Учебните помагала

  • 10 417
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 626
Имам дете в 1ви клас и знам, че на  родителската среща учителката ще ни посочи, кои учебни помагала/учебни тетрадки, учебници по английски и т.н ще трябва да купим за учебната година.
Аз обаче искам да си направя проучване от сега откъде да ги купя, за да си спестя търсенето и ровенето тогава и да си ги поръчам веднага най --бързо и изгодно. Не видях такава тема само за това и пускам (дано не се повтарям)

Какъв е вашият опит за учебните помагала, тетрадки, сборници и т.н не само за тези за 1 клас,но и за по-горни класове?
Откъде купувате - онлайн, от магазин, от базар за книги или друго?
Вие срещали ли сте затруднение с разбирането на зададените в учебните помагала/тетрадки задачи и как си помагате в разбирането им?
Има ли някакво помагало с отговори , помагало за учителя или нещо такова, където мога да проверя поне какво се иска в съответната задача , за да съм полезна съответно на детето си?

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 18:18 от Линдичка

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Обикновено учителката съобщава сумата за помагалата и се купуват организирано за всички деца.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 626
Обикновено учителката съобщава сумата за помагалата и се купуват организирано за всички деца.
Това практика ли е? А ако не съобщи?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 654
И с двете ми деца за начален курс събираха пари и купуваха организирано за всички деца. Дори ползваха отстъпка за пазаруване на едро. Примерно сума от около 50 лв покриваше всичко - помагала, някакви допълнителни пособия, такса за охрана, застраховка (уж) и оставаше дребна сума за консумативи за класа.

# 4
  • Мнения: 21 455

Ако не знаеш какво търсиш, няма как да прецениш откъде да го купиш.
Изчакай родителската среща. В начален етап, че и в прогимназиален за доста от нещата  се прави колективна поръчка. Пазарува се с отстъпка. Разликата може да остане в касата на класа за дребни разходи за консумативи.
Иначе най-лесно се търси и рови в интернет, а поръчката е на няколко клика разстояние.
Някои от помагалата имат отговори и указания. Други нямат. Учебниците за първи клас са безплатни и се осигуряват от училището, учебните тетрадки - също. Евентуално може да има книга за учителя по отделните предмети, но не мисля, че ще ти е много полезна.
Грешки и недомислици също се срещат в сборници и помагала. Обикновено форумът много помага в подобни случаи.Smiley

# 5
  • София
  • Мнения: 1 626
И с двете ми деца за начален курс събираха пари и купуваха организирано за всички деца. Дори ползваха отстъпка за пазаруване на едро. Примерно сума от около 50 лв покриваше всичко - помагала, някакви допълнителни пособия, такса за охрана, застраховка (уж) и оставаше дребна сума за консумативи за класа.

Дано е така и при нас, НО аз се опасявам, че някои задачи ще ме затруднят сериозно Flushed
В учебниците за предучилищна имаше задачи, които с дни си блъсках главата какво се иска от детето. Питам го - и той свива рамене, не знае, защото е блял някъде. Един от въпросите ми е има ли нещо като помагало което да има обяснено условието за да го вдяна аз самата та да му помагам Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 5 654
Ееее, чак пък толкова не вярвам да се затрудниш Simple Smile
В учебниците за предучилищна няма изписани условия с думи, защото се предполага, че децата не могат да го прочетат и учителите ще го обяснят. В първи клас вече всичко е изписано с думи подробно, ще се ориентираш.

# 7
  • Мнения: 25 565
Един от въпросите ми е има ли нещо като помагало което да има обяснено условието за да го вдяна аз самата та да му помагам Simple Smile

Едва ли. Идеята е, че когато родителят не може да се справи, следва да плаща на частен учител.
Бизнес.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 626
А така! Sad
Може пък и да не изпитам затруднения та да спестя някой лев за частни учители. Засега...
Все някога ще се стигне и до там обаче.

# 9
  • Мнения: 46 484
Отстъпки се дават при поръчка за цял клас. Затова най-често така се процедира - събират се парите и един отива да купува. Учителят е преценил кои точно помагала да се ползват според начина, по който преподава. Някои искат да стоят в училище, затова питайте предварително, за да можете да поръчате и 1 бр. за вкъщи.

Като цяло само приказките са страшни, въобще не са толкова лоши учебниците.
Ако имате затруднение за някаква задача или подобно - в темата тук за съответния клас ще я разрешат веднага.

За математиката, ако задачата е напечатана можеш да пускаш тук и ти излиза решението Bowtie

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 20:24 от Не се сърди, човече

# 10
  • София
  • Мнения: 38 415
От миналата година - онлайн. Така ще е и тази. Отивам да видя списъка.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 626
Къде онлайн - не са ли различни и които каже учителката?

# 12
  • Мнения: 21 455
Къде онлайн - не са ли различни и които каже учителката?
Онлайн книжарници?
Free Agent вероятно гледа техния списък.
Скрит текст:
Наистина ще ти е трудно с условията.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 415
Списъкът е онлайн в сайта на училището и аз ги купувам от онлайн книжарница.

Но в 1 клас е най-добре учителката да ги купи.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
Няма никакъв списък онлайн в сайта на училището. Може би е различно наистина при всяко училище Rolling Eyes

# 15
  • София
  • Мнения: 38 415
Аз говоря от 5 клас нагоре, да уточня.
Иначе от 1 до 4 си събирахме пари в класа. Даже пари за материали. Абе - 15.09 - дай 50 лева.

# 16
  • Мнения: 2 522
Това ти го препоръчвам горещо, има го до 12 клас и просто купуваш следващия, незаменим помощник:  https://www.book.store.bg/p62263/kurs-po-matematika-za-1-klas-bo … a-dacho-beev.html
Има и справочник със всички формули, теореми и пр. 1-12 клас, доста добро: https://www.book.store.bg/p62150/matematicheski-spravochnik-boriana-milkoeva.html

Това, за което питаш, са методически ръководства, те се раздават принципно безплатно на учителите, родителите си ги купуваме. Например това е за Булвест, 2 клас (произволно ): https://www.book.store.bg/p207574/kniga-za-uchitelia-po-matemati … lina-ivanova.html Там е обяснено към всеки урок какво трябва да се усвои в урока и с какви средства  (ако е добре написано), има и примерни тестове. На мен ми бяха доста полезни тези по английски език. За целта трябва да първо да знаете на кое издателство ще бъдат учебниците на детето ви, за да вземете съответното методическо ръководство.

Има едно ръководство за текстовите задачи, как се обясняват, но в момента не мога да го намеря като линк, то също е много полезно.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Поръчай с учителите, че да не изреждам случаи с нарочени деца, защото родителя е купил от някъде другаде учебник...

# 18
  • Мнения: 24 269
Показаният "незаменим помощник" според мен е излишен.
Но много зависи къде ще учи детето, каква е предварителната му подготовка и дали му се отдава математиката.
Най- добре изчакайте родителската среща, за да си спестите излишни и ненужни покупки

# 19
  • Мнения: 19 821
Част от учебниците и помагалата се поръчват колективно от класа, защото са специфични (на определено издателство - за английски и испански език говоря).
Друга част се дава списък на родителска или децата на кои издателства ползва училището и аз си ги поръчвам онлайн като предварително проучвам цените по сайтовете. Говоря за дете в 9 клас.
В първи клас всичко ни беше безплатно на нас. Не съм купувала нищо, освен тетрадки, блокчета, боички, моливи и тем подобни.
В първи клас да не разбираш условие от учебник е малко вероятно. Не се шашкай предварително. Ако детето попадне на добър учител няма да е нужно на първолак да му се обяснява вкъщи.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Странно ми стана, някои споменаха, че в първи клас всичко им е било безплатно, а ние си купувахме учебните помагала. От 1-ви до 4-ти клас всичко ни беше организарано и се купуваше на куп. Миналата година всеки ходи сам и имаше проблеми. Оказа се, че има по няколко учебни помагала на едно и също издателство и се наложи да сменям(стигнахме до там да си описваме картинките и да снимаме правилните, които се изискват).
Така, че изчакай си родителската да си спестиш главоболията.
Ето ти пример за учебна тетрадка по Човек и природа за 5-ти клас и трите са на "Просвета".

http://www.prosveta.bg/5-priroda

# 21
  • Мнения: 21 455
Ето ти пример за учебна тетрадка по Човек и природа за 5-ти клас и трите са на "Просвета".
http://www.prosveta.bg/5-priroda
Има разлика, на практика три издателства са под шапката на " Просвета". Има и едно за електронни издания. Добре е учителят да уточнява кое има предвид.
За първокласниците би трябвало всичко задължително да е безплатно. Обикновено става дума за закупуване на допълнителни помагала.
В начална степен допълнително купувахме помагалата по ЗИП. Учебните тетрадки бяха част от учебния комплект. По-сериозното пазаруване започна в пети клас - учебни тетрадки, атласи, контурни карти, сборници...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ето ти пример за учебна тетрадка по Човек и природа за 5-ти клас и трите са на "Просвета".
http://www.prosveta.bg/5-priroda
Има разлика, на практика три издателства са под шапката на " Просвета". Има и едно за електронни издания. Добре е учителят да уточнява кое има предвид.
За първокласниците би трябвало всичко задължително да е безплатно. Обикновено става дума за закупуване на допълнителни помагала.
В начална степен допълнително купувахме помагалата по ЗИП. Учебните тетрадки бяха част от учебния комплект. По-сериозното пазаруване започна в пети клас - учебни тетрадки, атласи, контурни карти, сборници...
Явно е различно навсякъде. Ние в 1-ви клас си купувахме учебните тетрадки. Само по един учебник дадоха, както и да е минало.
Трябва да до уточняват наистина, но в горните класове на първата родителска среща не влизат всички учители, а класната вдигна рамене по другите предмети.
Имаше едни тетрадки не помня дали бяха по История и цивилизация, които дори писателите съвпадаха, та там голям купон беше. Като сложим и гениалната им идея нова програма със стари учебници, купона беше целогодишен.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 2 464
Запис☺

# 24
  • Мнения: 19 287
Всеки учител дава собствен списък за помагалата, с които ще се работи в клас. Отделно може да си купиш 1-2 за работа вкъщи, ако прецениш, че е недостатъчно. Няма никакъв смисъл да купуваш сега, ако не знаеш какво ще искат в 1ви клас. Дори да не правите обща поръчка, след това може да поръчаш всичко накуп от bookstore примерно.

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
За учебните помагала събираме пари и ги купуваме на едро.
Сборниците си ги купувам сама от книжарница.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 283
Масова е практиката да се купуват по класове. Дават се отстъпки и се получават срвн навреме. И едновременно. Не се губи време на родителите.
Непременно изчакай родителската среща. Постоянно се променят някакви неща, а и сега има десетки издателства и варианти - трябва да знаеш точно какво ще поискат.
Отделно с това постоянно преиздаване и реформиране на учебници може да е трудно самостоятелното намиране на дадено издание.
Ако имаш притеснение, може да купиш от издателството специализираните учебници за учители - те са с обяснения и указания.
УСПЕХ С ПЪРВИ КЛАС! ВСИЧНО ЩЕ БЪДЕ НАРЕД!!!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 626
Това ти го препоръчвам горещо, има го до 12 клас и просто купуваш следващия, незаменим помощник:  https://www.book.store.bg/p62263/kurs-po-matematika-za-1-klas-bo … a-dacho-beev.html
Има и справочник със всички формули, теореми и пр. 1-12 клас, доста добро: https://www.book.store.bg/p62150/matematicheski-spravochnik-boriana-milkoeva.html

Това, за което питаш, са методически ръководства, те се раздават принципно безплатно на учителите, родителите си ги купуваме. Например това е за Булвест, 2 клас (произволно ): https://www.book.store.bg/p207574/kniga-za-uchitelia-po-matemati … lina-ivanova.html Там е обяснено към всеки урок какво трябва да се усвои в урока и с какви средства  (ако е добре написано), има и примерни тестове. На мен ми бяха доста полезни тези по английски език. За целта трябва да първо да знаете на кое издателство ще бъдат учебниците на детето ви, за да вземете съответното методическо ръководство.

Има едно ръководство за текстовите задачи, как се обясняват, но в момента не мога да го намеря като линк, то също е много полезно.

storm76 благодаря, много ми харесва  това с методическите ръководства Simple Smile

от всичко казано до сега си извадих изводите :
чакам родителската среща, давам пари за това което се събира и се поръчва групово за целия клас (ако се направи при нас), питам дали помагалата се оставят в училище или се носят в занималня и вкъщи и преценявам колко и какво остава да се купува. Ще почна да се ровя в сайтовете - къде има намаление около старта на учебната година и направо поръчвам всичко накуп.
Явно наистина от училище до училище и учителка до учителка има бая разлика, но принципа е един и същ.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Можете да се подготвите с елементарните неща-химикалчета, флумастри, лепило, тетрадки( с 20 листа-малки и големи редове и големи квадратчета), с тетрадките не прекалявайте ако се наложи винаги можете да купите.
Аз не издържах от нетърпение в 1-ви клас, все исках да купувам Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 1 626
Можете да се подготвите с елементарните неща-химикалчета, флумастри, лепило, тетрадки( с 20 листа-малки и големи редове и големи квадратчета), с тетрадките не прекалявайте ако се наложи винаги можете да купите.
Аз не издържах от нетърпение в 1-ви клас, все исках да купувам Joy
А има има - вече му подариха несесер, има флумастери, моливчета цветни, черни, лепило, гумички, по 1 тетрадка, гланцово блокче, блокче за рисуване, ножичка, острилка, линия.
Оставам ми да купя само останалия брой тетрадки, боички, четки, скицник едно сметало искам да му купя (ако намеря) и помагалата за мен Simple Smile и него !

# 30
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 168
Къде онлайн - не са ли различни и които каже учителката?
Учителите стандартно казват издателствата, на които трябва да е помагалoто или учебника.
Аз от няколко години поръчвам само онлайн. Пристигат в къщи и си спестявам мъкненeто на тежки торби.
Ползвала съм ozone.bg и доколкото си спомням миналата година имаше специална отстъпка за BG-mamma.

# 31
  • Мнения: 8 928
И в нашият клас се събират пари и общо се купуват помагалата от някоя борса. Ако някой родител не иска, може да ги купи сам.
Аз лично миналата година отидох със списъка, който класната беше пуснала във фейсбук групата в близката книжарница и ги купих от там. Цените са същите и за мен беше по-удобно да го направя по-рано.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 591

Поръчвам ги. Сайтове дал Бог - вкл. и такива с безплатна доставка.

# 33
  • Мнения: 4 016
Купувам всичко, което учителят изисква допълнително, от кварталната книжарница.
Само в първи клас имаше организация със събиране на пари от учителката. След това родителите не се организирахме за общо закупуване с отсъпка.

# 34
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 997
Тези,по които се учи в училище,се поръчват от учителката,като в началото на годината се събират пари за тях на първата родителска среща.Аз отделно миналата година си харесах в Сиела един сборник по математика и едни учебни тетрадки по български и тази година закупих и за втори клас,пак от там, и дори и по околен свят взех и едни тетрадки,които представляват контролни по БЕЛ и Мат. и ми е много лесно да работя с тях.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 626
Тези,по които се учи в училище,се поръчват от учителката,като в началото на годината се събират пари за тях на първата родителска среща.Аз отделно миналата година си харесах в Сиела един сборник по математика и едни учебни тетрадки по български и тази година закупих и за втори клас,пак от там, и дори и по околен свят взех и едни тетрадки,които представляват контролни по БЕЛ и Мат. и ми е много лесно да работя с тях.

Аз малко като дете идиотче влязох с тези теми - ама като не знам и питам. Сега вече разбрах, всичко си се нормализира, помагалата ги купи учителката групово за целия клас (събрахме по 50 лева и край), сега преглеждам и нищо чак толкова сложно няма в цялата схема - само дето са 100 неща : тетрадка 1,2 и т.н по писане и четене помагало, буквар, читанка, тетрадка към читанката, освен това тетрадка за работа в клас, тетрадка за заниалнята.....не е елементарно....да кажем един дебел макар учебник и една тетрадка и край...Но аз се изпопаникьосах, че няма да се справя Flushed
Какви са тези сборници? линк?

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тези,по които се учи в училище,се поръчват от учителката,като в началото на годината се събират пари за тях на първата родителска среща.Аз отделно миналата година си харесах в Сиела един сборник по математика и едни учебни тетрадки по български и тази година закупих и за втори клас,пак от там, и дори и по околен свят взех и едни тетрадки,които представляват контролни по БЕЛ и Мат. и ми е много лесно да работя с тях.

Аз малко като дете идиотче влязох с тези теми - ама като не знам и питам. Сега вече разбрах, всичко си се нормализира, помагалата ги купи учителката групово за целия клас (събрахме по 50 лева и край), сега преглеждам и нищо чак толкова сложно няма в цялата схема - само дето са 100 неща : тетрадка 1,2 и т.н по писане и четене помагало, буквар, читанка, тетрадка към читанката, освен това тетрадка за работа в клас, тетрадка за заниалнята.....не е елементарно да кажеш един дебел макар учебник и една тетрадка и край...Но аз се изпопаникьосах, че няма да се справя Flushed
Какви са тези сборници? линк?

После става купона, когато трябва сам да си ги набавиш. Казва учител еди коя си тетрадна на еди кое си издателство написана от еди кой си.Влизам в нета и купон 3 различни учебни тетрадки на едно и също издателство. Миналата година направих пътека до книжарницата да сменям.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 626
Тези,по които се учи в училище,се поръчват от учителката,като в началото на годината се събират пари за тях на първата родителска среща.Аз отделно миналата година си харесах в Сиела един сборник по математика и едни учебни тетрадки по български и тази година закупих и за втори клас,пак от там, и дори и по околен свят взех и едни тетрадки,които представляват контролни по БЕЛ и Мат. и ми е много лесно да работя с тях.

Аз малко като дете идиотче влязох с тези теми - ама като не знам и питам. Сега вече разбрах, всичко си се нормализира, помагалата ги купи учителката групово за целия клас (събрахме по 50 лева и край), сега преглеждам и нищо чак толкова сложно няма в цялата схема - само дето са 100 неща : тетрадка 1,2 и т.н по писане и четене помагало, буквар, читанка, тетрадка към читанката, освен това тетрадка за работа в клас, тетрадка за заниалнята.....не е елементарно да кажеш един дебел макар учебник и една тетрадка и край...Но аз се изпопаникьосах, че няма да се справя Flushed
Какви са тези сборници? линк?

После става купона, когато трябва сам да си ги набавиш. Казва учител еди коя си тетрадна на еди кое си издателство написана от еди кой си.Влизам в нета и купон 3 различни учебни тетрадки на едно и също издателство. Миналата година направих пътека до книжарницата да сменям.

Хаха еми какво да се прави Simple Smile такава е системата...сложнотия! То за мен е сложно пък какво остава за детето - той не знае милото по какво са у половината неща в раницата и за какво се използват Simple Smile Аз като напълно безотговорен родител все още не съм нито подвързала нито един учебник , помагало или тетрадка, защото се оказа, че и там е греда - някои от учебниците не влизат в подвързията и трябва да се отиде с всички учебници за да се открие точната подвързия. За етикети да не говорим да съм слагала. И каква размяна на тетрдки и учебници пада със съседчето по чин няма да описвам!!! Мани мани

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 493

 И каква размяна на тетрдки и учебници пада със съседчето по чин няма да описвам!!! Мани мани


Хахах дааа, моя син е вече 6-ти клас и все още се случва да се прибере с два учебника или с нито един  Joy

# 39
  • София
  • Мнения: 1 626

 И каква размяна на тетрдки и учебници пада със съседчето по чин няма да описвам!!! Мани мани


Хахах дааа, моя син е вече 6-ти клас и все още се случва да се прибере с два учебника или с нито един  Joy

Моят се е връщал ЗАСЕГА без:  шише, тетрадка, гума, блуза, шапка, всякакви видове моливи и т.н
Поне си губи само своите , а не взима на децата, да се чудя как да намирам на кой са  SatisfiedSatisfiedSatisfied

Абе обмен на материали да има Simple Smile

# 40
  • Мнения: 19 287
Няма нищо сложно в подвързването на учебници. Има подвързии с лепящи се краища от двете страни. Ако са малко по-големи от тетрадката/учебника, могат да се срежат отдолу. Има и самозалепващо се фолио. С него се иска малко сръчност при подвързването, но пък става все едно е без подвързия и е здраво.
За да му е по-лесно на детето, може да купиш сини подвързии за всички тетрадки и учебници по математика и червени за БЕЛ.

# 41
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 997
Тези,по които се учи в училище,се поръчват от учителката,като в началото на годината се събират пари за тях на първата родителска среща.Аз отделно миналата година си харесах в Сиела един сборник по математика и едни учебни тетрадки по български и тази година закупих и за втори клас,пак от там, и дори и по околен свят взех и едни тетрадки,които представляват контролни по БЕЛ и Мат. и ми е много лесно да работя с тях.

Аз малко като дете идиотче влязох с тези теми - ама като не знам и питам. Сега вече разбрах, всичко си се нормализира, помагалата ги купи учителката групово за целия клас (събрахме по 50 лева и край), сега преглеждам и нищо чак толкова сложно няма в цялата схема - само дето са 100 неща : тетрадка 1,2 и т.н по писане и четене помагало, буквар, читанка, тетрадка към читанката, освен това тетрадка за работа в клас, тетрадка за заниалнята.....не е елементарно....да кажем един дебел макар учебник и една тетрадка и край...Но аз се изпопаникьосах, че няма да се справя Flushed
Какви са тези сборници? линк?

Сборниците по математика за 1 и 2 клас са на издателство Калоянов, само в Сиела съм ги виждала, тези по Български език са на издателство Даниела Убенова, при тях хубавото е, че са разделени по месеци,букви от А до Д или част от 1 до 5 за за 1-ви клас и допълнителна работа, от Е до Й или от 6 до 10 са за 2-ри клас и така вървят до 4-ти клас,системата се нарича Браво, поне на моят син(който се води със СОП са му много лесни и интересни), самостоятелните работи по БЕЛ и Математика и помагалото по Околен Свят пак са на Калоянов.Това всичко е сопълнително, иначе в училище работят по Вълшебните ключета и имаха и някакви по ЗИП БЕЛ и Математика-за тях събирахме пари...Иначе с различните учебници и помагала децата свикват доста по-бързо от нас.Лошото е, че с толкова допълнителни тетрадки чантите им стават много тежки и като сложиш и 1 шише с вода и евентуално нещо за хапване и минава 5 кила раницата...
За подвързването -и аз много харесвам лепящите подвързии, но освен в Джъмбо на друго място не съм виждала.Наистина са много удобни, но са само за еднократна употреба, иначе от стандартните имам няколко А4 ползвам ги още от предучилищната.

# 42
  • Мнения: 19 287
Има ги и в книжарници Orange. От там съм купувала и сини и червени в първи клас, защото класната беше препоръчала горната схема заподвързване на БЕЛ и мат.за улеснение на децата.
Аз лично не харесвам плътните подвързии, които могат да се ползват пак, защото са по-тежки.

# 43
  • София
  • Мнения: 5 654
Лепящи подвързии съм купувала от Кауфланд, обаче не разрешават да се ползват за учебници, които се връщат в края на годината, защото тъничката лепяща лентичка отвътре повреждала корицата. За изцяло облепяне с фолио и дума не може да става. Така че тях ги ползваме за помагалата, които сами си плащаме и остават за нас.

А количествата бумаги са безумни. Децата ми са 8 и 5 клас, досега нито веднъж по никой предмет не са успели да изпишат и попълнят всичко налично.

# 44
  • Мнения: 19 287
Не разбирам защо не позволяват подвързване с фолио. Много по-красиво и леко е, а следващото дете няма да му се налага да подвързва.
Ние не връщаме учебниците и затова не съобразих, че лепящите подвързии не са подходящи. Много неприятно наистина.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 626
Ясно...значи не може с лепящи и фолийни Sad тъкмо проучих,че в Джъмбо има такива пууууу

# 46
  • Мнения: 1 738
При нас няма проблеми за подвързването с фолио. Вече трета година подвързвам с фолио. На края на годината махам само етикета и връщам учебника, опакован с фолио. Спестявам на следващата майка нервите и времето, тъй като си е пипкава работа.

# 47
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
При нас учителката поръчва направо за целия клас, така ползваме и 25% отстъпка от издателството и не се занимаваме да издирваме помагала. В първи клас се празбрахме на първата родителска среща, а следващите години помагалата ни ги раздават с учебниците на първия учебен ден. Плащаме с касата на класа, гледаме да има събрани парички там. Около 30-35 лв на дете се връзва общо.

Общи условия

Активация на акаунт