Пети клас - 2017/18 - тема 2

  • 58 779
  • 743
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 966
Електронна поща за качване на учебни материали:
bgmama5klas@gmail.com
парола - bgmama05



Предишни теми
Предучилищна: 1, 2, 3
В очакване на първи клас: 1, 2, 3, 4
Първи клас: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Втори клас: 1, 2, 3
Трети клас: 1, 2
Четвърти клас: 1, 2
Пети клас: 1

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Благодаря за темата!
Снощи разбрахме окончателната програма - за мен е безумна! Имат 2 дни 7 часа, 2 дни 6 часа, а в петък 8 часа! Точно в края на седмицата, като са най-уморени ще са от 12 до почти 19 часа в училище.
Самото разпределение на предметите също е кофти, но това е положението.  Tired

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 40 599
 bouquet
Аз не съм попълнила бележника още,че до днес чакахме промени по програмата  Grinning Ние сме само 1-ва смяна.Винаги съм била против посменното обучение.Безумно е до 19ч.!

п.п.от де да намеря чисти,обикновени етикети Rolling Eyes

# 3
  • софия
  • Мнения: 25 202
п.п.от де да намеря чисти,обикновени етикети Rolling Eyes
В Джъмбо има, но не знам дали има магазин в Пловдив. Може да се купят и от магазин за офис-материали на лист.

# 4
  • Мнения: 2 837
Аз чакам род. среща в началото на октомври, че на сина си не мога да разчитам за информация, много е труден на обяснения. Записал се е на клуб по математика, да видим как ще се справи, че той е малко като костенурчето Франклин, а госпожата е нервачка и пише и говори много бързо.
Часовете им почват в 7.30 и тази сутрин едва го вдигнах.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 035
Мотаме се и ние с купуването на още няколко учебни тетрадки и се изнервям. Категорично казах, че аз тази година няма да се занимавам с организации, защото 4 години все аз и още 2-3 се занимавахме с всичко и накрая пак недоволни. Резултатът е, че сега просто нищо не се случва. Ако и днес няма развитие, ще отида и ще си купя всичко и няма да ги чакам.

# 6
  • София
  • Мнения: 361
Нашата раница също е безумно тежка. Онзи ден я носих и за около 10 минути на гърба ми, толкова ми натежа, та чак много силно ме заболя гърбът, главата и отзад по врата. Аз имам проблеми с гърба и често ме боли, но такова чудо не ми се беше случвало никога. Като се прибрахме я измерих, беше 7 кг.!!! Аз също ще следя и записвам какво се носи и колко тежи раницата. Безумно е да нямат индивидуални шкафчета, а също и това ежедневно носене на безброй помагала. Очаквам втората родителска среща другата седмица и ще си задам въпросите.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 097
Благодаря за новата тема!  bouquet
И нашата раница доста тежи. Хем са на блокове от по два часа и имат по 3 или 4 неща на ден. А тепърва купуваме помагала и сборници, които допълнително ще натежат.....
За часовете - стана ясно, че сме с повече, но явно в СМГ е така. Снощи до 9 решава задачи и тази сутрин стана в 5.20 да си ги дореши  Shocked. Но поне обича математиката и не се оплаква.
Нещо не беше харесал госпожата по български, но днес се обади да ми каже, че не била такъв дявол  Wink, за мое облекчение. А жената на мен доста си ми допадна на родителската. Струва ми се амбициозна, ерудирана и мисля, че ще ги подготви много добре за матурите, ако си ги изкара до 7 клас.
В бележника не съм попълвала програма, защото не се знае дали нещо няма да доразместят тепърва.
Иначе са 33 деца в класа, което си е доста много и явно е голяма жега - стаята им е с южно изложение, но това е положението.
Едната майка предложи на родителската да се купи климатик. Аз не съм голям почитател на климатиците, но при тази бройка деца с това южно изложение, може би идеята не е толкова лоша.
Много изненадващо за мун - по музика ни искат тетрадка 80 листа - били изписали 5 в първия блок от два часа. Какво толкова ще пишат.... не ми е много ясно  Crazy.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Благодаря за новата тема! bouquet

# 9
  • Мнения: 145
Благодаря и аз за новата тема!
Някой спомена блокове - ние имаме само изобразително изкуство два часа един след друг, всички други предмети са разпределени равномерно през седмицата. Днес, обаче, натъпках в чантата физическо (гуменки, анцунг, тениска), материали по изобразително + всички учебници и тетрадки за оставащите 4 часа. Ами, стана една чанта-топка!

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Момичета, давате ли витамини на децата си, какви и от кога? Принципно съм против и почти не съм давала, но моята от сега ми изглежда преуморена и изнервена (имаше тежко лято), отделно тренира усилено и почти не мога да я накарам да яде плодове и зеленчуци, така че мисля тази година да давам.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 565
Най-обикновени етикети има в магазините за 1 лев.

# 12
  • Мнения: 7 247
Обикновени етикети взех от Кауфланд-мисля,че бяха 40бр.за лев и малко.
За съжаление петокласника днес си е вкъщи -нощеска се събуди със силни болки в гърлото и много бял език.Почнах да му давам наличните лекове и док.ги потвърди до понеделник. Само 3дена и се почна,а и винаги има ли почивен ден-някой все е болен.

# 13
  • Мнения: 6 581
Момичета, давате ли витамини на децата си, какви и от кога? Принципно съм против и почти не съм давала, но моята от сега ми изглежда преуморена и изнервена (имаше тежко лято), отделно тренира усилено и почти не мога да я накарам да яде плодове и зеленчуци, така че мисля тази година да давам.

Витамини хичичвски не давам . По думите на моя близка ,лекарка, не могат да бъдат добре усвоени от организма. Само плодове и зеленчуци. Билкови чайчета зимата, но не от пакетчетата. Истински билки от Родопите съм заредила и само от тях правя чай. Например, мурсалския чай има укрепващо действие , а също и тонизиращо.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 058
Аз също не давам витамини. Есенно време черен бъз, напролет - алое с мед и вино.
Сега още има бъз, може да си наберете през празниците и да и направите.

Общи условия

Активация на акаунт