за ползване на месец. Превод към сметка в България е безплатен и се изпълнява обикновено в рамките на деня.
Друга подобна услуга е Phyre /български финтек/, но Революта е по-удобен по ред причини.


Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 13:04 от Не се сърди, човече

# 171
  • Мнения: 2 998
Тук може да видите всички актуални такси на банките. Лошото е, че прочетох за увеличение от октомври.
http://www.bnb.bg/PaymentSystem/PSComparisonOfPSProvidersFees/PS … ersFees/index.htm

# 172
  • Мнения: 1 422
да, някои банки вече си публикуваха предстоящите промени в тарифите.. Естествено всичко е в посока нагоре.

# 173
  • Мнения: 2 478
Увеличават, за да компенсират ниските лихви. Това е една от мерките.
Лошото е, че постоянно ни вкарват в някакви хамалогии, ако искаме да оптимизираме, консолидираме, за да ни щавят по-малко, но това е положението.
Като не сме доволни, не ползваме банки, само примерно една сметка дебитна, не може без, спира се тегленето на ипотечни кредити, "бързи" потребителски за обзавеждания, айфони, почивки, щяло, нещяло и т.н.

# 174
  • Мнения: 1 422
Така е, и най-вероятно в края на годината ще има още едно увеличение, с което да компенсират намалянето на таксите за СЕПА преводи, което им се наложи от ЕС.. Все повече хора ще се замислят за алтернативи като Револют, Монезе и други подобни.

# 175
  • София
  • Мнения: 9 880
Има ли банка (освен дск, която винаги изненадва с неподозирани такси),  предлагаща кредитен продукт на пенсионер с 190лв? ЦКБ нямат.

# 176
  • Мнения: 1 422
повечето имат - просто пишеш в гугъл "кредити за пенсионери" и проверяваш кои банки какво предлагат, ЦКБ също предлагат според сайта им..

# 177
  • София
  • Мнения: 9 880
повечето имат - просто пишеш в гугъл "кредити за пенсионери" и проверяваш кои банки какво предлагат, ЦКБ също предлагат според сайта им..
имах предвид кредитна карта, не кредит.

# 178
  • Мнения: 110
Здравейте.
С приятеля ми скоро ще живеем заедно и решихме, че искаме да си направим споделена сметка с две карти в някоя банка, така че и двамата да вкарваме пари в нея, за да покриваме разходите за домакинството. Има ли някой, който използва такъв вид съвместна сметка и ако да, към коя банка и доволни ли сте от условията, които предлага тя?

# 179
  • Мнения: 2 478
За гаджърлък въобще не бих се занимавал с такива хамалогии, за какво са ти?
Само да се вкарваш в разходи. СИО не е за всеки. И като се разделиш с приятеля след N на брой месеци, какво става със сметката?

Общи условия

Активация на акаунт