Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 721
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Емас имат много готини детско-тийнейджърски - "Шифърът на крал Карл", "Малкият рицар Тренк" ... разни такива, стари, но златни.

# 556
  • Мнения: 8 228
Малкият довършва последната книга за Пърси Джаксън. Ще му дам някоя от списъка след като я свърши, Астрид Линдгрен или Ерих Кестнер. Ще видим. Той предпочита да продължи със следващата поредица на Риърдън, "Героите на Олимп", но все ще прокарам нещо от списъка.
Голяма част от типично детските или ги е чел или аз съм им ги чела и много не му се подхващат. Общо взето повече гледа батко му какво чете и иска същите книги.

# 557
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Моята прочете "Под игото", къде с тълковен речник, къде с уикипедия, къде с питане. След 2-3 месеца щяла да си го препрочете, вече с научени думи, та да проследяла историята. Зоррр! Mr. Green

Сега попривършва "Древногръцки легенди и митове" на Кун, после си е приготвила първия Пърси Джаксън.

# 558
  • Мнения: 8 522
Леле, какво четат децата ви Shocked. Моята щерка още срича на някои думи. Сега чете "Емил от Льонеберя" и всяка вечер под мой контрол се прочита поне една глава.

# 559
  • София
  • Мнения: 3 058
Спокойно, vita, и моята срича. Е, не е точно сричане, но не чете бързо и гладко, запъва на някои думи, други си ги доизмисля. Понякога (когато ми чете на мен, уж за да се чува и да осмисля по-добре прочетеното), спира изречението след някое прилагателно, хич не й прави впечатление, че липсва съществителното. Прави си "дъх-паузи" където й падне. Дала съм 20стр. на ден минимум - едвам успява, идва й нанагорно. Наведнъж е невъзможно да ги прочете.
Чете "Хвърчащата класна стая". Ако я питаш за какво се разкакзва - не знае...

# 560
  • Мнения: 98

Ето и нашият списък.Прочела е Приказки на Светослав Минков,Меко казано на Валери Петров.Чете гладко ,но все още не може много бързо.Взела съм и помагала за лятото ,но засега само чете  ще започне с тях към средата на юли.

# 561
  • Мнения: 8 228
Моят чете достатъчно бързо, например няма проблеми със субтитрите на филмите. Ако обаче оставя на него да решава, ще се занимава само с таблета. Трябва да го подсетя за да започне да чете. Това през деня. Вечер, като си легне, без подкана си взема книгата и чете. Проблемът е, че обикновено тогава е доста поуморен - училище, тренировки, и бързо му се доспива, независимо колко му е интересна книгата. Затова ги и влачи по-дълго време. А през деня не му се чете. И големият чете предимно вечер, но той е сомнамбул. Ако му е интересна книгата, може и до сутринта да чете.

# 562
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Изобщо не я мъча да ми чете на глас. Ако преразказва адекватно прочетеното - значи го е прочела. Ако не - задавам въпроси, да си търси отговорите в текста. Напоследък започна да ми чете на глас разни откъси, които намира за смешни или интересни (с ММ и каката непрекъснато правим така), започва по-неравно, но ако е по-дълъг откъс, влиза в релси. Иначе говори много бързо, завалва и преразказите ги правим и за коригиране на ритъма.

# 563
  • Русе
  • Мнения: 658
Здравейте, дами
Имам въпрос за униформите. Поръчвали ли сте ученически ризи от АСДА? Ще ми се тази година оттам да оборудвам госпожицата. Но ме притесняват 2 неща:
1. Пише, че ризите са изработени от 65% полиестер и 35% памук. Как е качеството при толкова полиестер?
2. В нашата униформа ризите трябва да жълти. Ще успея ли да боядисам ризите на АСДА с някаква боя за текстил?

Моля за идеи.

# 564
  • София
  • Мнения: 6 180
Нямам идея за конкретната марка, но от опит с ученически ризи 65% полиестер 35% памук се усеща добре като качество, а не е нужно гладене. 100% памук като изпереш, после гладенето е мъка.
Обаче багренето на полиестер е по-трудничко отколкото на памук. Нужно си е багрило за синтетични влакна. Но пък на пазара днес има толкова добри продукти.

# 565
  • Мнения: 7 152
Момичета, редактирах заглавието на темата!
Успех в четвърти клас!

# 566
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
От тази учебна година въвеждат униформа в училище. Не е задължителна, но е желателно да се носят Rolling Eyes
което е доста тъпо. Чудя се въобще дали да купувам нещо... Такива средни положения най не ги обичам. Или има задължителна или няма, какво е това - по желание Close
Иначе за книгите - сега чете втората Хари Потър. От задължителните попрочете нещо, но не я притискам.

# 567
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Нашите пък махнаха елеците, ризите, май и полите... останаха едни тениски тип лакоста, с къс и дълъг ръкав.

# 568
  • Мнения: 9 776
От тази учебна година въвеждат униформа в училище. Не е задължителна, но е желателно да се носят Rolling Eyes
което е доста тъпо. Чудя се въобще дали да купувам нещо... Такива средни положения най не ги обичам. Или има задължителна или няма, какво е това - по желание Close
Иначе за книгите - сега чете втората Хари Потър. От задължителните попрочете нещо, но не я притискам.

При нас с униформите положението е същото. По тази причина я облича само ако се е сетил да ми каже от вечерта, че на следващия ден има някакво събитие в училище. Най-често забравя.Confused
Иначе прочете две книги от списъка. С това темпо ще има време за още една. Все е нещо. Притеснява ме четвърти клас. И пубертета, който ни чака. Пфффффф......

# 569
  • София
  • Мнения: 7 673
Има ли други от нашия отбор, част от истерията СМГ/МГ, която предстои тази година?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт