Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 478
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3
За съжаление нямам финансовата възможност да се оперирам в чужбина и се наложи да се доверя на уменията на нашите лекари. След дълго умуване къде да бъде избрах "Пирогов" при доктор Николай Тивчев. Доктор Яблански не искаше да ме оперира той лично понеже няма опит с толкова големи сколиози и то при възрастни, когато гръбнакът не е толкова гъвкав. В Горна Баня пофесор Танчев каза, че ще имам остатъчни поне 50 градуса и дори след това ще върне още. Освен това в Горна Баня нямат апарат за мониториране на функциите на гръбначния мозък, а по принцип е важно за предотвратяване на парализа. Да не говорим, че д-р Стоков препоръча да не се оперирам при тях в Горна Баня, а най-добре да не е България. По тази причина накрая избрах Тивчев. Сведе моите 107 градуса до 25. Което, което ако се задържи като корекция напълно ме устройва и радва. Сега прдстои нов контролен преглед за да видим как са нещата. Сигурна съм,че някъде извън България щеше да е по-добре, но беше непосилно. Не знам дали на този етап имам вече фузия. Операцията беше на 28.07.2010 - никога няма да забравя датата. Такъв ад не се забравя. След операцията до декември носех корсет. Трябваше да се носи 3 месеца, но аз не можах да свикна лесно без него, понеже пораснах с десет сантиметра и се чувствах много нестабилна. Иначе сега правя поне по около час гимнастика на ден - прости упражнения, но ефективни.
И пак в Горна Баня, когато бях на 18 д-р Мирослав Тодоров заяви, че моята сколиоза няма да прогресира. Е тя прогресира малко, само с 47 градуса, от 60 на 107. За четири години. При положение, че не съм се занемарявала, правех си упражненията. Не казвам, че там няма специалисти, но се провалиха с мен.

# 406
  • Мнения: 3
Във facebook има много групи и страници, където можете да обмените мнения, опит съвети с други хора страдащи от сколиоза. За съжаление се налага да разбирате английски. До този момент не съм намерила страници на български.
http://www.facebook.com/home.php#!/howtolookgoodtwisted
http://www.facebook.com/home.php#!/pages/I-Have-or-I-Know-Someone-with-Scoliosis/101966173175999
http://www.facebook.com/group.php?gid=57330220355
http://www.facebook.com/home.php#!/group.php?gid=2218010638
http://www.facebook.com/home.php#!/group.php?gid=2231684632
Особено в първата обръщат много внимание и отговарят на всички въпроси. Може да видите и снимки преди и след операцията.

# 407
  • Мнения: 3 638
darkness_n_silence благодаря за информацията, аз дори не знаех че в Пирогов правят гръбначни операции
моята е правена преди много години и на ренгенова снимка като се гледам, имплантите ми изглеждат различни от тези, които са в клипчето, но предполагам е нормално да са се подобрили доста с годините

# 408
  • Мнения: 2
Здравейте!
Търся съвети за Юмейхо терапиийте.
Накратко за моя проблем. когато бях на 16г, ми откриха сколиоза с 40градуса изкривяване.
с много усиля я смъкнах на 24 градуса. докторите казаха-МАХАЙ корсетите и това е.
аз обаче продължих да тренирам във фитнеса. и СЕГА, след 10години, си правя нова снимка и градусите са 48...
наръба на отчаянието съм.. и немога да си простя каква глупост направих..

2ма юмейхо терапевти казват, че чрез изпукване+много плуване ще ме оправят.
Единия е Лука, но той иска фантастична сума.
другият е доктор с юмейхо познания.

ТРЕТИЯТ е практикува юмейхо от 93г. има 4та степен. Той казва че в моя случай НЕ трябва да се изпуква, а само леки масажи, иначе ще се влоша!!!!
Питането ми е, има ли някой, който дори да е чувал за влошаване на състоянието от Юмейхо? Ако да, моля да опише случая.

другият ми въпрос--има ли таван на възрастта за операцията?  И има ли операции, без екстензии и с леки след оперативни периоди?
сега съм на 27 и нямам място за повече грешки!!

Благодаря Ви предварително!

# 409
  • Мнения: 2
и бърз съвет към всички по моя път-ФИТНЕСА, тоест набиранията+висенето-НЕ помагат!!!
трябва А-симетрична тренировка с инструктор!

# 410
  • Мнения: 2
Макари късно и аз ще се включа. Аз също имам сколиоза, но моята е доста лека в сравнение с описаните, въпреки това препоръчвам да напарвите поне един курс физиотерапия- дето включва магнит и загряване,препоръчват я стндартно при такива случаи,имах болки в кръста,доста силни, и от както направих курса на лечение съм страшно доволна  Peace  Носете стелки на съответния крак,за да допринесете по-изправената стойка на страната противоположна на изкривяването, именно това с години спира прогреса на болестта. Силно препоръчвам и курс масажи, аз ходих близо 3 години, и това им е повлияло,чувствам се добре физически, за сега. Все още съм млада на 17, и все си мисля,че има надежда. От тези дни започвам сериозно фитнес и най-вече висене,опъване и всякакви упражнения на лост! Успех на всички!  Simple Smile

# 411
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Да се запиша при вас и аз Confused
Връщам се да изчета темата.

# 412
  • Мнения: 67
Здравейте !
Къде в София може да се направи добра диагностика и да се назначи съвременно лечение на направила стойка на момиче на 12 години?

# 413
  • BG
  • Мнения: 390
Какъв процент нетрудоспособност са ви дали с тази диагноза (сколиоза)?

# 414
  • Бургас
  • Мнения: 1 630
Какъв процент нетрудоспособност са ви дали с тази диагноза (сколиоза)?

На дете, след операция 71%. От 71 до 75 по мои наблюдения и за други деца в нашето положение. Само с диагноза, нямам представа, нека другите да споделят...

ОТПРАВНИ ТОЧКИ ЗА ОЦЕНКА НА ТРАЙНО НАМАЛЕНАТА РАБОТОСПОСОБНОСТ В ПРОЦЕНТИ

# 415
  • Мнения: 3 638
аз нямам, но съм оперирана доста отдавна в чужбина и не съм се замисляла по въпроса
навремето майка ми също не се е замислила  newsm78
предполагам, че и аз имам право на ТЕЛК след като до живот ще си живея с железата в гърба  newsm78

# 416
  • Мнения: 2
 Laughing

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 12:13 от swisi

# 417
  • Варна
  • Мнения: 266
Бихте ли ми обяснили какво значи дискретна  ляво конвексна сколиотична деформация .Много моля и за линк с упражнения .Става въпрос за дъщеря ми която е на 9 год. 

# 418
  • София-Младост
  • Мнения: 23 319
Здравейте !
Къде в София може да се направи добра диагностика и да се назначи съвременно лечение на направила стойка на момиче на 12 години?
Повдигам и аз въпроса, най-малко ми се иска профилактично да я види ортопед... Горна баня или друго място?

# 419
  • Бургас
  • Мнения: 1 630
Здравейте !
Къде в София може да се направи добра диагностика и да се назначи съвременно лечение на направила стойка на момиче на 12 години?
Повдигам и аз въпроса, най-малко ми се иска профилактично да я види ортопед... Горна баня или друго място?
С две ръце За Горна баня. В Бургас ортопедите ни гледат като "полезно изкопаемо" и любопитен случай. Повечето тук са от школата на проф. Танчев, но ми се струва че не са били от най-ученолюбивите, защото нищо не разбират и задават глупави въпроси,на които не аз трябва да отговарям, най-малкото в учебниците им го пише отговора....

Общи условия

Активация на акаунт