Деца с очни проблеми - тема 9

  • 92 859
  • 506
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 955
Здравейте, момичета! Малкия е на 7 месеца. От около 2 седмици взе да криви очите. Не към носа, а навън. Стреснах се и бързо отидохме при д-р Димитрова в Токуда. Очаквах, че си въобразявам, но тя каза, че кривене наистина има и освен това се оказа в висок диоптър. 7 на едното око и 5.7 на другото (далекогледство). Каза ми, че за далекогледството се слагат очила, но те биха влошили кривенето. На въпроса какво се прави в този случай ми каза операция и на мен ми прилоша. Не бях подготвена, не че сигурно някой някога е. Както и да е, засега каза, че ще чакаме, защото така или иначе нищо не може да се направи. Аз естествено ще направя още една консултация в Александровска, насочила съм се към д-р Оскар. Има ли някой с подобен случай? Как се развиха нещата при вас? Също приемам и мнения  относно доктора. Благодаря!

# 211
  • Мнения: 2 532
Моето дете криви едното око от бебе, но няма такива високи диоптри и не носи очила. Имаше период, в който кривенето беше намаляло(да не кажа спряло), но наскоро забелязахме, че пак зачести. Засега препоръката от лекаря е да закриваме другото око за 1 час на ден и да правим упражнения с приближаване и отдалечаване на предмет, който да следи с поглед. Обаче не всеки ден издържа по 1 час на ден с лепенката на окото, а упражненията направо си отказва да ги прави, та ще видим какво ще стане. На 4,5г е детето вече. Докторът каза до към първи клас можело да се изчака и ако няма ефект, тогава вече операция евентуално.

# 212
  • Мнения: 666
Здравей, Kaylin! Съжалявам, че минавате през такива притеснения! Ние минахме през операция за кривогледство със сина ми, но той е на 7 години. Доктор Оскар прави операцията, много сме доволни. Каза, че малко сме закъснели, обикновено такава операция се правела около 3-4-5 годишна възраст. Самата операция не е най-приятното нещо на света, но се преживява. Ходим при него на контроли и за сега всичко е наред и операцията е успешна. Няма нужда от втора такава.
 За диоптрите не мога да кажа, тъй като той няма и очила не е носил никога. Важното е, че сте го хванали на време и всичко е поправимо! Следете нещата и всичко ще се нареди! Успех! 🤗

# 213
  • Мнения: 955
Здравей, Kaylin! Съжалявам, че минавате през такива притеснения! Ние минахме през операция за кривогледство със сина ми, но той е на 7 години. Доктор Оскар прави операцията, много сме доволни. Каза, че малко сме закъснели, обикновено такава операция се правела около 3-4-5 годишна възраст. Самата операция не е най-приятното нещо на света, но се преживява. Ходим при него на контроли и за сега всичко е наред и операцията е успешна. Няма нужда от втора такава.
 За диоптрите не мога да кажа, тъй като той няма и очила не е носил никога. Важното е, че сте го хванали на време и всичко е поправимо! Следете нещата и всичко ще се нареди! Успех! 🤗
Здравееей! Hug
Благодаря за информацията! А какво кривене имаше малкия? Към носа или като при нас?

# 214
  • Мнения: 666
Кривеше едното око навън според мен. Не винаги, по-скоро като иска да фокусира нещо в далечина. След прегледа се оказа, че криви и двете т.е. като фокусира с едното, другото бяга навън. Разшири му зениците с капки и после пак го прегледа, за да провери дали се налагат очила. За щастие, явно като е менил ту едното, ту другото око, си е запазил зрението и на двете очи. Доктор Оскар отсече - операция и то бързо, за да може да запази бинокулярното зрение, тъй като на седем години мозъкът вече почти е затвърдил как точно да възприема картината и ще е по-трудно да се пренастрои. Тъй като ние виждаме с очите си, но гледаме с мозъка си. След месец вече беше опериран. Трябваше да правим някакви упражнения на някакъв апарат в отделението, но заради ковид обстановката не успяхме. Въпреки това за сега всичко върви добре. Ако имаш още въпроси съм на среща!

# 215
  • Мнения: 103
Здравейте момичета,може ли да ми препоръчате добър детски офталмолог във Варна.Дъщеря ми е на 7 месеца и се съмняват,че има ентропион на окото.Някой минавал ли е през това.Знам,че лечението е оперативно,но пише че може да се израсте.Ако някой е запознат с това състояние при бебета нека да ми пише,много се притеснявам.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 74
Др Барбукова в Очна болница. Имам отлични впечетления с две от децата ми! Дано бързо да оздравеете!

# 217
  • Мнения: 85
Здравейте момичета,може ли да ми препоръчате добър детски офталмолог във Варна.Дъщеря ми е на 7 месеца и се съмняват,че има ентропион на окото.Някой минавал ли е през това.Знам,че лечението е оперативно,но пише че може да се израсте.Ако някой е запознат с това състояние при бебета нека да ми пише,много се притеснявам.

Здравей, с диагноза "дермоидна киста"
на сина ми обиколихме доста офталомолози в Плевен, София и Варна. Операция направихме при д-р Антония Барбукова, СБОБАЛ Варна, специалист по детски очни болести. Възстанови се много добре, точно по нейните предвиждания. Успех!

# 218
  • Мнения: 3 997
Привет!
Бихте ли ми препоръчали добър очен за дете за гр. Пловдив?

# 219
  • Мнения: 262
Здравейте, нова съм в темата.
Детето ми е на 1г и 6м, диагностициран с далекогледство 5,775 на двете очи. И 1 астегматизъм. Както и кривогледство. Днес станаха очилата, взехме ги. Но е няква пълна драма. Моля ви, нямам време много да чета предни коментари, дайте съвет как да му помогна и да му покажа, че всъщност му помогнат. Вашите деца приблизително, колко време свикваха? С ластик или без?  Общо приемам всякакви съвети, тъй като съм нова в цялата тема. Благодаря ви

# 220
  • Немция
  • Мнения: 6 860
Слагайте очилата първо за кратко, докато свикне. По малко, но редовно. Постепенно детето ще свикне.
Малко е детето ви, моето дете сложи очила в по-разумна възраст, на 4.
Първите седмици само по половин, един час, докато свикне. Постепенно увеличавах времето.
Очилата са без ластик.

Последна редакция: чт, 04 фев 2021, 22:59 от Бибит

# 221
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
В момента, в който усети, че с очилата вижда по-добре, само ще ги търси детето.

# 222
  • Мнения: 68 583
Това с търсенето не е вярно, поне при моето дете.
Ако не му кажа, няма да ги сложи. Не само не ги търси сам, но и ги маха в момента, в който се прибере от училище.

# 223
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Все пак става въпрос за голям диоптър.
С малък диотър може и да е така, но децата с голям диоптър сами си ги търсят. Моята дъщерята, ако може, и в банята ще влиза с тях, защото ако са от една линия, не може да различи шампоана от балсама.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 07:37 от Ujasia

# 224
  • Мнения: 1 722
Моето дете сложи очила на 1 г и 3 м. За мен беше по-голям шок и драма отколкото за нея. Свикна от първия момент. Задължително с ластик ги носеше. И взехме възможно най-бебешкия вариант. Не е имала никакъв проблем да свикне.
Проблем по-скоро имахме да се научи да ги пази, че първите почти ги "изгриза". 😊
Та съвета ми е да сложите ластик и да инвестирате в леки и удобни бебешки рамки. Успех

Общи условия

Активация на акаунт