Инхалатор

  • 19 288
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 806
Здравейте, разрових се,но темите са доста отдавна.
Детето ми боледува често и винаги се налага да правим инхалации.
Затова съм решила да купя.
В поликлиниката където ходим са с PIC,но ми се струва доста шумен.
Та,събирам мнения и препоръки,какво трябва да гледаме при избора си.
Не държа да е под формата на играчка.
Да речем,че съм отделила около 150лв.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 433
имаме Росмакс, ползвала съм и на Омрон,не са безшумни, но се свиква
като качество не намирам разлика, само цената
доволна съм и от двата, слава богу синът ми израстна спастичните бронхити, но все пак понякога се налага да го ползвам
има накрайници за уста и маска за лице-за дете и за възрастен, което е много удобно-това гледайте според мен, защото е важно с какви приспособления е .
В началото малкия се плашеше, после свикна
ако има нещо друго, питайте

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 16 032
Аз си взех инхалатор от Лидл и съм много доволна. Беше ми спешен,нямах време да обикалям по аптеките и да избирам. А тогава имаше на промоция там и реших да взема. Изобщо не съжалявам за покупката и избора си.

# 3
  • Мнения: 806
Моето дете е на 1г8м и вече е прекарал две бронхопневмонии и един бронхит,с който се борим в момента.
Друг път също се е налагало да правим,затова съм решила да инвестирам в личен.
Доколкото знам тези от Лидл не са в постоянния асортимент.
Кога пак ще ги пуснат не е ясно,а не се знае дали скоро няма да се наложи да правим.
Другото,което ме интересува е когато се прави инхалация само с физ.разтвор,по колко мл и какъв се ползва?
Говоря само за физ.разтвор,лекарства от тип Вентолин, Урбазон,вече педиатъра си ни предписва дозата.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 16 032
Физиологичен разтвор и пулмикорт.
Но дозата мисля е според възрастта и степентта на болестта,но не съм много сигурна.
Попитай личната!

# 5
  • Мнения: 806
А след определен период от време,налага ли се подмяна на някои части? Филтри,маркучи,маски?

# 6
  • София
  • Мнения: 11 746
Ние имаме Омрон C28, от емаг го взех на една промоция. Относно мл за физиологичен разтвор си ги пише в упътванията, аз слагам по 5мл че половината време се борим с маската.

Питайте лекар за бронховаксом, терапия за превениция с пневмонии

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 16 032
А след определен период от време,налага ли се подмяна на някои части? Филтри,маркучи,маски?
Специално за този,който имам аз,няма маркучи. Маската я мия с топла вода. Тя е силиконова мисля,и е лесна за поддръжка. А за филтърчето,мисля,че няма как да се сваля,за да се чисти.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
...но ми се струва доста шумен.

Шумните са компресорни.
Безшумните са меш, но са около 2 пъти по-скъпи.

За 100тина лева ти препоръчвам Зано. Тих и освен това малък.

# 9
  • Мнения: 806
Преди няколко дни малкия направи ларингоспазъм,наложи се да купувам.
В крайна сметка се спрях на Омрон С28,ползваме го по 3 пъти на ден.
Определено не съжалявам за покупката,не е много шумен,взех го на промоция в пълен комплект.
Сега само се надявам да не се налага да го ползваме често.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 971
Днес ми се наложи да взема по спешност такъв уред по препоръка на лекарките. Нищо не разбирам, но от аптеката ми препоръчаха този - https://europharma.bg/inhalatori/11-ultrazvukov-inhalator.html

Бил тих и е факт, но за мен най-големия проблем се оказва как да накарам детето мирно и нормално що-годе да възприеме инхалатора. Голяма мъка бяха първите опити.

# 11
  • Мнения: 806
За жалост,в началото е трудно.
Поне и при нас беше така.
После посвикна,но пак мрънка.
Пускам му някакво любимо детско и постоянно му повтарям,че след малко ще махнем маската.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 746
Моето също много мрънка, ама сам си поръчва кое детско ще гледа в замяна, та това сработва само

# 13
  • София
  • Мнения: 2 661
Според вас добър ли е този инхалатор: http://www.marvi.bg/akciq-ca-mi-miko-elektricheski-inhalator-s-p … terapiq-8916.html

# 14
  • Мнения: 960
Нямам впечатления за този модел, но ние сме много доволни от Omron Comp AIR Basic. Също боледувахме често с нослето и инхалациите много помагат.

Общи условия

Активация на акаунт