Деца с очни проблеми - тема 9

  • 92 878
  • 506
  •   2
Отговори
# 375
  • Мнения: 20
Много Ви благодаря, успокояващо е да разбера, че бинкокулярното зрение може да се развие и на 8години, тъй като четох противоречиви статии на всевъзможни езици. Синът ми е на 2г.9м. Преди първата операция(1г. 9м.) ъгълът му и от самолет се виждаше, сега е значително по-добре, но предстои още една (надявам се да е само една), наистина много се надявам възможно най-бързо да се оправи, но трябва да се доверя на някой лекар.

# 376
  • София
  • Мнения: 1 003
Да около 8 години е границата за добър резултат четох и аз. Освен това зависи от кривенето, но на едната операция коригират вътрешните мускули, а при другата външните доколкото знам) и повече от две едва ли ще се наложат.

# 377
  • Хасково
  • Мнения: 438
Здравейте, някой дали е търсил помощ за развитие на дете с намалено зрение? В чужбина с децата се работи още от бебета, но тук не знам изобщо към кого да се насоча. Синът ми е на година и месец и слава Богу се справя добре откъм двигателно развитие, но ме е страх да не изпуснем други важни неща, които трябва да умее дете на неговата възраст като посочване на предмети, хора, животни и тн.

# 378
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Моята е с нарушено бинокулярно (стерео) зрение, оказа се. Почти на 8 години е, с мързеливо око. Няма изразено кривогледство, като по-малка кривеше много леко навътре, при преглед с апарат в детската градина също бяха отбелязали такъв резултат, но при прегледите лекарката, при която я водя, не е установила такова нещо. Има далекогледство на двете очи с разлика диоптър и половина, непроменено за две години и половина. Уж навсякъде пише, че мързеливо око се получавало от голяма разлика... а тази не е голяма, което ме учудва.
Поне зрението на мързеливото око се е подобрило след закриване за по два часа на ден от 30-40% на 60%. Казаха, че няма смисъл от закриване повече на тази възраст (тя само дето не заподскача от радост), а за стерео зрението - стимулация на апарат синоптофор, като гаранция, каза лекарката, не може да даде. Мисля да я заведа, както и да продължим още поне някой и друг месец със закриването (с кандърми и "награди"), при цялото съзнание за малък шанс за дори малко подобрение на тази възраст - поне не вреди.

# 379
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Диоптър и половина си е голяма разлика, според мен. Дъщеря ми беше с по-малка разлика и пак окото с по-високия диоптър беше мързеливо. Слава богу от 60 % го възстановихме на 100 като закривахме 3 години всеки ден докато стана на 7 години и половина.
Странно защо не са назначили лечение като са установили проблем още в  детската градина. Аз също бих опитала още малко с оклузията. Струва си да се бориш за зрението на детето. Дано да успеете да вдигнете още малко процентите. Успех!

# 380
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Те не установиха мързеливо око там, а само диоптри и малък ъгъл на изкривяване, с някакъв апарат беше прегледът. Мисля, че целта беше насочване на родителите, а не направо те да предпишат лечение, пък и ние вече бяхме започнали тогава оклузията.
Мерси, може би наистина не е рядкост мързеливо око с такава разлика.

# 381
  • София
  • Мнения: 1 533
Не е рядкост. При моете дете беше диоптър разликата.
Направете консултация и с друг лекар. И според мен има смисъл да се стремите да вдигнете процентите. Хубаво е, когато се започне от по-ранна възраст (3-4 г), ако го открият, но и след това може да се работи. Бяха ни казали, дори и след постигане на 100% да продължи до 12 год по 1 час на ден оклузия, за да няма връщане назад. Но не всички лекари са на това мнение. На една контрола при друг - детето чу, че няма нужда повече от закриване и спря, но после имаше регрес. Върнахме закриването и нещата се оправиха. Трябва си стриктно следене в тези години.

# 382
  • София
  • Мнения: 1 003
Магдена, след втората операция моето дете беше точно на този апарат за 4-5 процедури и след това вече виждаше триизмерно, макар че бях чела противоречиви мнения за него.

# 383
  • Мнения: 38
Здравейте,скъпи мами! Скоро ни предстои операция за стръбизъм в Александровска болница и бих искала да попитам миналите през това - как протича? На ясно съм, че условията са лоши, но бих се радвала на всякаква информация. Например какво да предвидя като багаж и храна за детето и себе си....Изобщо,моля за информация за всичко,което мислите,че ще ми е от помощ. Доста изчетох,но по-стара информация. Благодаря предварително за споделеното и здраве пожелавам!!!

# 384
  • Мнения: 32
Здравейте, редовно ходим в отделението за проследяване на състоянието на сина ми. Обикновенно за 1 нощувка. Нямаме правени операции там, но мога да ви кажа общо как протичат нещата. Приемат ви около 8-10ч и минавате преглед с асистенти /стажанти или специализанти. Снемат анамнеза по ваши данни. Преглед от педиатър(ако не носите бележка) Това е за деня. Детето яде и се пие до вечерта до около 20ч.на др ден рано около 5или 6 ч идва сестрата да мерите Т на детето. После преглед от анестезиолог, поставяне на абокат и  една инджекция в крачето. После чакате, първо дръпват бебетата, после по големите деца.
За стаята си носете кърпа, сапун, чехли за детето, мокри и сухи кърпи, кисийки за отпадък, зарядно. Чаша и прибори. Храна за първия ден също. На др ден има храна само за детето(обяд) вашият картон, ако ще вземате болничен. Сигурно пропускам нещо... Може да ми пишете на Лс. Успех

# 385
  • Мнения: 414
Здравейте момичета, моето дете е с диоптър 4,75 и 3,75. За последната година се е увеличил с 1,5 диоптър на едното око и 1 на другото. Детето е на 13 г. Излишно е да казвам, че съм доста притеснена. Обмислям възможността да пробваме с твърди контактни лещи с цел задържане на диоптъра. Дали е удачно? Някой да има опит?

# 386
  • Мнения: 20
Здравейте,скъпи мами! Скоро ни предстои операция за стръбизъм в Александровска болница и бих искала да попитам миналите през това - как протича? На ясно съм, че условията са лоши, но бих се радвала на всякаква информация. Например какво да предвидя като багаж и храна за детето и себе си....Изобщо,моля за информация за всичко,което мислите,че ще ми е от помощ. Доста изчетох,но по-стара информация. Благодаря предварително за споделеното и здраве пожелавам!!!

Носете си стандартните неща, макар че тоалетните принадлежности няма условия къде да ги използвате. Битовите условия са лоши. Има една единствена тоалетна за цялото отделение, а баня изобщо няма. Има една мивчица в стаята. Зависи колко е голямо детето, но или ще трябва да го вземате а вас в тоалетната или трябва някой близък да идва два-три пъти на ден за да го гледа докато отидете до тоалетна. Аз два дни почти не ядох и не пих нищо, за да не ми е необходима много тоалетната. Иначе не беше мръсно, персонала беше разбран. Сутринта преди операцията ще преминете през последен преглед на очите, после през анестезиолог и след това ще ви кажат кога да качите детето в операционната. Операцията е около 40 минути, след което ви връщат детето спящо и с превръзки на очите. Следват часове в които ще стоите срещу него да го наблюдавате как се събужда, после пак заспива, пак се събужда и така докато се разсъни. Успокоявате, гушкате, говорите, пазите превръзките и абоката. Вероятно детето ще е отпаднало до следващия ден заради упойката, така че може и да подремнете през нощта. (Сигурно при всеки е различно). На следващия ден сутринта ще ви изпишат и ще ви обяснят за по-нататък.

# 387
  • Мнения: 743
Здравейте! Пиша преди да съм изчела всичко назад. От началото на годината правим няколко консултации на сина ми / 3г. и 9м./ при офталмолози с се потвърди късогледство -8 и на двете очи с астигматизъм. Бяхме насочени от офталмологът му към д- р Христова във Вижън, която е специалист по контрол на миопията. Вчера бяхме на преглед, доста обстоен. Тя установи същите диоптри, но каза, че зрителната острота е 20% на едното око и 30% на другото. Предишните лекари това не са го установявали или не са ни го казвали. Препоръча стимулация със синоптофор във Визус и другия четвъртък имаме насрочен час. Повече ме притесни, че според нея очния нерв е атрофирал. Доста неща изчетох и май не трябваше. Има ли подобни случаи като нашия и дали да търся още едно мнение? Кой препоръчвате освен лекарите от списъка в началото.

Връщам се да чета.

# 388
  • Мнения: 3 997
Някой има ли наблюдения върху д-р Васил Маринов офталмолог в Пловдив, като оператор на моя близка за детенцето й се налага операция. Ние също ходим при него но нямаме наблюдения как протичат операциите , като цяло сме доволни от прегледите но ще съм благодарна ако някой сподели мнение.

# 389
  • Мнения: 90
Здравейте момичета, моето дете е с диоптър 4,75 и 3,75. За последната година се е увеличил с 1,5 диоптър на едното око и 1 на другото. Детето е на 13 г. Излишно е да казвам, че съм доста притеснена. Обмислям възможността да пробваме с твърди контактни лещи с цел задържане на диоптъра. Дали е удачно? Някой да има опит?
Здравейте, аз също се интересувам от това нещо. Дъщеря ми е с -5. Ходили сме в Александровска и Вижън, но като цяло никой не ни го предложи. Моля ви, пишете ако имате информация.

Общи условия

Активация на акаунт