Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! - 16

  • 46 563
  • 444
  •   1
Отговори
# 255
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Амиии аз не съм с репродуктивни проблеми уж. Но определено смятам, че метфогамата ми помогна. Преди да я започна цикъла ми беше на 45-60, дори до 90 дена. Лекарите смятаха, че така не мога да имам читава овулация. Забременях като пих 3 месеца метфогамма, отслабнах 9кг, свалих инсулина на гладно от 10 на 3. Втория път пак пиех метфогамма, но не спазвах диета, имах и високо ТСХ на всичкото отгоре. Според ЛЛ тази бременност е чудо. Чудото е на почти 4г и обвинявам и за двете си чудеса метфогаммата. Wink

# 256
  • Варна
  • Мнения: 436
Въпрос към тези с репродуктивни проблеми.

След лечение на ИР имахте ли подобряване на качеството на яйцеклетките?
И аз имам същия въпрос. От две години правим опити - правих какви ли не изследвания и лекарите не откриват никаква конкретна причина да не става. Единственото, което ги съмнява е, че яйцеклетките не са достатъчно качествени Sad Чак сега направих обременяването с глюкоза и резултатите май не са добри Sad
Амиии аз не съм с репродуктивни проблеми уж. Но определено смятам, че метфогамата ми помогна. Преди да я започна цикъла ми беше на 45-60, дори до 90 дена. Лекарите смятаха, че така не мога да имам читава овулация. Забременях като пих 3 месеца метфогамма, отслабнах 9кг, свалих инсулина на гладно от 10 на 3. Втория път пак пиех метфогамма, но не спазвах диета, имах и високо ТСХ на всичкото отгоре. Според ЛЛ тази бременност е чудо. Чудото е на почти 4г и обвинявам и за двете си чудеса метфогаммата. Wink
И аз пиех Метфогамма повече от година. Инсулин + глюкоза еднократно винаги са ми били абсолютно в норма. Метфогаммата не ми повлия по никакъв начин, освен че постоянно бях гладна и ми се гадеше. Бях и с високо ТСХ и нередовен цикъл, но това се оправи с тироксин, много преди да започна Метфогаммата. Никога не съм имала едно излишно кило, но с Метфогаммата даже свалих още Sad Т.е. резултат нямаше никакъв.
Спомняте ли си при вас колко беше ТСХто, когато забременяхте?

Последна редакция: ср, 13 мар 2019, 09:53 от loter

# 257
  • Мнения: X
Скрит текст:
Въпрос към тези с репродуктивни проблеми.

След лечение на ИР имахте ли подобряване на качеството на яйцеклетките?
И аз имам същия въпрос. От две години правим опити - правих какви ли не изследвания и лекарите не откриват никаква конкретна причина да не става. Единственото, което ги съмнява е, че яйцеклетките не са достатъчно качествени Sad Чак сега направих обременяването с глюкоза и резултатите май не са добри Sad
Амиии аз не съм с репродуктивни проблеми уж. Но определено смятам, че метфогамата ми помогна. Преди да я започна цикъла ми беше на 45-60, дори до 90 дена. Лекарите смятаха, че така не мога да имам читава овулация. Забременях като пих 3 месеца метфогамма, отслабнах 9кг, свалих инсулина на гладно от 10 на 3. Втория път пак пиех метфогамма, но не спазвах диета, имах и високо ТСХ на всичкото отгоре. Според ЛЛ тази бременност е чудо. Чудото е на почти 4г и обвинявам и за двете си чудеса метфогаммата. Wink
И аз пиех Метфогамма повече от година.
Инсулин + глюкоза еднократно винаги са ми били абсолютно в норма.
Скрит текст:
Метфогаммата не ми повлия по никакъв начин, освен че постоянно бях гладна и ми се гадеше. Бях и с високо ТСХ и нередовен цикъл, но това се оправи с тироксин, много преди да започна Метфогаммата. Никога не съм имала едно излишно кило, но с Метфогаммата даже свалих още Sad Т.е. резултат нямаше никакъв.
Спомняте ли си при вас колко беше ТСХто, когато забременяхте?
В повечето лаборатории горна граница на инсулина дават 24.А инсулин на гладно над 10 вече е проблемен.
Добре е да е колкото КЗ, т.е., около 5-6 най-много.
Та, толкова за нормите...

# 258
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Малко над горната референтна граница. Разбрах че е високо след като бях забременяла. Пуснах го почти случайно, защото последните месеци се чувствах много уморена и бях чела че не е хубаво да е високо при бременност. Просто нещо ми прещрака и го пуснах заедно с кр.захар и инсулин. И трите бяха високи. Със строга диета и Л тироксин за месец вкарахме и кр.захар и ТСХ в нормални граници.

# 259
  • Мнения: 1 416
Глюкоза ( Glucose )
4.47
mmol/l
3.60 - 6.10
Глюкоза - 60та мин
5.61
mmol/l
3.30 - 8.90
Глюкоза - 120 та мин
7.35
mmol/l
3.30 - 7.80
Insulin ( Серумен Инсулин )
8.41
mU/l
2.60 - 25.00
Insulin ( 60 м post 75g glucose )
58.52
mU/l

Insulin ( 120 м post 75g glucose )
99.10
mU/l

HOMA ( IR ) индекс
1.67
индекс
< 2.5 норма; 2.5 - 5 рискова IR ; >5 висока IR           какво ви е мнението????

# 260
  • Мнения: 54 347
Имаш лека ИР, не е най-зле, но имаш.

# 261
  • Мнения: 1 416
Благодаря ти.Понеже съм с репродуктивни проблеми много се чудя дали трябва да пия нещо за ИР.Струва ми се, че всичко вече е един маркетинг и хапчета се изписват ЕЙ ТАКА.
Нямам проблеми с тегло,даже се водя слаба 48кг + -

# 262
  • Мнения: 54 347
Не всички с ИР са пълни.
И аз съм 46-47 кг, но и аз имам.

# 263
  • Мнения: 1 416
ООО ДА,така е

# 264
  • Мнения: 1 782
За изследванията на keylla - на 120та мин продължава да се качва кз и инсулин. ОК ли е това?

# 265
  • Мнения: X
Не е добре, на втория час би трябвало и двете да са се върнали в начални стойности

# 266
  • Мнения: X
Име на теста (изследване)   Флаг   Резултат   Единици   Референтни стойности
OГТТ+ трикратен Инсулин/обременяване с глюкоза/      Профил   *   *
Глюкоза серум-на Гладно      4.63   mmol/l   3.00 - 6.00
Глюкоза серум 60мин.      5.48   mmol/l   по преценка на лекар
Глюкоза серум 120мин.      3.89   mmol/l   по преценка на лекар
Инсулин - на Гладно      5.890   µIU/ml   2,6 - 24,9
Инсулин - след 60 мин.      87.930   µIU/ml   над 40 /трикратно от с-та на гладно/
Инсулин - след 120 мин.      21.670   µIU/ml   под 2 пъти от с-та на 60 мин.

Здравейте, момичета. Може ли коментар преди да се срещна с ендото? Имам СПКЯ. Искам да попитам може ли да се назначи терапия по време на бременност за висок инсулин, или се прави диета? Благодаря

# 267
  • Мнения: 5 849
Каква терапия ще правиш, като стойностите ти са супер? Simple Smile

# 268
  • Мнения: 54 347
Каква терапия ще правиш, като стойностите ти са супер? Simple Smile

+1 Peace

Къде е този висок инсулин? Всичко е идеално.

# 269
  • Мнения: X
Дева, Гърне с похлупак, благодаря за отговорите. Притеснението ми беше заради инсулина на 60 минута. Но не намерих нищо в интернет.

Общи условия

Активация на акаунт