Деца с очни проблеми - тема 9

  • 92 962
  • 506
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 1
Здравейте! Синът ми се роди с кривогледство, т.е. има изкривяване на очните ябълки навътре, далекогледство и астигматизъм. След дълго лутане при кой доктор да отидем на преглед (понеже сме от Стара Загора) стигнахме до д-р Здравко Цонев - Вижън, София. Беше невероятен Човек и специалист. За голямо наше съжаление почина. Има направени две операции на 4 и 5 год. (сега вече е на 14 г.). Д-р Цонев правише профилактични прегледи като сменяше диоптрите с идеята да се стимулират очите. С очила почти не криви. Искаше да изчакаме да навлезе в пубертета, за да види как ще се развият мускулите на очите и на къде ще дръпнат. Разказвам всичко това, защото ми трябва да намеря доктор, който да продължи лечението на д-р Цонев. А не да гледа да оперира и след един месец окото да се изкриви навън. Моля за мнения за детски офталмолог-хирург. Благодаря предварително.

# 346
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
С две ръце препоръчвам д-р Лолова. Точно по същия метод и тя сменяше диоптрите на дъщеря ми. За съжаление, от 4 години не сме в България и много ми липсва нейния начин на работа.
Моята дъщеря не се нуждаеше от операция, но съм чувала, че е много добър хирург.
Работи в "Св. Анна" (бившата окръжна болница) , а частният й прием е до НДК.

# 347
  • София
  • Мнения: 110
Моля, ако някой е правил успешна операция от страбизъм (кривогледство), да сподели къде и при кого е била. Вече имаме една, която не даде желания резултат и съм още по-объркана в избора на лекар.
Здравейте! Ако е удобно да попитам за повече информация за операцията и какво е било състоянието, за да стигнете до нея? Синът ми е със страбизъм и от 2,5 години обикаляме по лекари и преди около година се спряхме на д-р Стойкова. Към момента коригирахме зрението на мързеливото око и вече говори за операция. Няма много коментари за д-р Стойкова, а виждам, че вие не сте доволна от нея и съвсем се чудя къде да го оперираме Confused

# 348
  • Мнения: 844
Моля, ако някой е правил успешна операция от страбизъм (кривогледство), да сподели къде и при кого е била. Вече имаме една, която не даде желания резултат и съм още по-объркана в избора на лекар.
Здравейте! Ако е удобно да попитам за повече информация за операцията и какво е било състоянието, за да стигнете до нея? Синът ми е със страбизъм и от 2,5 години обикаляме по лекари и преди около година се спряхме на д-р Стойкова. Към момента коригирахме зрението на мързеливото око и вече говори за операция. Няма много коментари за д-р Стойкова, а виждам, че вие не сте доволна от нея и съвсем се чудя къде да го оперираме Confused
Не, нямам забележки или отрицателно мнение за лекарката. Просто съм в дилема втората операция пак там ли да бъде и търся и други варианти. Иначе лекарката и изобщо всички в отделението бяха много адекватни, любезни и отзивчиви. При тази операция никога няма гаранция и аз съм наясно с това, но като всяка майка се надявах да сме от щастливите още с първата да е ок всичко.

# 349
  • София
  • Мнения: 110
Не, нямам забележки или отрицателно мнение за лекарката. Просто съм в дилема втората операция пак там ли да бъде и търся и други варианти. Иначе лекарката и изобщо всички в отделението бяха много адекватни, любезни и отзивчиви. При тази операция никога няма гаранция и аз съм наясно с това, но като всяка майка се надявах да сме от щастливите още с първата да е ок всичко.
Благодаря за отговора! А знаете ли кой Ви беше втория опериращ лекар?
В тема за страбизъм чета, че има много доволни от операции направени в клиника Ден

# 350
  • Мнения: 262
Здравейте,
И ние минахме през д-р Оскар. Изключително доволна съм. Както споменах преди, д-р Димитрова в Токуда назчани закриване с лепенка за 1г. , Демек следващия ни преглед трябваше да е януари 2023г. Осъмних се в това нейно заключение и записах час при д-р Оскар. Това което той каза е , че заварва детето в перфектно състояние, за което благодаря на д-р Димитрова, но няма нужда вече от лепенка и я сваляме сега в продължение на 1 месец с намаляне на часовете. Диоптер е намалял с почти 1. Щастлива съм за детето и в същото време разярена, защото ако не бях поела инициатива да го заведа след 1 година щеше сигурно другото вече да е мързеливо .. Не мога да кажа лошо за д-р Димитрова, но просто състоянието извикваше повече наблюдение през няколко месеца, а не на 1 година, все пак той сега ще прави 3г... Та така доволна съм ,той ни вика след 3м пак. Не се колебайте за.час при него.

# 351
  • Мнения: 20
Здравейте, дами! Някоя от вас да е лекувала дете от страбизъм в Турция? Или познавате ли някой, който го е правил? Ровя се от месеци за някаква конкретна информация за успешни лечения, имена на специалисти, на клиники, питам хора... Нещо... Реклами много, предлагане много, дори оферти получих, но някакси се чувствам като на пазара, а става въпрос за здравето на детето, не си купувам кола. Моля, ако някоя от вас има каквато и да е информация  да ми помогне, защото започвам да се отчайвам.

# 352
  • Мнения: 732
Здравейте, днес поставиха диагноза късогледство на 10-годишния ми син.Въпреки че диоптрите са малки(0,5 и 0,75),потвърдени са след разширяване на зениците,му изписаха очила,които да носи в училище.Интересува ме на някой от вас изписани ли са очила за такъв диоптър?И също дали давате на децата някакви витамини и добавки за очите?

# 353
  • София
  • Мнения: 22 937
Здравейте, от няколко дни забелязах, че дясното око на детето ми е по-присвито от другото и като се зачетох лошо ми стана.
Скрит текст:
Прилича ли ви на птоза? Успях да запиша час за лекар за утре, но дотогава ще се побъркам. Ако някой е имал дете с подобен проблем, ще съм благодарна да сподели. Sad

# 354
  • Мнения: 262
Нямам представа какво е това, но пишете как мина прегледа ? Установиха ли нещо ? Успех

# 355
  • София
  • Мнения: 22 937
Докторката каза, че според нея за сега няма проблем, да го следя. Иначе това, за което се притеснявах е падане на клепача.

# 356
  • Мнения: 1 919
Има ли деца с повишено очно налягане? На моето измериха около 28-30  и на двете очи.
За момента е на капки и докторът каза, че може да се спрат, ако ВОН падне до 15-16.
Аз не съм убедена дали това може да се случи и да спре капките.

# 357
  • Мнения: 9 860
Моето налягане беше много високо, като за глаукома. Първата лекарка, която ми го премери, ме отчая от живота направо. Отидох при втора, която ми го мери три пъти, в различни моменти от седмицата.(в началото, когато очите не са изморени, в средата и в края на седмицата). Оставаше си високо. Затова ми прави някакви изследване, като сложи едни ужасни капки. От тях ми щипеше на очите, кръвното ми падна и слънцето ужасно блестеше. До края на деня, бях неработоспособна, и се заврях у нас на тъмно със спуснати завеси. Както и да е. В резултат, тя ми каза, че моето налягане винаги ще излиза, че е високо, защото имам особеност на очната ретина. Или не знам какво, обаче било дебело. Това е вродено, и нито се оперира, нито ми пречи да гледам. Всеки път, когато трябва да ми се мери налягането, трябва да е по този начин, с тези капки. Защото те, чрез някакъв коефициент, премахват дебелината на ретината, и изчисляват налягането правилно. Платих 70 лв за това изследване, понеже не се поема по здравната каса.
В резюме, аз не съм дете. Обаче това удебеляване е вродено при хората и си е такова от дете, следователно и при дете може да покаже аномалия в очното налягане - без реално да има такава аномалия. Затова описах подробно, да видите и при вас дали няма да е такъв случаят.
Успех

# 358
  • Мнения: 1 919
Измериха и дебелината на роговицата, не е от нея. Ние ходим през здравен фонд.
Казаха, че е плосък ириса и пречи на вътреочната течност да се оттича. Но се чудя, дали има шанс налягането да падне и детето да спре капките.

# 359
  • Мнения: 344
Доктор Оскар, преглед 100 лева, капки 20 лева, 2 капки 20 лева, златни тея капки. На абсолютно всички сложи капки. Изобщо не ни определи правилно диоптъра за 5 те минути преглед, каза само очила при положение, че носим лещи, отидохме при друг лекар да ни определи. Този човек богатее на гърба на хората... За 100 лева може да обръща малко повече внимание има различни случай, също така да има впредвид и че има и лещи, не само очила...

Последна редакция: пт, 19 авг 2022, 02:21 от bela81

Общи условия

Активация на акаунт