Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 502
  • 742
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 562
В нашето училище се раздават в 5 клас и мисля в 6 клас книги образоващи децата какво се случва в пубертета. Тя е както за детето, така и за родителите му, а към първата има и диск. Там се разискват по спомен както как се променя тялото по време на пубертета, така и за някои вредни навици като наркотиците (за това не съм сигурна на 100 %, а и в момента не знам къде сме ги сложили).  С моята дъщеря много пъти сме обсъждали различни неща, относно превръщането на момичето в жена, и съм я подготвила и за момента, когато някои момичета вече ще имат гърди, а тя може би само ще иска да има. Но тя е и 1 година по-малка, така че ще почака. Simple Smile Иначе днес беше учебен ден за децата, но в класа на моята са били само 7 деца, така че по-скоро са се забавлявали.

# 526
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 851
Снощи девойката ми се оплаква, че нейните съученички имат косми под мишниците, ходят с превръзки и им растат гърдите...
Сериозно ли? Това ме изненадва, та те повечето нямат навършени 10 още.

# 527
  • Мнения: 9 824
На моята девойка ще ѝ купувам тази книга, смятам че е подходяща за възрастта ѝ:

https://www.fiut.bg/kakvo-stava-s-men-kniga-za-vsjako-momiche.html

Иначе големи вълнения има с този пубертет. Снощи девойката ми се оплаква, че нейните съученички имат косми под мишниците, ходят с превръзки и им растат гърдите, а тя е много назад по всички параграфи /редовно се оглежда дали няма някой косъм някъде, и всяка седмица като влиза да се къпе ме пита "Кога ще ми пораснат гърдите ?/ Simple Smile. Поговорихме си по тази тема с нея. Та както бях загряла с този разговор, минах на сина и с него си говорихме за предпазни средства и секс. #Crazy
брях.  В коя тема, за кой клас съм се шмугнала? Ми растат децата. Но пък с косми и превръзки в трети клас - това вярно ли е наистина?

# 528
  • Варна
  • Мнения: 3 242
При моето момиче още не се забелязват пуберитетни промени, но има съученички, при които се виждат първите  признаци. Най-вече напълняването и израстването.
Ще взаимствам идеята за книгата и аз.

vita Направо им се чудя за какво завиждат на бързоразвиващите се. Аз едно време много мразех този период.

Поздравления за всички третокласници за справянето на изходните нива!

Другата седмица ще връщат учебниците в понеделник и след това с какво ще се занимават, нямам идея.

# 529
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
От втория срок моята напира да купуваме бюстиета от H&M и си ги носи под най-тънките тениски и ризите.

# 530
  • Мнения: 8 451
На моята девойка ще ѝ купувам тази книга, смятам че е подходяща за възрастта ѝ:

https://www.fiut.bg/kakvo-stava-s-men-kniga-za-vsjako-momiche.html

Иначе големи вълнения има с този пубертет. Снощи девойката ми се оплаква, че нейните съученички имат косми под мишниците, ходят с превръзки и им растат гърдите, а тя е много назад по всички параграфи /редовно се оглежда дали няма някой косъм някъде, и всяка седмица като влиза да се къпе ме пита "Кога ще ми пораснат гърдите ?/ Simple Smile. Поговорихме си по тази тема с нея. Та както бях загряла с този разговор, минах на сина и с него си говорихме за предпазни средства и секс. #Crazy
брях.  В коя тема, за кой клас съм се шмугнала? Ми растат децата. Но пък с косми и превръзки в трети клас - това вярно ли е наистина?

 Нямам представа дали е вярно, защото това са думите на дъщеря ми. Каза ми, че вече три момичета от техния клас ходели с превръзки. И аз бях учудена и даже си помислих, че е някаква мода , а щерката ми поясни че едното даже си носело две резервни в раничката. Та и аз не зная какво да си мисля.  newsm78
 Иначе целия клас много бързат да пораснат. Има една групичка момичета 2-3, които ходят на училище / и извън училище/ с червило. А снощи щерката ми обяснява как едно момче от класа носело и презервативи на училището и ме пита за какво се използват.

# 531
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
На лагери и моята винаги носи превръзки в багажа - по-добре да не й се налага да мисли за снабдяване при евентуален спешен случаи. Аз имах съученички, които "стартираха" в 3 клас, в класа на голямата също имаше.
Всъщност, сещам се и друго приложение - при момиченца, които имат лека инконтиненция или не могат да се избърсват добре. Чувала съм го като практика.

# 532
  • София
  • Мнения: 4 552
При моята имаше засилен секрет преди около 2-3 месеца. Очаквах включване, но нещата утихнаха. Поговорихме си за ежедневните превръзки. Известно време ползваше. Сега спря, защото не се налага.
Та децата растат и се променят...

# 533
  • Мнения: 8 451
Здравейте! Интересува ме подписвате ли се като родител на входящите и изходящите нива на децата си ?
В нашия клас се дават на децата да се подпишат и се прибират, до родителите не стигат. Редно ли е това, не се ли изисква подписа и на родителя?

# 534
  • Мнения: 14 471
Подписахме всичко на последната родителска среща.

# 535
  • Мнения: 8 451
 Миналата година изходящите нива не се дадоха на родителите. Обаждах се  на госпожата за да коментираме   грешките на дъщеря ми.
  В началото на тази учебна година на първата родителска среща, родителите потърсихме входящите нива, за да ги видим, но ни се каза че са прибрани и до там приключи въпроса. Сега в края на учебната година пак не се показват изходящите нива.
  Родители масово коментират, че се подписват на нивата, а в нашия клас няма такава практика. Не е ли задължена госпожата да иска подпис на родителя?

# 536
  • Мнения: 1 738
При нас до миналата година всичко се даваше за подпис - входящи, текущи, изходящи. От тази година казаха, че има изменения в нещо си [правилник ли беше, наредба ли, не помня] и вече няма да се дават за подпис. Ако искаш да видиш нещо трябва да отидеш на консултация при съответния учител и така тази година нищо не видях, тъй като консултациите са направени в някакво странно време, т.е. аз трябва да си пусна отпуск за да отида да вида съответното контролно.

# 537
  • София
  • Мнения: 3 046
При нас всичко идва за подпис, но трябва да се връща после, госпожата подсеща.
Но при баткото контролните са някаква строго поверителна информация - не се изнасят от училището, дават им ги да си ги видят за 10мин като нямат право да ги снимат - пълна идиотщина. Детето не може да види какво е сбъркало, за родител изобщо и дума не може да става. Само госпожата по математика не спазва тези особено мъдри правила, но и тя иска поне половината контролни да се върнат при нея, явно им правят проверки и тя трябва да има архив...

# 538
  • Мнения: 1 232
Честита ваканция на майките и децата!!!

Да си разменим ли списъците за лятото?

# 539
  • София
  • Мнения: 6 148
Весела ваканция за малките! Спокойствие и почивка за големите!

Тази година списъка им с книги за четене през лятото е различен и интересен. 5 книги по избор от тези:
“Нови приказки от цял свят” - Любомир Николов
“Ян Бибиян” - Елин Пелин
“Чарли и шоколадовата фабрика” - Роалд Дал
“Тайната градина” — Франсис Ходжсън Бърнет
“Том Сойер” - Марк Твен
“Пекарна Захар и Канела: Рождени дни и бисквитки”- Линда Чапмън    
“Агенция Призраци: Кошмарното семейство” - изд. “Фют”
“Историите на Дерек - книга 2: Животът ми като екшън герой” - Джанет Тажиян
“Анн от “Зелените покриви”- Луси Монтгомъри
“Войната на таралежите” - Братя Мормареви
“Вълшебникът от Оз” - Лиман Франк Баум
“Малкият Никола”.- Госини и Семпе
“Мери Попинз” - Памела Травърз
“Вафлено сърце” - Мария Пар
“Тонйе Глимердал” - Мария Пар
“Книга за джунглата” - Ръдиард Киплинг

Общи условия

Активация на акаунт