Четвъртокласници 2018/2019

  • 86 584
  • 742
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 480
Ние ще сме активен участник в истерията. Или поне за сега са му такива намеренията.

# 571
  • София
  • Мнения: 6 175
При нас категорично няма да е истерия, но ще си премери силите в ПЧМГ, за СМГ съм сигурна, че няма да му се получи. Няма да се готви целенасочено, обаче.

# 572
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Ще кандидатства, но надявам се да не истерясва Grinning Нищо не е на всяка цена. Както прочетох някъде по форумите - МГ е просто училище, а децата са вечно наши Wink

# 573
  • София
  • Мнения: 7 673
При нас категорично няма да е истерия...
Ще кандидатства, но надявам се да не истерясва Grinning
Тя истерията си я има, независимо от нас, така че няма как да ни подмине вълната ѝ съвсем.  Mr. Green.
Ще се забавляваме значи заедно. На мен ще ми е за втори път.  Crazy

# 574
  • София
  • Мнения: 982
Чакам датата за ОМТ след 20 август и ще ти кажа дали ще се изтерясва. Ако остане както е по план през май ще полудеем, но ще имаме дългоо лято Simple Smile Ако се смилят над децата и го преместят +-2 седмици, няма да има истерии.

# 575
  • София
  • Мнения: 1 528
Ние ще се пробваме само за ПЧМГ. Ще ми е репетиция за догодина, че тогава ще имам седмокласничка Stuck Out Tongue Winking Eye

# 576
  • Пловдив
  • Мнения: 197
Ще кандидатства в МГ Пловдив. И мен ме притеснява тоя четвърти клас, с толкова състезания и НВО.
Сега лятото /след истерията с МЗ на Академия 21 век/ е на балкана, в едно родопско село. Оставила съм го с няколко книги, като имаше дъждове четеше, сега като не вали - не чете Laughing Общо взето е на свободна програма /то с баба си и дядо си няма как да е друго/. Има и други деца и по цял ден играе, че до тъмно.
Като знам какво го чака през новата учебна година, съм го оставила на активна почивка.

ek_velika и аз чакам датите след 20-ти с нетърпение. Съгласна съм, че ОМТ трябва да е през юни, а не 2 дни след НВО по математика. По принцип подготовката на кандидатстващите деца е от години, но все пак напрежението и умората, които ще са накрая, могат да окажат огромно влияние.

Последна редакция: ср, 08 авг 2018, 13:02 от andonovag

# 577
  • София
  • Мнения: 2 671
Здравейте! В ПЧМГ с какъв изпит се кадидатства?

# 578
  • Мнения: 7 149
Здравейте! В ПЧМГ с какъв изпит се кадидатства?

Здравейте! Нямам четвъртокласник тази година/слава богу/, но съм доста информирана относно кандидатстването в ПЧМГ, защото ни беще цел.
Накратко изпитът е подобен на ОМТ, но по-лесен. Разликата е във времетраенето и броя на задачите във втори модул. ОМТ е три часа, докато в ПЧМГ два часа и половина.

В ПЧМГ има тестова част/20 задачи/ за един час - първи модул и 4 задачи за час и половина-втори модул.
Хубавото е, че има три дати на които детето може да се яви. Тази година бяха на 10.06, 24.06 и 1.07
Ако ученикът се яви и на трите дати, за балообразуваща оценка му се взима най-високият постигнат от него резултат.
Наблюденията ми през последните години са следните: Първият изпит е най-лесен. Тази година тези деца, които изкараха на първия изпит 84 точки си осигуриха сигурен прием още на първо класиране и можеше да не се явяват на 2-ри и 3-ти изпит.
На трето клсиране, макар да няма такова официално такова, балът падна до 76 точки.

Всички пробни и приемни изпити до 2016 година ги има в книжката на Райна Алашка, но не знам дали я има в наличност.
Аз разполагам с 6-те /3+3/ приемни изпита от 2017 и 2018 година. Който иска нека ми пише на лични и ще му ги изпратя.

За повече въпроси, съм насреща!
Успех!

# 579
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Голямата дъщеря учи в ОМГ след 4 клас-вярно преди доста години.Но този екшън няма да си го причиня отново.Тогава и времената бяха други-децата всяка седмица бяха по състезания и олимпиади.Където имаше партийно мероприятие на БСП бяха задължени да ходят.Общо взето натоварването беше 24/7.Подготовката обаче перфектна.
Знам ,че сега не е така,защото директорът е друг.
Малката бъдеща четвъртокласничка добре се справя с математиката.Ходи по състезания и има доста добри постижения ,но много дини под една мишница става сложно .
Тази година ще е в ново училище и ще е важно бързо да се адаптира и внедри в колектива.Продължава с испански и английски,а математиката ще я оставим на училищно ниво.

# 580
  • Бургас
  • Мнения: 16 032

Ето и нашият списък.Прочела е Приказки на Светослав Минков,Меко казано на Валери Петров.Чете гладко ,но все още не може много бързо.Взела съм и помагала за лятото ,но засега само чете  ще започне с тях към средата на юли.
И нашият списък е същият!
Прочел е ,,Апостолът в премеждие,, някои от приказките на Минков,Каралийчев,в момента чете приказки на Николай Райнов. А ,,Ян Бибиян,, чете миналата година,с големи мъки.
Но трудно сяда да чете. Голям мързел е.

Започнах да стягам учениците вече с нещата за училище.
Големи покупки ще е тази година. И за баткото и за първолака.

# 581
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
Заредих и аз тетрадки, химикали, етикети, бои и пергел (кой знае дали ще й трябва, ама да има). За началото на другата седмица остават снимки, бележник и ЛК и подвързии и приключваме.
Обещала бях на нея и братовчедите й курс по елементарно готварство, ще трябва да го вместя някак преди 10 септември.

# 582
  • Мнения: 9 776
Я кажете какви тетрадки ще трябват. Не ми се чакат списъците от училище. Мисля утре да пазарувам.

# 583
  • Майничка
  • Мнения: 12 570
При нас са само на широки редове, така че взех малък формат, 40 и 60 листа, една тетрадка-речник по АЕ и една нотна.

# 584
  • Мнения: 9 776
И по математика ли на широки? Май ще взема и аз само такива. Ако искат квадратчета, ще взема допълнително. Тетрадка-речник мисля да ползва миналогодишната. Още в началото на трети клас госпожата им каза да ползват от втори, ако искат. Има логика. Не можах да я намеря тогава, за да я ползва. Нотна тетрадка ще трябва също. Блокчета, бои, нови флумастри, моливи. За друго сещате ли се? Гланцови блокчета им искат всяка година, пък колко ги ползват, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт