Коя банка ползвате и какви такси ви удържат?

  • 140 789
  • 1 663
  •   1
Отговори
# 1 380
  • гр. София
  • Мнения: 4 762
Не мага да преведа пари в Револют от Виза картата от ТиБиАй. Револют отхвърля превода.
И двете банки твърдят, че проблема не е при тях. Имали ли сте такъв проблем?
И при мен е така. Вчера се регистрирах в Револют и не мога да захраня. Но аз пробвах от Револют да изтегля пари от ТБИ. Два пъти ми отхвърли.

Отива се на Валутен превод и там се посочва сметката в Револют /ако избирате Превод в лева няма да стане, тъй като iban на Револют не е български/.
Така ми се получи.

Последна редакция: пт, 12 май 2023, 13:58 от Leila

# 1 381
  • Мнения: 5 277
Някой знае ли защо мъжа ми не може да си зареди сметката Неон от карта на ДСК?
Цитат
Цитат

# 1 382
  • Мнения: 959
Обадиха се днес от TBI, както ми бе обяснено в чата, да ми кажат защо не се виждала и депозитната сметка в приложението - технически проблем, над който работят и пак уж щял да се вижда депозита.
П.П. Извинявам на "колегите" от чат поддръжката (back and front office), ако четат тук ...

# 1 383
  • гр. София
  • Мнения: 4 762
Все пак от TBI можеха да спрат превода и да не го излъчат, а не да ми казват "Ама ние откъде да знаем, че не сте направили превода Вие?" Еми щом ви пиша и обяснявам, че не съм аз, значи не съм!
В тази връзка сега най-вероятно няма да мога да ползвам повече Curve картата, ще трябва да я закрия? Защото в случая тя е компрометираната, нали? Worried
Няма начин да върнат трансакцията. И друга банка да беше, все същото. В тези случаи се подава писмено искане за връщане на парите(chargeback), поради еди си какви причини. Няма как да вярват на думите ти. Ако ставаше така, знаеш ли колко измамници щяха така да си връщат парите?

Да, Curve картата е компрометирана. В допълнение, ако искаш някой да ти връща парите, това е Curve(онлайн се подава искането), защото на практика те са изтеглили парите от TBI картата ти. Ще стане и през TBI, но аз бих разчитал повече на Curve. Мисля, че Curve ще ти издадат нова карта без плащаш, но не съм сигурен.
Във връзка с моя случай с дръпнатите пари от фалшив сайт.... В крайна сметка след дългата кореспонденция с ТБИ и обещанията им, че ще предадат и ще ми се обади някой - нищо не се получи и никой не звънна. Писах аз до Curve, както ме посъветва Чревоугодник, разменихме няколко мейла, издадоха ми нова карта, изпратиха я, блокираха старата, вече използвам новата виртуална и чакам физическата. От ТБИ ни вест, ни кост. На 21 април от Curve пуснаха превод, за да ми върнат сумата. Трябваше до 5 дни да влезе по сметката на ТБИ. Още я няма. Писах на Curve, веднага ми дадоха Acquirer Reference Number (ARN), с който да попитам банката ми къде са парите. Днес писах в чата им и пак се започна май с "Ще предадем на колегите.....". Rolling Eyes

Много ме дразни и че няма история в чата и всеки път трябва да се обясняваш наново.

По въпроса с връщането на парите ми след няколко проверки и обещания да ми кажат какво става едно девойче взе че се обади. Аз пък не съм чула телефона, защото пътувах, пък и не очаквах да звъннат. Както и да е...свързахме се и ви казаха, че парите са ми по сметката още от 24.04. Flushed Да, ама аз не ги виждам. Пращах скрийншотове и пак ще проверят и ще звъннат. Чаках 3-4 дни и пак писах. Имало технически проблем и част от влизащите плащания не се визуализирали при някои клиенти. Rolling Eyes Ако искам да съм сигурна, че парите са ми по сметката, да ида до удобен за мен клон да ми извадят разпечатка. Само че аз в момента, в който стигна до техен клон просто ще закрия сметката - добри условия, но поддръжката е УЖАС!
Нямах Револют, открих вчера, ще замести най-вероятно ТБИ.

# 1 384
  • Мнения: 54 337
Е, Сейко, на мен пък ми хареса, че не се виждат депозитите, жалко.

# 1 385
  • Мнения: 116
Ако се направи валутен превод към Револют,  колко е таксата?
И като преведа евро , а искам да са в лева в Револют как се получава?
Днес проведох чат с поддръжката на Револют и признаха в крайна сметка, че имат проблем да се прехвърлят пари в Револют от нооворегистрирани при тях банкови карти.
Така че моят проблем е с Револют.
Ще го ползвам известно време ,защото ми се налага и ще го закривам.

# 1 386
  • Мнения: 5 216
И като преведа евро , а искам да са в лева в Револют как се получава?
Пращаш евро, а в Revolut ги превалутираш.
0.25 евро би трябвало да е таксата за превод.

# 1 387
  • Мнения: 959
Е, Сейко, на мен пък ми хареса, че не се виждат депозитите, жалко.

Е не може да се угоди на всички. То и аз съм 50/50. Вече ми е все тая, като си се вижда в банкирането. По - скоро се очаровах, че все пак се обадиха, както казаха, а не ме оставиха в забвение. Затова се извиних за предварителния ми скептицизъм, който изразих с мнение.

# 1 388
  • гр. София
  • Мнения: 4 762
И като преведа евро , а искам да са в лева в Револют как се получава?
Пращаш евро, а в Revolut ги превалутираш.
0.25 евро би трябвало да е таксата за превод.
Тази такса от 0.25евро на ТБИ ли е? Или при превалутирането от евро в лв?

# 1 389
  • Мнения: 5 216
И като преведа евро , а искам да са в лева в Револют как се получава?
Пращаш евро, а в Revolut ги превалутираш.
0.25 евро би трябвало да е таксата за превод.
Тази такса от 0.25евро на ТБИ ли е? Или при превалутирането от евро в лв?
На TBI.

# 1 390
  • Мнения: 1 445
Всички преводи през приложението на ТБИ са безплатни. Но обръщат лв в евро по курс 1.96, така че реално се губят малко пари ако се прави валутен превод.

# 1 391
  • Мнения: 108
Ако се направи валутен превод към Револют,  колко е таксата?
И като преведа евро , а искам да са в лева в Револют как се получава?
Днес проведох чат с поддръжката на Револют и признаха в крайна сметка, че имат проблем да се прехвърлят пари в Револют от нооворегистрирани при тях банкови карти.
Така че моят проблем е с Револют.
Ще го ползвам известно време ,защото ми се налага и ще го закривам.

Преводи в лв и евро в рамките на Еврозоната са безплатни за клиенти за ТБИ.

Странно е, че искате да превеждате пари, вместо да добавяте/топъпнете, при което няма пари.

При превод: ТБИ ще конвертира парите по дървен курс в евро и после ще конвертирате в лв. Така се губят пари.
При топъп - няма никакви такси за клиенти на ТБИ.

# 1 392
  • Мнения: 116
Защото има проблем със захранване на сметката в Револют с новорегистрирани дебитни карти.
Изобщо нямам желание да правя валутни преводи.
Намерих си друг начин вече.
Благодаря на потребителите,  което ми съдействаха с полезни съвети.

# 1 393
  • Мнения: 959
Сбъдна ми се мечтата, да може да се открива депозит-а в TBI онлайн. Но нищо не мога да разбера, а и от моята версия на приложението нямам как да го направя. По три-годишните депозити от приложението - 3% лихва ... Пише, че става през касичките (СЕЙФ), но аз не намирам как става, може би трябва да се ъпдейтне приложението .. не знам. Някой им ли опит вече?
https://tbibank.bg/depoziti-promo-2023/?utm_source=google_ads&am … 0SKxoCMFwQAvD_BwE

П.П. Ъпдейтнах приложението - от раздела СЕЙФ се виждат всичките ми депозити, създадени преди, както и възможност да създаваш горепосочените депозити (да си избираш срок, сума, и т.н.). Хората са били подготвяли да се виждат вече депозитите там и да се създава депозит през приложението. Затова изчезна отпреди видимостта (под картата) депозита. Сега е много по - добре.

П.П.2 Deva, колко лихва получи за МАЙ месец по NEON сметката (до 2000 лв. и 2,1% лихва) - моята беше 3,46 лв. Пак е по-  малко според мен за 31 дена трябваше да е 3,56 лв. (без да отчитам малкото левчета отгоре на 0,15%.)

Последна редакция: нд, 04 юни 2023, 10:09 от Seiko7075

# 1 394
  • гр. София
  • Мнения: 4 762
Платих в чужд сайт с картата на TBI. От левовата сметка. Сега видях, че е превалутирано на висок курс - 2,000лв за 1 евро. Предстоят ми други такива плащания и явно няма да мога да ползвам TBI за това. Изкарах наскоро Револют. Как да заредя Револют с евро от левовете в TBI? Има ли някаква такса, какъв е курса?

Общи условия

Активация на акаунт