Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 594
  • 742
  •   1
Отговори
# 480
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Нашите днес са правили изходно по ЧП, в четвъртък е математиката, а другата седмица - БЕЛ и ЧО. За английски и аз не съм чула, но едва ли ще им се размине. Те колко ли са големи, та да ги проверяват дълго - по една-две странички.

# 481
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Утре и в нашия клас децата ще преподават. Моето е едно от избраните и е решила утре да вдига деца, които никога не са избирани за нищо и рядко им се дава думата Simple Smile Тя не е от любимците на учителката, и тя прави драми, че все едни и същи деца се изявяват. Съветвам я да не се отказва и ако има нещо, което иска да каже да го направи, защото има право.

# 482
  • София
  • Мнения: 3 480
А аз бих написала бележка ако детето ми поиска. С уговорката, че мога да напиша само за три дни в годината и единият ден трябва да се пази за края на май. Нека сам избере кога да са другите два.
Моят стисльо си ги пази до последно.

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Бележката не решава ситуацията, дори задълбочава проблема. Децата трябва да се научат да отстояват себе си и да намерят мястото си.

# 484
  • Мнения: 1 738
Аз съм с обратния проблем. Детето ми е будно и любознателно. От любимците на госпожите. Все го тикат да се изявява. Той все се тръшка, че не иска. Не обича публиката. Говорих с госпожата да го остваи. Да избира други деца. Не. Пак е включен в някаква постановка за края на годината. Пак ще има драми до последно, че не иска да участва.
Иначе от днес им почват изходящите. Миналата седмица бяха на зелено. Въобще не може да влезе в ритъм още.
Незнам за него, ама аз чакам с нетърпение ваканцията.

# 485
  • София
  • Мнения: 80
Благодаря за мненията, момичета! Дететовсе пак е на училище, ще видим следобяд как е минало.
Изходните нива започват тази седмица, като последното е на 22-ри.
 Споделете какви помагала купувате лятото да се занимават .

# 486
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Нашите ще имат някаква лятна ваканционна книжка - госпожата им ги сглобява от различни помагала и снима за всеки. Общо взето, работата е за 2-3 дни, по час и нещо занимание. Сигурно ще я оставя за преговор в края на август. Иначе - основно четене (подготвила съм й Джек Лондон, Чудомир, "Под игото" и "Записки по българските въстания", както и една много вехта "Малката самодива", със стария правопис, да видим дали ще я пребори Mr. Green).
Това лято, доколкото остане време, ще се учат с братовчед й да готвят, обещала съм им. Засега основно помага при подготовката на продуктите, може да си спретне ориз, картофи и омлет на микровълновата, но вече напира за по-сериозни изяви и смятам да се възползвам от ентусиазма й, преди да се е развихрила самостоятелно и не дай Боже, унищожително. При братовчед й, който си пада чревоугодник, си е направо задължително, иначе ще затъне тотално в дебрите на най-евтиния джънк фууд.

# 487
  • София
  • Мнения: 4 557
При моята вчера беше изходното по математика. Днес е ЧП, утре е ЧО. Другата седмица е БЕЛ. Английският е пълна мъгла - нищо не им казала учителката.
Добре е, че приключват в началото на следващата седмица. Изходно на 22 май ми се вижда много странно...
Те моите и двамата броят дните до края на май - на един лист задраскват датите.

За лятото и книгите за четене съм лек потрес отсега. Не знам още какво ще им дадат учителките, но няма да им се размине. А щерката ще суче и ще маже, но няма да чете. И ще мине с минимално количество изчетени страници. Брат й дава засега по-читави индикации, ама знам ли дали няма да реши да копира кака си и да на чете.

# 488
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Нашите вероятно няма да учат на 22-ри, ще е я спортен празник, я нещо културно - училището е до 12 клас и едва ли ще разбутват стаите, подготвени за матури. Като зная при нас какво нагласяне на чинове (да е всичко в обсега на камерата) и лепене на листчета с имена пада, не вярвам в тяхното училище е по-малък зор.

# 489
  • София
  • Мнения: 982
Моят син учи по учебниците на Булвест. 1-2 въпроса от теста по ЧО вчера е бил с въпроси, които ги няма в нашия учебник, явно в този на Просвета ги има. За пореден път се убеждавам, че в учебниците на Просвета има много повече материал и много по-добри обяснения. Днес ще видим ЧП как ще мине. Очаквам и там изненади.

# 490
  • Мнения: 14 486
Нашите ще имат някаква лятна ваканционна книжка - госпожата им ги сглобява от различни помагала и снима за всеки. Общо взето, работата е за 2-3 дни, по час и нещо занимание. Сигурно ще я оставя за преговор в края на август. Иначе - основно четене (подготвила съм й Джек Лондон, Чудомир, "Под игото" и "Записки по българските въстания", както и една много вехта "Малката самодива", със стария правопис, да видим дали ще я пребори Mr. Green).
Това лято, доколкото остане време, ще се учат с братовчед й да готвят, обещала съм им. Засега основно помага при подготовката на продуктите, може да си спретне ориз, картофи и омлет на микровълновата, но вече напира за по-сериозни изяви и смятам да се възползвам от ентусиазма й, преди да се е развихрила самостоятелно и не дай Боже, унищожително. При братовчед й, който си пада чревоугодник, си е направо задължително, иначе ще затъне тотално в дебрите на най-евтиния джънк фууд.

Ти си садист! Какви са тези книги за 10 годишно дете?

Емил от Льонеберя, Карлсон да си довърши, евентуално Тайната градина, това съм приготвила, останалото от списъка на госпожата.

# 491
  • Мнения: 8 223
Училището го броя за свършило. По математика и български е добре, човеците, честно казано не ме вълнуват особено. Особено по ЧО на моя му е много трудно да запомни цялата информация. Догодина пак същото ще учат.
Другата седмица понеделник е неучебен при нас. Реално има 3 учебни дни тази седмица и 4 другата. Между матурите дори и да ги викат за нещо, той няма да е тук. На 20ти пак заминава за една седмица на спортен лагер. Последните дни на май е на състезание. Та това е, 7 учебни дни с днешния.

# 492
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Моята също брои дните до края на годината. Отпуснала ли се е, изморена ли е - на знам какво е, но направо е страшно напоследък. Снощи рева с глас час и половина, защото имаха за днес да научат наизуст "Върви, народе възродени". Реве и се тръшка колко е дълго и как не разбира думите. След хиляди уговорки и обяснения, че ако спре да реве, за час ще го е научила пет пъти, успя да научи първия куплет. Накарах я да си прецени сама ще го учи ли или не, и й казах, че ако получи днес слаба оценка, ще бъде наказана. После се почна със самосъжалението и драмите: колко й е тежък живота, как ще ме разочарова и как не заслужава нищо. Няма такава драма куин просто, а дори не я е треснал пубертета още. Scream

# 493
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Не съм садист, баш сега им е времето на тези книги, после ще е късно, особено за "Под игото". Почнат ли да го учат - утекла е работата.
Посочените от теб вече отдавна са четени и препрочетени. Laughing

# 494
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз категорично отказвам да учим през лятото. Смятам че ваканциите са за игра навън не за учене. А и аз имам нужда от почивка, че до гуша ми е дошло от домашни.  ooooh! Само книги ще четат. Още нямаме списък.

Общи условия

Активация на акаунт