Деца с очни проблеми - тема 9

  • 92 859
  • 506
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 68 583
При контролен преглед отново ли разширяват зеници? Или протича различно?

Водих сина си на очен, защото се оплака че вижда дребни неща, а на дъската му е размазано.
Също така лятото свиваше едното око понякога...попитах го защо, каза че иначе виждал двойно.

От прегледа в нашия град не съм доволна. Разшири зениците, мери нещо преди и след това, препитва го на таблото. Подпитах какво се очертава да е, сопна се че накрая щяла да обясни. Влязохме накрая, споделих че имам въпроси - не давала въпроси преди да си кажела лекцията. Е, лекцията...какво да кажа, това което съдържаше го знаех от форума - че очната ябълка се удължава с растежа и заедно с това късогледството се влошава.

Диагнозата е късогледство по диоптър и половина на двете очи. Лек астигматизъм - 0.25 на едното и 0.5 на другото.
Бутна ми рецептата и ме избута през вратата.

В семейството нямаме очила. Непозната ми е материята. Очаквах повече разяснения.

Ще направя втори консулт в София.
Но понеже синът се разстрои от разширяването...беше му доста некомфортно като цяло, ще изчакам малко.
На второ мнение ако отидем - нали пак ще разширяват?
Знаете ли колко време трябва да мине от първото преди пак да ги разширят?

# 196
  • Мнения: 218
Неприятно е това с разширяване на зениците. Моята дъщеря хем е вече по-голяма и пак беше зор. Ако е минал поне месец мисля, че не е проблем да се консултирате с още един лекар. Той, без да разшири зениците няма да може да определи точните диоптри.

# 197
  • Мнения: 666
Здравейте! Както обещах пиша след операцията за кривогледство на сина ми в Александровска болница - детска очна клиника. Операцията мина добре. Притеснение си е, но всичко отминава. Има някои процедури преди нея - детето трябва да е напълно здраво. Нас ни отложиха с един ден, че на анестезиоложката й се видя леко зачервено гърлото, освен това припадна по време на поставяне на абоката, а никога не му се е случвало такова нещо, но пък и абокат никога не му бяха поставяли и в болница никога не е бил, та явно страха и притеснението му дойдоха в повече. Сутринта преди операцията трябва детето трябва да е гладно и жадно. Бие се и една инжекция, доста болезнена, която е за слюноотделянето. Взимат детето и след около 40 минути ти го връщат на носилка, с превръзки на очите /при нас са оперирани и двете очи/ и спящо. Синът ми след около час се събуди, но не беше много адекватен. Искаше да става, да си маха превръзките ... малко по-късно се съвзе и вече беше по-добре, но тези превръзки стоят 5-6 часа и си е тегаво за детето. Вече сме вкъщи. Очите са зачервени/подути и сърбящи или боцкащи. Док каза, че уж няма да има болка, явно това е от конците, дискомфорт, но си е доста неприятно като го гледам как се мъчи. Слагаме капки и дано отшуми скоро. На 28ми сме на контролен. Може да  си ходи на училище, спорт и всичко друго, само капките трябва стриктно да се слагат 14дни. Дано всичко е наред. Докторът е Александър Оскар. Много сме доволни.

# 198
  • Мнения: 396
Здравейте дъщеря ми е на 5 г, от няколко дни я забелязвам ,че криви  само едното око от време на време и то само при поглед встрани или нагоре и не винаги.
За съжаление аз съм с кривогледство от дете и се притеснявам но при мен едното око е винаги криво.
Запазих час за преглед но не е скоро и се чудя някой има ли подобни оплаквания кривене само при поглед в определена посока, че съм много притеснена.
Карала съм я на офталмолог последно преди година и половина и всичко беше наред .

Последна редакция: пн, 02 ное 2020, 13:55 от Stanislava89

# 199
  • Мнения: 666
Здравей! Синът ми кривеше навън, не постоянно, а обикновено като се загледа на по-далечно разстояние. Мислех, че е само едното око, но се оказа, че ги редува. Препоръчвам да отидете на специалист ДЕТСКИ офталмолог, а не общ. Не отлагайте!

# 200
  • Мнения: 396
Здравей! Синът ми кривеше навън, не постоянно, а обикновено като се загледа на по-далечно разстояние. Мислех, че е само едното око, но се оказа, че ги редува. Препоръчвам да отидете на специалист ДЕТСКИ офталмолог, а не общ. Не отлагайте!
Запазила съм час , какво се оказа при вас ?

# 201
  • Мнения: 666
Страбизъм. За щастие, тъй като е редувал очите е запазил зрението си и няма диоптер. Т.е. няма нужда от корекция с очила. Но се наложи операция, с която да се коригира самото изкривяване. Трябваше да побързаме, защото тези операции се правят обикновено на 4-5 годишна възраст, а синът ми е на седем. Миналия месец беше операцията, всичко мина добре и за сега всичко е наред. Успех!

# 202
  • Мнения: 396
Страбизъм. За щастие, тъй като е редувал очите е запазил зрението си и няма диоптер. Т.е. няма нужда от корекция с очила. Но се наложи операция, с която да се коригира самото изкривяване. Трябваше да побързаме, защото тези операции се правят обикновено на 4-5 годишна възраст, а синът ми е на седем. Миналия месец беше операцията, всичко мина добре и за сега всичко е наред. Успех!

Благодаря и аз се притеснявам защото е на 5 г забелязвам ,че криви само когато гледа на близо. Може ли да кажете от кой лекар сте доволна , ако се наложи и ние да се консултираме.

# 203
  • Мнения: 666
Бяхме при д-р Александър Оскар, Александровска болница. Той прави и операцията.

# 204
  • Мнения: 47
Здравейте дъщеря ми е на 5 г, от няколко дни я забелязвам ,че криви  само едното око от време на време и то само при поглед встрани или нагоре и не винаги.
За съжаление аз съм с кривогледство от дете и се притеснявам но при мен едното око е винаги криво.
Запазих час за преглед но не е скоро и се чудя някой има ли подобни оплаквания кривене само при поглед в определена посока, че съм много притеснена.
Карала съм я на офталмолог последно преди година и половина и всичко беше наред .

Здравейте,
Синът ми имаше страбизъм и го оперира др Кемилев от  Александровска болница. Той всека сряда слетобяд има платен прием и е без записване на часове. Изчаква се по реда на пристигане. В началото докато успеем да запишем час по здравна каса ходихме така.

# 205
  • Мнения: 396
Здравейте дъщеря ми е на 5 г, от няколко дни я забелязвам ,че криви  само едното око от време на време и то само при поглед встрани или нагоре и не винаги.
За съжаление аз съм с кривогледство от дете и се притеснявам но при мен едното око е винаги криво.
Запазих час за преглед но не е скоро и се чудя някой има ли подобни оплаквания кривене само при поглед в определена посока, че съм много притеснена.
Карала съм я на офталмолог последно преди година и половина и всичко беше наред .

Здравейте,
Синът ми имаше страбизъм и го оперира др Кемилев от  Александровска болница. Той всека сряда слетобяд има платен прием и е без записване на часове. Изчаква се по реда на пристигане. В началото докато успеем да запишем час по здравна каса ходихме така.

Благодаря просто не знам още дали е кривогледство, защото като я погледна реално окото е като трябва. Само ако гледа предмет от близо го криви

# 206
  • Мнения: 2 532
И аз се включвам в темата. И моето дете криви око навън от време на време. Понеже е рядко, обикновено като ѝ се спи, и с времето разреждаше, лекарят ни беше поуспокоил, че вероятно ще отмине. И наистина с месеци не беше кривила, но от скоро я забелязвам, че зачестява. И шокиращо за мен - днес детето ми се похвали, че сама може да си мести окото навън и така да вижда "две мами". Веднага записахме нов час за преглед. Вашите деца така сами местели ли са окото умишлено?

# 207
  • Мнения: 385
Здравей, Цветна палитра, сестрата на мъжа ми като малка са й кривели очите и са се оправили от само себе си до 3-тата годинка. Но тя и сега (на 30+ г.) може, когато си поиска, да си мести дясното око. Много страшно изглежда, иначе няма проблем с очите. А моята дъщеря е на преглед отново средата на декември, защото трябваше да закриваме очите в схема 2:1, но тя вече тотално не търпи лепенките, колкото и да са меки и щадящи. На 1,4 г. е като възраст.

# 208
  • Мнения: 2 532
Тя е вече на 4,5г. Ще видим какво ще каже лекарят. Само не знам как ще изтрая до прегледа.

# 209
  • Мнения: 1
Прекрасни новини Heart Eyes Много се радвам,когато има подобрение на някое детенце bouquet

- Radost - И нашето детенце е със синдром на Лоу и очни проблеми. Не мога да  изпратя съобщение,а темата е заключена. Нямам представа как да се свържем. Моля ако го видите това съобщение да ми пишете.

Общи условия

Активация на акаунт